Artykuły z dnia: 18-05-2020

"Dziś na pierwszym Kazik", potem notowanie znika. Kolejne oświadczenie dyrektora Trójki

"Dziś na pierwszym Kazik", potem notowanie znika. Kolejne oświadczenie dyrektora Trójki Po unieważnieniu piątkowej Listy Przebojów, którą wygrał Kazik z utworem "Twój ból jest lepszy niż mój" ze stacją pożegnał się między innymi Marek Niedźwiecki. Przeciwko działaniom radia protestują politycy i artyści. W niedzielę drugie już oświadczenie w tej sprawie wydał dyrektor i redaktor naczelny Programu 3 Polskiego Radia Tomasz Kowalczewski.

Data publikacji: 18-05-2020

Wojciech Mann o unieważnieniu głosowania w Trójce: cała ta historia jest na samym dole drabiny strachu

Wojciech Mann o unieważnieniu głosowania w Trójce: cała ta historia jest na samym dole drabiny strachu Cała ta historia jest na samym dole takiej drabiny strachu. Ta drabina na samej górze ma pana (Jarosława) Kaczyńskiego, który jest odgrodzony od świata ochroniarzami - bo widocznie czegoś się boi. A pod nim następują kolejne schodki ludzi, którzy się czegoś boją. Głównie tego czegoś, co jest schodek wyżej. Na samym dole są różni mali ludzie, którzy antycypują - mówił w "Debacie Faktów" o unieważnieniu Listy Przebojów Trójki z piosenką Kazika Staszewskiego na czele Wojciech Mann.

Data publikacji: 18-05-2020

„Koszmar z ulicy Wiązów” - Robert Englund komentuje plany nakręcenia kontynuacji

„Koszmar z ulicy Wiązów” w reżyserii Wesa Cravena to kultowy slasher, który trwale wpisał się w kanon gatunku. Słynny horror z 1984 roku, który opowiada o polującym na dzieci psychopatycznym mordercy Freddy’m Krugerze, doczekał się już kilku kolejnych odsłon. J...

Data publikacji: 18-05-2020

Aleksandra Domańska skrytykowała #CucChallenge w wykonaniu polskich gwiazd

Niedawno w Internecie pojawiło się nagranie polskich gwiazd, w którym w zmontowanym filmiku okładają się różnymi rzeczami. Wzięli więc udział w tzw. #CucChallenge, który miał zwrócić uwagę na powszechny problem przemocy domowej. Zostali mocno skrytykowani przez róż...

Data publikacji: 18-05-2020

Stulecie urodzin Jana Pawła II. "L'Osservatore Romano" przygotowało specjalne wydanie

W Watykanie przygotowane zostało specjalne wydanie dziennika "L’Osservatore Romano" poświęcone w całości św. Janowi Pawłowi II w związku z przypadającą w poniedziałek setną rocznicą jego urodzin. Otwiera je modlitwa Franciszka do papieża Polaka, a swoje wspomnienia o Janie Pawle II opisali m.in. kard. Dziwisz, Lech Wałęsa, a nawet Michaił Gorbaczow.

Data publikacji: 18-05-2020

Stanisław Szwed: Nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów

Jeśli budżet pozwoli, to nie wykluczam corocznej "czternastki" dla seniorów - powiedział wiceszef MRPiPS Stanisław Szwed w rozmowie z "Super Expressem". Przypomniał, że po raz pierwszy "czternastki" mają być wypłacone w listopadzie 2021 r.

Data publikacji: 18-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 18-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 18-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 18-05-2020

103-letnia kobieta najstarszym ozdrowieńcem w Polsce

Przebywająca w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu 103-latka, u której stwierdzono obecność koronawirusa, została uznana za ozdrowieńca. Jak potwierdził dyrektor szpitala Jarosław Kończyło, w niedzielę dotarł drugi negatywny wynik testu. W poniedziałek lekarze planują wypisać 103-letnią Teresę Wójcik do domu.

Data publikacji: 18-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 18-05-2020

Protest przed Episkopatem. Reakcja na film braci Sekielskich

Po pokazie kolejnego filmu braci Sekielskich, Zabawa w chowanego, poświęconego pedofilii wśród księży, Lewica zorganizowała protesty, m.in. przed siedzibą Episkopatu. Uczestnicy demonstracji zapalali m.in. znicze i świeczki przed budynkiem.

Data publikacji: 18-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 17 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 18 529 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W niedzielę odnotowano 272 nowych chorych. Zmarło łącznie 925 osób, a 7451 wyzdrowiało. Wicepremier Jadwiga Emilewicz podała w Polsat News termin możliwego otwarcia granic.

Data publikacji: 18-05-2020