Artykuły z dnia: 15-05-2020

Ben Stiller – najlepsze filmy z udziałem aktora, które każdemu poprawią nastrój

Ben Stiller jest jednym z znajpopularniejszych amerykańskich aktorów komediowych. Swoją karierę rozpoczął już w wieku piętnastu lat od występu w operze mydlanej „Guiding Light”. Na wielkim ekranie zadebiutował w dramacie wojennym Stevena Spielberga „Imperium słońca” z...

Data publikacji: 15-05-2020

Agnieszka Radwańska opowiedziała o trudnych początkach ciąży

Agnieszka Radwańska to jedna z najlepszych polskich tenisistek. Chociaż dwa lata temu ogłosiła, że przechodzi na sportową emeryturę - nadal zdarza jej się wejść na kort i pograć tam dla swojej przyjemności. Od tego czasu mogliśmy również podziwiać ją w „Tańcu z gwiazdami”, gdzie o...

Data publikacji: 15-05-2020

"Rzeczpospolita": Hybrydowy proces karny?

Zdalny proces cywilny jest już niemal przesądzony. Ministerstwo Sprawiedliwości głowi się teraz, co zrobić ze sprawami karnymi, które czekają w sądach. Resort postawi na zdalne rozprawy – pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 15-05-2020

"Rzeczpospolita": Dezynfekcja budynków mieszkalnych

Dezynfekować należy nie tylko klatki schodowe, ale też windy - pisze środowa "Rzeczpospolita". Jak dodaje, usuwanie wszelkich usterek w mieszkaniu osoby na kwarantannie trzeba przełożyć, chyba że chodzi o awarię.

Data publikacji: 15-05-2020

Siedziba Teatru WARSawy trafi w ręce miasta

Siedziba Teatru WARSawy trafi w ręce miasta Po ponad 10 latach negocjacji siedziba Teatru WARSawy przejdzie na własność miasta. Radni podjęli w czwartek uchwałę w tej sprawie.

Data publikacji: 15-05-2020

Zmarł Rolf Hochhuth. "Prowokował, wywoływał skandale"

Zmarł Rolf Hochhuth. "Prowokował, wywoływał skandale" Rolf Hochhuth, jeden z najważniejszych powojennych dramaturgów i pisarzy niemieckich, zmarł w Berlinie w wieku 89 lat. W jednej ze sztuk sugerował, że Winston Churchill był bezpośrednio zaangażowany w spowodowanie śmierci generała Władysława Sikorskiego w katastrofie w Gibraltarze. Inny z jego dramatów sfilmował Andrzej Wajda.

Data publikacji: 15-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 15-05-2020

Na UJ dostępne są bezpłatne kursy online. Tematyka od astronomii po neurobiologię

Założony w 2014 roku pierwszy polski e-uniwersytet Copernicus College oferuje darmowe kursy online z wielu dyscyplin - od neurobiologii, przez fizykę, filozofię, psychologię, po matematykę. Zajęcia online prowadzą wykładowcy akademiccy. Kończąc kursy, można zdać egzamin i uzyskać certyfikat.

Data publikacji: 15-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 15-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 15-05-2020

Sikorski kandydatem na prezydenta? "Poważnie to rozważę"

- Rozmawiamy dzień przed posiedzeniem zarządu PO, na którym ma to być omawiane; jeśliby powstała taka przestrzeń, to bardzo poważnie to rozważę - mówi Radosław Sikorski pytany, czy wystartowałby w wyborach prezydenckich. Jego zdaniem w PO powinny się odbyć szybkie prawybory.

Data publikacji: 15-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 14 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 17 615 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano 411 nowych zakażonych. Zmarły łącznie 883 osoby, a 6696 chorych wyzdrowiało. Jak wynika z opublikowanych danych, to Belgia jest krajem o najwyższym wskaźniku umieralności na koronawirusa. Brytyjczycy z kolei potwierdzili skuteczność testów na przeciwciała.

Data publikacji: 15-05-2020

Czy ostatnie deszcze uratują nas przed suszą? Zapytaliśmy ekspertów

To, że teraz spadnie kilka razy deszcz, nie pomoże tak szybko uporać się z suszą. Musiałaby przez kilka najbliższych tygodni padać cały czas mżawka, by nadrobić te zaległości - mówi w rozmowie z polsatnews.pl Przemysław Nawrocki, ekspert WWF od ochrony wód i gatunków.

Data publikacji: 15-05-2020