Artykuły z dnia: 18-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 18-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 18-06-2021

Paris Jackson: mam wrażenie, że tata byłby ze mnie dumny

Paris Jackson: mam wrażenie, że tata byłby ze mnie dumny Paris Jackson wyznała, że przez towarzyszących jej od dziecka paparazzich zmaga się z problemami psychicznymi. Mówiła też o swojej muzycznej karierze.

Data publikacji: 18-06-2021

Ostatni raz takie zdjęcie mieli blisko 20 lat temu. Emocje i domysły ponownie rozpalone

Ostatni raz takie zdjęcie mieli blisko 20 lat temu. Emocje i domysły ponownie rozpalone Jennifer Lopez i Ben Affleck wzbudzają zainteresowanie mediów i fanów po 17 latach od rozstania. Paparazzi nie dają Bennifer - jak określana była przez fanów para - ani chwili spokoju.

Data publikacji: 18-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 18-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 18-06-2021

Dziwidło olbrzymie trafiło do ogrodu botanicznego przypadkiem. Teraz może zakwitnąć

Dziwidło olbrzymie (Amorphophallus titanum) urosło do 108 cm i cieszy oczy zwiedzających Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego. Roślina rzadko kwitnie w naturze, a jeszcze rzadziej w hodowli. Trafiło do Warszawy zupełnym przypadkiem. Pierwszy raz ta roślina rozkwitnie w Polsce.

Data publikacji: 18-06-2021

Szynkowski vel Sęk: wyobraźmy sobie, że w USA ktoś stawia pytanie o sens ochrony prezydenta

Podczas posiedzenia komisji administracji i spraw wewnętrznych wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odmówił udzielenia informacji o kosztach ochrony prezesa PiS i wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego. W wielu państwach nikomu nie przychodzi do głowy stawianie pytań o koszty ochrony - powiedział w programie Debata Dnia wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

Data publikacji: 18-06-2021

Runęła hala warsztatowa na Śląsku. Nie wytrzymał drewniany dach [ZDJĘCIA]

Dach warsztatu runął w czwartek w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu było 12 zastępów strażaków, którzy sprawdzali, czy nikt nie został zasypany pod gruzami. Zawalona hala przylega do budynku mieszkalnego, który nie został uszkodzony.

Data publikacji: 18-06-2021

Starym dinozaurom sztywniały stawy. Tak, jak ludziom

Naukowcy z Instytutu Paleobiologii PAN i Uniwersytetu Śląskiego zbadali szczątki późnokredowego, roślinożernego dinozaura z gatunku Gobihadros mongoliensis, będącego w zbiorach Instytutu od 1963 r. Okazało się, że zwierzę cierpiało na chorobę często występującą u starszych ludzi – w ich stawach odłożyły się kryształki pirofosforanu wapnia i powodowały ich sztywnienie.

Data publikacji: 18-06-2021

Nie żyje 19-latek, który wypadł z łodzi. Odpoczywał z rodzicami

19-latek miał wypaść z łodzi na stawie w Opolu. Wezwani na miejsce strażacy wyłowili poszkodowanego i przekazali ratownikom z pogotowia. Mimo starań medyków mężczyzna zmarł wieczorem w szpitalu.

Data publikacji: 18-06-2021