Artykuły z dnia: 15-06-2021

Kolejny festiwal muzyczny odwołany

Kolejny festiwal muzyczny odwołany "Mimo wielu miesięcy przygotowań i oczekiwania na finalne decyzje rządu, musimy ponownie przenieść najbliższą edycję" – ogłosili w poniedziałek organizatorzy festiwalu Audioriver, który tradycyjnie odbywa się na nadwiślańskiej plaży w Płocku.

Data publikacji: 15-06-2021

Zmarł Andrzej Szczytko. Aktor miał 65 lat

Zmarł Andrzej Szczytko. Aktor miał 65 lat Zmarł aktor teatralny i filmowy Andrzej Szczytko. Popularność zdobył dzięki rolom w serialach telewizyjnych, między innymi "Magdzie M.", "Kasi i Tomku", "Na Wspólnej" czy "Prawie Agaty". Miał 65 lat. Szczytko debiutował jako aktor teatralny, wystąpił w ponad stu rolach.

Data publikacji: 15-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 15-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 15-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 15-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 15-06-2021

Starym dinozaurom sztywniały stawy. Tak, jak ludziom

Naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN i Uniwersytetu Śląskiego zbadali szczątki późnokredowego, roślinożernego dinozaura z gatunku Gobihadros mongoliensis, będącego w zbiorach Instytutu od 1963 r. Okazało się, że zwierzę cierpiało na chorobę często występującą u starszych ludzi – w ich stawach odłożyły się kryształki pirofosforanu wapnia i powodowały ich sztywnienie.

Data publikacji: 15-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 15-06-2021

Wielkopolskie. Wypadek z udziałem radiowozu. Cztery osoby ranne

Cztery osoby, w tym dwóch policjantów, zostało rannych w wyniku wypadku, do jakiego doszło w poniedziałek późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 197, między Gnieznem a Kiszkowem w Wielkopolsce.

Data publikacji: 15-06-2021

Wybuch gazu na budowie nowej Zakopianki. Robotnik w szpitalu

Na budowie nowej Zakopianki na odcinku Klikuszowa - Rdzawka doszło do rozszczelnienia głównego gazociągu. Jeden z robotników trafił do szpitala na obserwację. Jak informuje reporterka Polsat News, na miejscu pracują służby, ale trasa jest już przejezdna.

Data publikacji: 15-06-2021

Papież: konflikty, kryzys gospodarczy i sanitarny przyczyną głodu milionów ludzi

Papież Franciszek oświadczył, że konflikty na świecie, ekstremalne zjawiska pogodowe, kryzysy gospodarcze i sanitarny stały się przyczyną głodu i niedożywienia milionów ludzi. Napisał o tym w przesłaniu do polskiego ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki.

Data publikacji: 15-06-2021