Artykuły z dnia: 17-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 17-06-2021

"Kłamstwo rodziny Hartów". Nowy dokument discovery+ Originals tylko w Playerze 

"Kłamstwo rodziny Hartów". Nowy dokument discovery+ Originals tylko w Playerze  W 2018 roku Ameryką wstrząsnęła tragiczna wiadomość: Jen i Sarah Hart wraz z szóstką adoptowanych przez siebie dzieci zjechały z klifu w Kalifornii. Nikt nie przeżył. W nowym dokumencie discovery+ Originals śledczy ujawniają mroczną prawdę stojącą za tym dramatycznym wydarzeniem. Idealny – znany amerykańskiej opinii publicznej głównie z mediów społecznościowych – obraz znanej rodziny lega w gruzach, kiedy na jaw wychodzą przemoc i wiele nieprawidłowości w wychowaniu adoptowanych dzieci. Sprawa rzuca także cień na amerykański system adopcyjny, który w tym wypadku zawiódł.

Data publikacji: 17-06-2021

Męskie Granie rusza w Polskę po raz dwunasty

Męskie Granie rusza w Polskę po raz dwunasty Męskie Granie wraca na scenę. Tegoroczna edycja popularnej trasy koncertowej zorganizowana zostanie w nowej odsłonie. Jak zapowiadają organizatorzy, 28 sierpnia koncerty będzie można oglądać na żywo w internecie.

Data publikacji: 17-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 17-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 17-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 17-06-2021

Starym dinozaurom sztywniały stawy. Tak, jak ludziom

Naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN i Uniwersytetu Śląskiego zbadali szczątki późnokredowego, roślinożernego dinozaura z gatunku Gobihadros mongoliensis, będącego w zbiorach Instytutu od 1963 r. Okazało się, że zwierzę cierpiało na chorobę często występującą u starszych ludzi – w ich stawach odłożyły się kryształki pirofosforanu wapnia i powodowały ich sztywnienie.

Data publikacji: 17-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 17-06-2021

Legionowo. Samochód potrącił 12-letnią rowerzystkę. Została zabrana śmigłowcem do szpitala

Na przejeździe rowerowym w Legionowie (Mazowieckie), kierowca renault potrącił 12-letnią dziewczynkę - poinformowała PAP asp. sztab. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji. Dziewczynka została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR .

Data publikacji: 17-06-2021

Janusz Kowalski podziękował posłowi Lewicy. Chodzi o głosowanie

- Dziękuję Lewicy i wszystkim klubom opozycyjnym za to, że poparliście bardzo ważną uchwałę w sprawie Nord Stream 2, którą zainicjowała Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość - powiedział w Debacie Dnia poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska).

Data publikacji: 17-06-2021

Salmonella w sezamie. GIS uprzedza przed partią produktu

W ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu bakterii salmonelli w partii sezamu łuskanego. Spożycie produktu, szczególnie bez obróbki termicznej, wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego.

Data publikacji: 17-06-2021