Artykuły z dnia: 16-10-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" na festiwalu filmowym w Tallinie

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" na festiwalu filmowym w Tallinie Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" zakwalifikował się do konkursu debiutów na Tallinn Black Nights Film Festival, który odbędzie się w stolicy Estonii w dniach 13-29 listopada. Obraz produkcji TVN Grupa Discovery podczas 39. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film został nagrodzony pięcioma statuetkami.

Data publikacji: 16-10-2020

Małżeństwo, które uratowało Romana Polańskiego, z tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata

Małżeństwo, które uratowało Romana Polańskiego, z tytułem Sprawiedliwych wśród Narodów Świata Stefania i Jan Buchałowie, którzy w czasie II wojny światowej udzielili schronienia 9-letniemu wówczas Romanowi Polańskiemu, zostali pośmiertnie odznaczeni medalami Sprawiedliwi wśród Narodów Świata.

Data publikacji: 16-10-2020

HWM Monitor - sprawdzaj temperaturę swojego komputera

Nasze komputery cierpią podczas upałów równie mocno jak my. Przegrzewający się sprzęt jest bolączką zwłaszcza dla użytkowników laptopów. Wysokie temperatury znacząco obniżają żywotność sprzętu – warto więc monitorować temperatury podzespołów, zwłaszcza podcza...

Data publikacji: 16-10-2020

Maciej Orłoś – dziennikarz Radia Nowy Świat. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Maciej Orłoś to polski aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Początkowo był związany z Telewizją Polską, gdzie prowadził między innymi „Teleexpress” i programy kulturalne. Znany jest również z teleturnieju „300 procent normy”. Pracował też w telewizji portalu Wir...

Data publikacji: 16-10-2020

Koronawirus w Polsce. Przy obecnej dynamice za dwa tygodnie braknie respiratorów

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 i przypadków aktywnych w naszym kraju. Czternaście dni - na tyle wystarczy łóżek respiratorowych przy obecnej dynamice rozwoju koronawirusa w Polsce. Tak wynika z modelu matematycznego szacującego wydolność systemu - pisze czwartkowy (15 października) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 16-10-2020

CBA w Janowie Podlaskim: Klacz sprzedana trzykrotnie taniej?

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa (14 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 16-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 16-10-2020

​Koronawirus. Jak to z tymi maskami jest - pomagają czy nie pomagają?

Jeszcze w maju Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdziła, że osoby zdrowe nie powinny nosić masek i że zakrywanie ust i nosa przez całe społeczeństwo przynosi więcej szkody niż pożytku. Dziś twierdzi się na odwrót. W siłę tymczasem rosną ruchy antymaseczkowe. Jaka jest prawda na temat skuteczności noszenia masek przez całą populację?

Data publikacji: 16-10-2020

Rządowa aplikacja miała pomóc w walce z pandemią. Eksperci: za mało użytkowników

Resort cyfryzacji poinformował, że ponad milion osób pobrało dotychczas aplikację STOP COVID - ProteGO Safe, która powiadamia o możliwym kontakcie z koronawirusem. Eksperci twierdzą jednak, że to za mało. Jak podkreślają, liczba pobrań to co innego, niż liczba korzystających z aplikacji użytkowników. A żeby zaczęła być skuteczna, powinno z niej ciągle korzystać nawet 10 milionów osób.

Data publikacji: 16-10-2020

Nasze dane to "waluta" w sieci. Jak zaufać firmom w internecie?

Mówić otwarcie o polityce prywatności, prosić tylko o niezbędne dane i budować zaufanie - to wskazówki dla firm opracowane przez naukowców z Akademii Leona Koźmińskiego, które mają sprawić, że klienci będą spokojni o swoją prywatność w sieci. A jest się o co martwić. - Część danych może być wykorzystywana np. do profilowania preferencji wyborczych - mówi dr Karolina Małagocka.

Data publikacji: 16-10-2020

Giertych przechodzi badania. "Jego stan zdrowia jest dobry"

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w czwartek wieczorem na Twitterze, że stan adwokata Romana Giertycha, który zemdlał podczas przeszukiwań CBA w jego domu w Józefowie, jest dobry. W tej chwili wykonywane są rutynowe badania lekarskie - dodał Żaryn.

Data publikacji: 16-10-2020

Operator TVP Gdańsk pobity przed domem Ryszarda K.

Operator kamery TVP Gdańsk został zaatakowany przed domem w Gdyni zatrzymanego w czwartek przez CBA Ryszarda K. Według TVP Info, operatora zaatakował syn K. - Operator po uderzeniu upadł i został kopnięty, ma rozbitą głowę - opowiadała Małgorzata Rakowiec z TVP Gdańsk. Na miejscu pojawiła się policja. Do zdarzenia doszło ok. godz. 20.

Data publikacji: 16-10-2020

RPO: okoliczności i styl zatrzymania mec. Giertycha wymagają wyjaśnień

Okoliczności i styl zatrzymania mec. Romana Giertycha przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego muszą budzić najwyższy niepokój i wymagają wyjaśnień - napisał w wydanym w czwartek wieczorem oświadczeniu Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

Data publikacji: 16-10-2020