Artykuły z dnia: 13-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 13-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 13-10-2021

Konkurs Chopinowski: 23 pianistów w kolejnym etapie. Jeden z Polaków zrezygnował tuż przed występem

Konkurs Chopinowski: 23 pianistów w kolejnym etapie. Jeden z Polaków zrezygnował tuż przed występem Organizatorzy XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie poinformowali, że do trzeciego etapu zmagań zakwalifikowało się 23 pianistów. W czołówce znalazło się sześciu Polaków. Z rywalizacji w drugim etapie ze względów zdrowotnych zrezygnował Marcin Wieczorek.

Data publikacji: 13-10-2021

Powieść polityczna Hillary Clinton w amerykańskich księgarniach. "To dzwonek alarmowy"

Powieść polityczna Hillary Clinton w amerykańskich księgarniach. "To dzwonek alarmowy" Książka byłej sekretarz stanu USA Hillary Clinton oraz kanadyjskiej autorki kryminałów Louise Penny trafiła we wtorek do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Powieść "State of terror" opowiada o działaniach fikcyjnej szefowej dyplomacji wobec globalnego spisku terrorystycznego.

Data publikacji: 13-10-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 13-10-2021

Wirus RSV. Niespotykana fala infekcji. Jakie objawy u dzieci?

Obecnie to nie covid jest dla nas największym zmartwieniem, ale fala zachorowań na wirus RSV. Epidemia jest zatrważająca - alarmuje dr Magdalena Okarska-Napierała. Ekspertka wylicza, jakie są objawy wirusa RSV oraz jaka jest obecnie skala problemu.

Data publikacji: 13-10-2021

Izrael. Naukowcy odizolują się na pustyni. Będą symulować, że są na Marsie

Grupa sześciu naukowców z Izraela i Austrii celowo odizoluje się na pustyni Negew, na południu Izraela. Obszar ten przypomina powierzchnię Marsa, a celem eksperymentu jest symulowanie pobytu na tej planecie i testowanie możliwych schematów pracy i życia.

Data publikacji: 13-10-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 12 października

Mamy ponad 2 tys. nowych zakażeń koronawirusem, a liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła niemal 50 - to najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia. Brytyjski raport, którego autorzy przyjrzeli się przebiegowi pandemii, informuje, że początkowa reakcja rządu na kryzys covidowy była poważnym błędem. Amerykański stan Teksas nie zezwala na wprowadzanie obowiązku szczepień - nawet prywatnym pracodawcom.

Data publikacji: 13-10-2021

Sejmowa Komisja poparła zmiany w przepisach dotyczących handlu w niedzielę

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny poparła we wtorek senacką poprawkę do noweli ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która obniża z 50 do 40 proc. próg działalności pocztowej w tych sklepach, które będą mogły działać w niedziele.

Data publikacji: 13-10-2021

Lego zapowiada walkę ze stereotypami. "Pracujemy nad tym, aby Lego było bardziej integracyjne"

Firma Lego będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja zapadła po ujawnieniu wyników badań pokazujących szkodliwe uprzedzenia związane z przedmiotami dla najmłodszych. Wśród ankietowanych były także dzieci z Polski.

Data publikacji: 13-10-2021

Marszałek Struzik przeprosił Jarosława Kaczyńskiego za swój wpis na Twitterze

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik przeprosił w mediach społecznościowych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego za opublikowanie w 2019 r. na Twitterze jego wizerunku upodobnionego do wizerunku Adolfa Hitlera.

Data publikacji: 13-10-2021