Artykuły z dnia: 14-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 14-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 14-09-2021

Sojusz tronu i ołtarza. Zanussi: to jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić

Sojusz tronu i ołtarza. Zanussi: to jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić Reżyser filmowy Krzysztof Zanussi mówił w "Kropce nad i" w TVN24 o związkach władz kościelnych i państwowych. Stwierdził, że "to niedobry związek", a "tronu z ołtarzem nie powinno się wiązać". - To jest zło dla Kościoła, wiadomo, że to się musi zmienić - dodał. Jego zdaniem Kościół jako instytucja, po przebrnięciu czasów komunizmu, "strasznie dużo stracił w oczach wiernych i w oczach ludzi".

Data publikacji: 14-09-2021

Pogrzeb Tomasza Knapika na Powązkach Wojskowych. "Tata dał światu wszystko, co mógł"

Pogrzeb Tomasza Knapika na Powązkach Wojskowych. "Tata dał światu wszystko, co mógł" Rodzina, przyjaciele i współpracownicy żegnali dziś Tomasza Knapika. Pogrzeb jednego z najsłynniejszych lektorów w Polsce odbył się na warszawskich Powązkach Wojskowych.

Data publikacji: 14-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 14-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 14-09-2021

Jeff Bezos inwestuje w przedsiębiorstwo pracujące nad nieśmiertelnością. Zamierza "zażegnać śmierć"

Były dyrektor generalny Amazon, Jeff Bezos i rosyjski miliarder Yuri Milner, zainwestowali w przedsiębiorstwo Altos Labs, start-up z Doliny Krzemowej, który pracuje nad technologią mającą na celu biologiczne przeprogramowanie ludzi i potencjalnie przedłużenie życia lub nawet nieśmiertelność.

Data publikacji: 14-09-2021

Dziennikarka Polsat News Agnieszka Gozdyra z nagrodą ShEO Awards 2021 w kategorii "Gwiazda mediów"

Agnieszka Gozdyra, dziennikarska i gospodyni programu Debata Dnia, otrzymała nagrodę ShEO Awards 2021 w kategorii Gwiazda mediów. Konkurs zorganizował tygodnik Wprost.

Data publikacji: 14-09-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 13 września

W poniedziałek poinformowano o 269 nowych przypadkach koronawirusa. Oznacza to wzrost o 47 proc. w ciągu tygodnia. Wkrótce może być jednak jeszcze gorzej. Według naukowców w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się nawet 50 tys. zakażeń i 300 zgonów dziennie. Na walkę z czwartą falą pandemii przygotowuje się Izrael, który jeszcze niedawno był liderem w światowym wyścigu w walce z COVID-19.

Data publikacji: 14-09-2021

USA: u niezaszczepionych 11-krotnie większe ryzyko śmierci na COVID-19

Ryzyko śmierci w związku z COVID-19 jest 11 razy wyższe u osób niezaszczepionych niż u zaszczepionych, zaś ryzyko hospitalizacji jest 10-krotnie wyższe - wynika z badania opublikowanego w piątek przez amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC).

Data publikacji: 14-09-2021

Były ksiądz Jacek M. skazany na rok prac społecznych za nawoływanie do nienawiści

Były ksiądz Jacek M. został w poniedziałek skazany przez Sąd Okręgowy we Wrocławiu na rok prac społecznych za nawoływanie do nienawiści. Chodzi o jego przemówienie z okazji święta niepodległości w 2017 roku.

Data publikacji: 14-09-2021