Artykuły z dnia: 16-05-2020

Siedziba Teatru WARSawy trafi w ręce miasta

Siedziba Teatru WARSawy trafi w ręce miasta Po ponad 10 latach negocjacji siedziba Teatru WARSawy przejdzie na własność miasta. Radni podjęli w czwartek uchwałę w tej sprawie.

Data publikacji: 16-05-2020

Zmarł Rolf Hochhuth. "Prowokował, wywoływał skandale"

Zmarł Rolf Hochhuth. "Prowokował, wywoływał skandale" Rolf Hochhuth, jeden z najważniejszych powojennych dramaturgów i pisarzy niemieckich, zmarł w Berlinie w wieku 89 lat. W jednej ze sztuk sugerował, że Winston Churchill był bezpośrednio zaangażowany w spowodowanie śmierci generała Władysława Sikorskiego w katastrofie w Gibraltarze. Inny z jego dramatów sfilmował Andrzej Wajda.

Data publikacji: 16-05-2020

Zero Zero Zero – narkotyki, pieniądze i walka o władzę

Przemysł narkotykowy i dystrybucja środków odurzających to jedne z największych problemów, z którymi boryka się współczesny nam świat. Nic więc dziwnego, że dość często stają się one inspiracją dla autorów książek, producentów filmów i seriali. Jedną...

Data publikacji: 16-05-2020

Julka Wróblewska pokazała swojego chłopaka [FOTO]

Wszyscy pamiętają Julię Wróblewską z filmu „Tylko mnie kochaj”. To właśnie tam zaczęła swoją karierę. Później pojawiła się w równie kultowej produkcji „Listy do M.”. Była małą ulubienicą widzów. Dzisiaj jest już dorosła, chętnie dzieli się swoim ży...

Data publikacji: 16-05-2020

"Gazeta Wyborcza": Wytyczne dla prokuratorów w sprawie Kościoła

Śledczy mogą żądać kościelnych dokumentów w sprawie pedofilii księży. Ale prokuratura stanowczo ich do tego zniechęca - donosi w piątek (15 maja) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 16-05-2020

"Rzeczpospolita": Kidawa-Błońska do wymiany? Sondaż

Czy Koalicja Obywatelska powinna zmienić kandydata na prezydenta? "Rzeczpospolita" publikuje wyniki sondażu.

Data publikacji: 16-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 16-05-2020

Na UJ dostępne są bezpłatne kursy online. Tematyka od astronomii po neurobiologię

Założony w 2014 roku pierwszy polski e-uniwersytet Copernicus College oferuje darmowe kursy online z wielu dyscyplin - od neurobiologii, przez fizykę, filozofię, psychologię, po matematykę. Zajęcia online prowadzą wykładowcy akademiccy. Kończąc kursy, można zdać egzamin i uzyskać certyfikat.

Data publikacji: 16-05-2020

Poszukiwana zabarykadowała się w mieszkaniu. Policja musiała użyć wysięgnika

Poszukiwana listem gończym kobieta zamknęła się w mieszkaniu i nie chciała otworzyć drzwi. Policjanci potrzebowali specjalnego wysięgnika, aby dostać się przez okno do środka i zatrzymać kobietę.

Data publikacji: 16-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 16-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 16-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Piątek, 15 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 18 016 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano 401 nowych chorych. Zmarło łącznie 907 osób, a 6918 wyzdrowiało. Wśród zakażonych jest coraz więcej górników. Tymczasem trzy kraje Unii Europejskiej otworzyły dla siebie granice.

Data publikacji: 16-05-2020

Broń jądrowa w Polsce? Propozycja ambasador USA

Jeśli Niemcy nie chcą uczestniczyć w programie udostępniania broni jądrowej w ramach NATO, być może Polska przyjmie u siebie ten potencjał - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. Nawiązała tym do wystąpienia amerykańskiego ambasadora w Niemczech, który odniósł się do trwającej w Niemczech debaty.

Data publikacji: 16-05-2020