Artykuły z dnia: 16-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 16-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 16-06-2021

Zmarł współtwórca grupy Rezerwat. Zbigniew Paweł Nikodemski miał 67 lat

Zmarł współtwórca grupy Rezerwat. Zbigniew Paweł Nikodemski miał 67 lat Zmarł Zbigniew Paweł Nikodemski, klawiszowiec, współzałożyciel zespołu Rezerwat i współtwórca jednego z największych przebojów lat 80. – "Zaopiekuj się mną".

Data publikacji: 16-06-2021

Ewa Bem wraca na scenę. W pierwszym wywiadzie od czterech lat zapowiada, że wystąpi w Gdyni

Ewa Bem wraca na scenę. W pierwszym wywiadzie od czterech lat zapowiada, że wystąpi w Gdyni Ewa Bem udzieliła pierwszego wywiadu od czterech lat i zapowiedziała powrót na scenę. - To będzie bardzo duży koncert. Mam kolana drżące. Bardzo się przygotowuję. Co by tu nie mówić, nie było mnie cztery lata – wyznała wokalistka w rozmowie z Dorotą Wellman. Wybitna wokalistka jazzowa zawiesiła karierę po śmierci córki, Pameli.

Data publikacji: 16-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 16-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 16-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 16-06-2021

Studentki krakowskiej uczelni wrzuciły list w butelce. Po 10 latach odnalazł go uczony

List, który 10 lat temu studentki krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej umieściły w butelce i wrzuciły do Morza Bałtyckiego niedaleko Petersburga, został odnaleziony na wyspie w Zatoce Fińskiej. Znalazca, rosyjski ekolog, skontaktował się z autorkami.

Data publikacji: 16-06-2021

Zbigniew Ajchler chciał poprzeć Lidię Staroń. "Głos oddałem omyłkowo"

Moją intencją było poparcie w głosowaniu nad RPO pani senator Lidii Staroń. Głos na pana Wiącka oddałem omyłkowo. Nie ma to wpływu na wynik głosowania, ale chciałbym, aby moje rzeczywiste intencje wybrzmiały - przekazał niezrzeszony poseł Zbigniew Ajchler, który zastąpił w Sejmie posła KO Kiliona Munyamę.

Data publikacji: 16-06-2021

Starym dinozaurom sztywniały stawy. Tak, jak ludziom

Naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN i Uniwersytetu Śląskiego zbadali szczątki późnokredowego, roślinożernego dinozaura z gatunku Gobihadros mongoliensis, będącego w zbiorach Instytutu od 1963 r. Okazało się, że zwierzę cierpiało na chorobę często występującą u starszych ludzi – w ich stawach odłożyły się kryształki pirofosforanu wapnia i powodowały ich sztywnienie.

Data publikacji: 16-06-2021

Posiedzenie klubu PiS. "Przygotowujemy się do restrukturyzacji partii"

Głównym tematem wyjazdowego posiedzenia klubu były przygotowania do wyborczo-statutowego kongresu partii - powiedziała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Przygotowujemy się do pewnej restrukturyzacji struktur partii – dodał szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Data publikacji: 16-06-2021