Artykuły z dnia: 14-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 14-10-2021

Rolling Stones przestali grać "Brown Sugar"

Rolling Stones przestali grać "Brown Sugar" Zespół Rolling Stones na obecnej trasie koncertowej nie wykonuje legendarnego utworu "Brown Sugar" w związku z kontrowersjami, które wzbudził tekst piosenki - napisał "The Times". - Czy oni nie rozumieją, że ona jest właśnie o potwornościach niewolnictwa? - zastanawia się Keith Richards, gitarzysta Stonesów.

Data publikacji: 14-10-2021

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Nominacje dla TVN24

Nagroda Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego. Nominacje dla TVN24 Marcin Gutowski, Piotr Jacoń, Bertold Kittel i Sebastian Wasilewski zostali nominowani do nagrody Radia ZET imienia Andrzeja Woyciechowskiego za reportaże wyemitowane w TVN24. Ich materiały znalazły się wśród trzynastu wyróżnionych przez kapitułę.

Data publikacji: 14-10-2021

Wirus RSV. Niespotykana fala infekcji. Jakie objawy u dzieci?

Obecnie to nie covid jest dla nas największym zmartwieniem, ale fala zachorowań na wirus RSV. Epidemia jest zatrważająca - alarmuje dr Magdalena Okarska-Napierała. Ekspertka wylicza, jakie są objawy wirusa RSV oraz jaka jest obecnie skala problemu.

Data publikacji: 14-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 14-10-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 14-10-2021

Warszawa. Wypadek z udziałem motocyklisty. Nieoficjalnie: do szpitala trafił znany ratownik medyczny

W środę ok. godziny 17 skuter zderzył się z samochodem osobowym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że na skuterze jechał Marcin Borkowski, który teraz jest w śpiączce farmakologicznej i czeka go operacja. Borkowski jest ratownikiem medycznym, jako wolontariusz pomaga potrzebującym, a skuter był jego mobilnym ambulansem.

Data publikacji: 14-10-2021

USA. Start rakiety New Shepard Jeffa Bezosa. Najstarszy człowiek poleciał w kosmos

Rakieta New Sherpard poleciała w kosmos. Jednym z członków załogi jest 90-letni aktor William Shatner, który został tym samym najstarszym człowiekiem w kosmosie. To już druga załogowa misja statku kosmicznego stworzonego przez należącą do Jeffa Bezosa firmę Blue Origin.

Data publikacji: 14-10-2021

Lego zapowiada walkę ze stereotypami. "Pracujemy nad tym, aby Lego było bardziej integracyjne"

Firma Lego będzie pracować nad usunięciem stereotypów płciowych ze swoich zabawek. Decyzja zapadła po ujawnieniu wyników badań pokazujących szkodliwe uprzedzenia związane z przedmiotami dla najmłodszych. Wśród ankietowanych były także dzieci z Polski.

Data publikacji: 14-10-2021

Sejm. Drugie czytanie projektu o budowie zabezpieczenia na granicy z Białorusią

W środę późnym wieczorem rozpoczęło się w Sejmie drugie czytanie projektu o budowie zabezpieczenia na granicy z Białorusią.

Data publikacji: 14-10-2021

"Powstańcy są wykorzystywani jak maskotki". Olga Semeniuk w "Debacie Dnia"

- Powstańcy są wykorzystywani jak maskotki - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk w Debacie Dnia. Dodała, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wykorzystuje politycznie Wandę Traczyk-Stawską

Data publikacji: 14-10-2021