Artykuły z dnia: 17-05-2020

"Historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia"

"Historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia" Piosenka Kazika zniknęła z Listy Przebojów Trójki. Kolejni artyści i ludzie kultury w mediach społecznościowych wyrażają oburzenie. "Historia, która nawet w najgorszych czasach PRL byłaby nie do pomyślenia" - uznał Zbigniew Preisner. "Kolejny przykład demolowania kultury" - ocenił Dawid Podsiadło. Ta sytuacja "jakoś tak znacząco wpisuje się w Orwella, rok 1984 w jego powieści i rok 1984 w naszym życiu" - skomentował Mariusz Szczygieł.

Data publikacji: 17-05-2020

"Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". Po tym, jak piosenka Kazika wygrała Listę Przebojów Trójki

"Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". Po tym, jak piosenka Kazika wygrała Listę Przebojów Trójki Najnowsza piosenka Kazika "Twój ból jest większy niż mój" zadebiutowała w piątek na pierwszym miejscu 1998. notowania Listy Przebojów Trójki. Informacja o tym szybko zniknęła jednak ze stron państwowego radia. W sobotę późnym popołudniem dyrektor i redaktor naczelny Trójki Tomasz Kowalczewski oświadczył, że podczas głosowania "został złamany regulamin", a "redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu głosowania". Są pierwsze reakcje artystów. Według licznych źródeł, odejście z rozgłośni zapowiedział wieloletni prowadzący Listę Marek Niedźwiecki.

Data publikacji: 17-05-2020

Tropico 6 – wymagania sprzętowe i kody

Seria Tropico jest znana chyba każdemu miłośnikowi gier komputerowych. Ta utrzymana w humorystycznej konwencji strategia pozwala wcielić się w rolę El Presidente – tropikalnego dyktatora, którego zadaniem jest zarządzanie miastami. Te ostatnie gracz buduje w czasie rzeczywistym. Tropico...

Data publikacji: 17-05-2020

Ashley Benson I G-Eazy są parą? To dla niego zostawiła Delevingne?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Ashley Benson rozstała się z Carą Delevingne. Już mówi się, że znalazła sobie pocieszenie w postaci rapera G-Eazy’ego. Dowocem na to mają być zdjęcia, które pojawiły się na różnych portalach i które ludzie udostępniają w mediach społeczn...

Data publikacji: 17-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 17-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 17-05-2020

Stanisław Szwed: Nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów

Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów - powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem". Przypomniał, że po raz pierwszy "czternastki" mają być wypłacone w listopadzie 2021 r.

Data publikacji: 17-05-2020

Georgette Mosbacher dla "Faktu": Kryzys wzmocni jeszcze nasz sojusz

Uważam, że sojusze jeszcze się umocnią. Nie jesteśmy w tym kryzysie osamotnieni. Jesteśmy razem - powiedziała ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher w rozmowie z "Faktem". Oceniła, że Polska wychodzi z kryzysu spowodowanego pandemią szybciej niż większość krajów.

Data publikacji: 17-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 17-05-2020

"Ofiary księży są traktowane jak wrogowie Kościoła". Sekielscy w "Skandalistach" [CAŁY PROGRAM]

Po premierze dokumentu braci Sekielskich Zabawa w chowanego jego autorzy opowiedzieli w programie Agnieszki Gozdyry Skandaliści o pracy nad filmem. Druga część cyklu opowiada o traktowaniu ofiar księży-pedofilów. To historia trzech chłopców, dziś dorosłych, molestowanych przez lata przez jednego księdza. Był przenoszony do kolejnych parafii, choć o sprawie wiedział biskup.

Data publikacji: 17-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 16 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 18 257 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W sobotę odnotowano 241 nowych chorych. Zmarło łącznie 915 osób, a 7175 wyzdrowiało. W Warszawie odbył się kolejny protest przedsiębiorców, policja użyła gazu łzawiącego. Kanadyjski rząd dał zielone światło dla testów klinicznych szczepionki przeciwko Covid-19.

Data publikacji: 17-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 17-05-2020

Koniec akcji poszukiwawczej. Ciała dwóch braci w zatopionym aucie

Znalezieni martwi w samochodzie w jeziorze Przytonko (Zachodniopomorskie) to dwaj bracia, mieszkańcy gminy Łobez, w wieku 40 i 33 lat - poinformowała w sobotę oficer prasowa drawskiej policji sierż. sztab. Karolina Żych.

Data publikacji: 17-05-2020