Artykuły z dnia: 17-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 17-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 17-07-2021

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego Koncert zespołu Tomasza Organka w Parku Wolności, monodram Ewy Błaszczyk, wyjątkowa wystawa, premiery książek, konkurs fotograficzny, gra miejska, zlot harcerski, wreszcie spotkanie powstańców w Parku Wolności z udziałem prezydentów Polski i Warszawy. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego jest wyjątkowy bogaty, a wydarzenia zaplanowane na ponad dwa tygodnie.

Data publikacji: 17-07-2021

Środowiska twórcze apelują do polityków, chcą zmiany przestarzałych przepisów

Środowiska twórcze apelują do polityków, chcą zmiany przestarzałych przepisów Przedstawiciele wielu środowisk twórczych zwrócili się do polityków wszystkich ugrupowań parlamentarnych o poparcie projektu ustawy o uprawnieniach artysty zawodowego. Autorzy apelu zwracają uwagę, że ze względu na anachroniczne zapisy dotyczące opłaty reprograficznej polscy twórcy tracą miliony euro rocznie.

Data publikacji: 17-07-2021

Wariant Delta. Objawy mutacji indyjskiej

Wariant Delta, czyli indyjska mutacja koronawirusa, odpowiada za coraz większą liczbę zakażeń na świecie. Eksperci alarmują, że może być przyczyną kolejnej fali pandemii. Jednocześnie zwracają uwagę, że wariant Delta ma inne objawy niż wersja pierwotna.

Data publikacji: 17-07-2021

Wariant Lambda. Co to za mutacja? Czy szczepienia są skuteczne?

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegł, że obecnie duży niepokój budzi wariant Delta koronawirusa, jednak na horyzoncie już pojawiła się nowa mutacja, która może być jeszcze groźniejsza - wariant Lambda. Badacze z Australii alarmują, że może być on trudny do zwalczenia za pomocą obecnych szczepionek na COVID-19.

Data publikacji: 17-07-2021

Koronawirus. WHO domaga się kontroli w chińskich laboratoriach

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w ramach kontynuowania dochodzenia w sprawie pochodzenia pandemii koronawirusa zażądała w piątek kontroli laboratoriów w Chinach, w których wykryto pierwsze przypadki zakażenia.

Data publikacji: 17-07-2021

Szkoci krytykują Google za wskazywanie "potencjalnie zabójczych" tras

Szkockie organizacje wspinaczki górskiej krytykują firmę Google za wskazywanie turystom niebezpiecznych, potencjalnie zabójczych szlaków na szczyt Ben Nevis oraz inne góry - poinformował w piątek The Guardian.

Data publikacji: 17-07-2021

Wiceszef MSZ: aplikacja "Polak za granicą" ma służyć pomocą wszystkim, którzy chcą wyjechać

Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk poinformował w piątek o zainaugurowanej działalności aplikacji Polak za granicą, która ma służyć pomocą rodakom wyjeżdżającym za granicę lub już tam przebywającym. Podkreślił, że dzięki niej będzie można sprawdzić m.in. jakie ograniczenia obowiązują w innych państwach.

Data publikacji: 17-07-2021

Tokio 2020. Polscy pływacy błędnie zgłoszeni na igrzyska. Ich występ jest zagrożony

Sekretarz generalny PKOl Adam Krzesiński nie liczy na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy grupy polskich pływaków przebywających w Tokio . - Myślę, że jest niewielka szansa, by doprowadzić do sytuacji, by zostali dopuszczeni do startu w igrzyskach - powiedział.

Data publikacji: 17-07-2021

Debata Dnia: zmiany w przepisach. Nawet 5 tys. zł mandatu za przekroczenie prędkości

Rząd zapowiada prawdziwą rewolucję w przepisach, która ma uderzyć w piratów drogowych. Za przekroczenie prędkości kierowcy mogą płacić nawet pięć tysięcy złotych mandatu. - Ministerstwo Infrastruktury od kilku lat ma w szufladach sondaże, z których wynikało, że 80 proc. ludzi popierało zaostrzenie kar na drogach - stwierdził dziennikarz Łukasz Zboralski.

Data publikacji: 17-07-2021