Artykuły z dnia: 14-09-2020

PiS szykuje kolejny projekt dotyczący zwierząt

PiS szykuje jeszcze jeden projekt prozwierzęcy. Zakłada on między innymi czipowanie psów - informuje "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 14-09-2020

Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Program zza kulis do obejrzenia w TVN

Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Program zza kulis do obejrzenia w TVN W sobotę w TVN można było obejrzeć, jak powstawał film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Powtórkę TVN wyemituje 20 września.

Data publikacji: 14-09-2020

Były pasterz nagrywa drugą płytę. WaluśKraksaKryzys - młodzieniec ze Skały

Były pasterz nagrywa drugą płytę. WaluśKraksaKryzys - młodzieniec ze Skały Szukając pracy, na chwilę został wypasaczem owiec. Uciekając przed nudą, postanowił nagrać swoją pierwszą płytę. Dziadek doradził mu kiedyś, że lepiej grać na gitarze niż w piłkę, a producent jego drugiej płyty podpowiedział, że podczas jedzenia sałaty się chudnie. - Piszę o tym, co znam, bo mi to pomaga. Jestem ułomny, jeśli chodzi o pisanie zmyślonych historii - przyznaje WaluśKraksaKryzys w rozmowie z tvn24.pl.

Data publikacji: 14-09-2020

Czas honoru - losy młodych polskich oficerów

W "Czasie honoru" oglądamy losy grupy młodych polskich oficerów tzw. "cichociemnych" skoczków, zxrzuconych na teren okupowanej Polski w czasie II wojny światowej.  Rok produkcji: 2008-2014Sezony: 6 sezonów Produkcja: PolskaGatunek: Wojenny, przygodowy Twór...

Data publikacji: 14-09-2020

Michał Żebrowski – filmowy Tadeusz Soplica. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Michał Żebrowski to aktor, który dobrze jest znany polskiej publiczności z ról w takich produkcjach jak „Pan Tadeusz”, „Wiedźmin” czy „Ogniem i mieczem”. Jest współzałożycielem Teatru 6. piętro, w którym pełni funkcję dyrektora. Aktor m...

Data publikacji: 14-09-2020

Polska uczelnia w walce z nowotworami. Wyniki mogą przyspieszyć rozpoznanie raka

Nanocząstki definiowane są jako cząstki, których przynajmniej jeden wymiar wynosi poniżej stu nanometrów. Wykorzystanie tak niewielkich związków w onkologii może w przyszłości umożliwić wcześniejsze stawianie diagnozy, jak również pozwolić na dostarczenie leków bezpośrednio do komórek nowotworowych. Badania na ten temat prowadzą naukowcy z warszawskiej SGGW.

Data publikacji: 14-09-2020

W jakiej kolejności pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2?

Naukowcy odkryli, w jakiej kolejności najczęściej pojawiają się objawy zakażenia koronawirusem Sars-CoV-2. Jak zauważają badacze, informacja ta jest szczególnie istotna w kontekście zbliżającej się fali zachorowań na grypę.

Data publikacji: 14-09-2020

Zuzanna Rudzińska-Bluszcz: Koronawirus pretekstem do ograniczania praw

Rzecznik praw obywatelskich nie walczy na żadnej barykadzie, nie opowiada się po żadnej ze stron; jest tym, który asekuruje kobiety, dzieci i starszyznę - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" kandydatka społeczna na Rzecznika Praw Obywatelskich Zuzanna Rudzińska-Bluszcz.

Data publikacji: 14-09-2020

Najnowocześniejszy symulator lotniczy w Polsce. W środku zapominamy, że to tylko wizualizacja

Enter Air, największa linia czarterowa w Polsce, otworzyła swoje centrum treningowe z symulatorem. To pierwsze tej klasy urządzenie w kraju.

Data publikacji: 14-09-2020

Raport ws. szczepień. Europa nie wie, czy są bezpieczne. Jak wypada Polska?

Mniej niż 20 proc. obywateli Litwy i Albanii wierzy, że szczepionki są bezpieczne. O bezpieczeństwie zaszczepiania na groźne choroby nie jest przekonanych wielu obywateli Ukrainy i Turcji - wynika z raportu opublikowanego na łamach renomowanego czasopisma The Lancet. Choć zaufanie do szczepionek w Polsce poprawiło się od 2015 r., to w ostatnich latach odnotowano jego wyraźny spadek.

Data publikacji: 14-09-2020

Okradali Ducha Bielucha. Zniknęło 30 tys. zł

Nie mniej niż 30 tys. zł przywłaszczyło sobie dwoje pracowników Chełmskich Podziemi Kredowych. Pieniądze za bilety od turystów, zamiast do kasy, trafiały do ich kieszeni. Złodzieje przyznali się do winy. Trwa ustalanie dokładnej skradzionej kwoty.

Data publikacji: 14-09-2020

Koronawirus w szpitalu we Włocławku. Już 35 zakażonych

O kolejne pięć osób wzrosła grupa zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku. Łącznie wirusa stwierdzono u 35 osób - 14 pacjentów i 21 pracowników — poinformował w niedzielę rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Data publikacji: 14-09-2020

Koronawirus w Polsce i na świecie. Raport Dnia - niedziela, 13 września

W niedzielę potwierdzono w Polsce 502 nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Zmarło 6 kolejnych osób. Już piaty dzień z rzędu liczba zakażonych w ponad 10-milionowych Czechach przekroczyła tysiąc dziennie (1541). Czytaj nasz Raport Dnia.

Data publikacji: 14-09-2020