Artykuły z dnia: 15-10-2021

Raper Tyga zatrzymany pod zarzutami przemocy domowej

Raper Tyga zatrzymany pod zarzutami przemocy domowej Raper Tyga został zatrzymany po tym, jak dzień wcześniej jego była dziewczyna Camaryn Swanson opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym miała widoczne obrażenia ciała. "Byłam ofiarą przemocy emocjonalnej, psychicznej oraz fizycznej i już tego nie ukrywam" - napisała. Adwokat muzyka określił zarzuty jako "fałszywe".

Data publikacji: 15-10-2021

Coldplay zagra w lipcu na Stadionie Narodowym 

Coldplay zagra w lipcu na Stadionie Narodowym  Coldplay wystąpi 8 lipca 2022 roku na Stadionie Narodowym. Brytyjska grupa, w przeddzień premiery albumu Music Of The Spheres, zapowiedziała światową trasę koncertową o tej samej nazwie. Muzycy zobowiązali się, że za każdy sprzedany bilet posadzą jedno drzewo, by o połowę zmniejszyć emisję dwutlenku węgla w porównaniu do trasy z lat 2016/2017. 

Data publikacji: 15-10-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 15-10-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 15-10-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 15-10-2021

Wirus RSV. Niespotykana fala infekcji. Jakie objawy u dzieci?

Obecnie to nie covid jest dla nas największym zmartwieniem, ale fala zachorowań na wirus RSV. Epidemia jest zatrważająca - alarmuje dr Magdalena Okarska-Napierała. Ekspertka wylicza, jakie są objawy wirusa RSV oraz jaka jest obecnie skala problemu.

Data publikacji: 15-10-2021

Kosztowny przejazd elektryczną hulajnogą. Z konta zniknęły pieniądze

Wakacyjny przejazd elektryczną hulajnogą związał wczasowiczów z Trójmiasta czy Kołobrzegu z firmą… abonamentem. Pani Oliwii z konta znikało dziennie po 44 zł. Pani Beacie jednorazowo pobrano niemal 750 zł. - A hulajnogą nie jeździłam ani sekundy – zaznacza. Poszkodowanych jest więcej. Hulajnogi firmy wciąż czekają na klientów na ulicach miast. Materiał Interwencji

Data publikacji: 15-10-2021

WHO: nowa grupa badawcza, to ostatnia szansa na znalezienie pochodzenia COVID-19

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdzi, że nowa grupa zadaniowa może być ostatnią szansą na znalezienie pochodzenia COVID-19. Organizacja wyznaczyła 26 ekspertów, którzy dołączyli do Naukowej Grupy Doradczej ds. Pochodzenia Nowatorskich Patogenów (Sago).

Data publikacji: 15-10-2021

Sejmowa debata o relacjach z UE. "Ostentacyjnie antyeuropejskie działania rządu"

Pod rządami PiS Polska nie jest w stanie załatwić żadnej ważnej sprawy w UE, tracimy pieniądze przyjaciół i wpływy - mówił w Sejmie Dariusz Rosati (KO). Polska opozycja próbuje ogrzać się w sporze o praworządność, który przysparza tylko Polsce kosztów - odpowiadał min. Konrad Szymański.

Data publikacji: 15-10-2021

Jabłoński do Neumanna: Łukaszenka wysłałby panu kwiaty. Poseł grozi procesem

W czwartkowej Debacie Dnia podsekretarz stanu w MSZ Paweł Jabłoński spotkał się ze Sławomirem Neumannem z KO. Neumann argumentował, że polski rząd odpowiada za bezpieczeństwo migrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jabłoński zarzucił mu współpracę z Alaksandrem Łukaszenką, za co Neumann zapowiedział proces sądowy.

Data publikacji: 15-10-2021

Atak przed szkołą w Ostrołęce. Przemysław Czarnek komentuje

Przed szkołą w Ostrołęce doszło do brutalnego ataku na jednego z uczniów. Uderzony przez znajomego nastolatek padł nieprzytomny na ziemię. Do sytuacji odniósł się minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek. W internetowej części Gościa Wydarzeń na portalu Interia, stwierdził, że agresja wśród nastolatków jest m.in. efektem nieograniczonego dostępu do internetu.

Data publikacji: 15-10-2021