Artykuły z dnia: 18-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 18-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 18-07-2021

Złota Palma po raz pierwszy w rękach kobiety. "Titane" wielkim zwycięzcą w Cannes

Złota Palma po raz pierwszy w rękach kobiety. "Titane" wielkim zwycięzcą w Cannes Cannes 2021 powoli przechodzi do historii. Francuska reżyserka Julia Ducournau, twórczyni filmu "Titane" zapisała się w historii jako pierwsza kobieta, którą doceniono najbardziej prestiżową nagrodą filmową świata. Relacja na żywo w tvn24.pl.

Data publikacji: 18-07-2021

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego Koncert zespołu Tomasza Organka w Parku Wolności, monodram Ewy Błaszczyk, wyjątkowa wystawa, premiery książek, konkurs fotograficzny, gra miejska, zlot harcerski, wreszcie spotkanie powstańców w Parku Wolności z udziałem prezydentów Polski i Warszawy. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego jest wyjątkowy bogaty, a wydarzenia zaplanowane na ponad dwa tygodnie.

Data publikacji: 18-07-2021

Wariant Delta. Objawy mutacji indyjskiej

Wariant Delta, czyli indyjska mutacja koronawirusa, odpowiada za coraz większą liczbę zakażeń na świecie. Eksperci alarmują, że może być przyczyną kolejnej fali pandemii. Jednocześnie zwracają uwagę, że wariant Delta ma inne objawy niż wersja pierwotna.

Data publikacji: 18-07-2021

Wariant Lambda. Co to za mutacja? Czy szczepienia są skuteczne?

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegł, że obecnie duży niepokój budzi wariant Delta koronawirusa, jednak na horyzoncie już pojawiła się nowa mutacja, która może być jeszcze groźniejsza - wariant Lambda. Badacze z Australii alarmują, że może być on trudny do zwalczenia za pomocą obecnych szczepionek na COVID-19.

Data publikacji: 18-07-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 17 lipca

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 114 nowych przypadków koronawirusa w Polsce i poinformowało o 7 zgonach. Według wiceministra zdrowia Waldemara Kraski, rząd rozważa możliwość wprowadzenia przywilejów dla zaszczepionych. Podczas festiwalu bez koronawirusa Holandii koronawirusem zakaziło się ponad tysiąc osób. We Francj odbyły się strajki i manifestacje.

Data publikacji: 18-07-2021

Przełom w medycynie. Fale mózgowe sparaliżowanego mężczyzny zamieniono w zdania na komputerze

Po raz pierwszy w historii medycyny, lekarzom udało się zamienić fale mózgowe sparaliżowanego pacjenta na zdania wyświetlane na monitorze komputera. Jak podkreślili badacze, eksperyment stanowi ważny krok w kierunku przywrócenia bardziej naturalnej komunikacji osobom, które nie potrafią mówić.

Data publikacji: 18-07-2021

Szkoci krytykują Google za wskazywanie "potencjalnie zabójczych" tras

Szkockie organizacje wspinaczki górskiej krytykują firmę Google za wskazywanie turystom niebezpiecznych, potencjalnie zabójczych szlaków na szczyt Ben Nevis oraz inne góry - poinformował w piątek The Guardian.

Data publikacji: 18-07-2021

Warszawa. Atak nożownika w centrum handlowym. Są ranni

Pomiędzy trzema mężczyznami w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie (woj. mazowieckie) wywiązała się kłótnia, przez którą doszło do rękoczynów. W czasie szarpaniny mężczyzna wyciągnął nóż i ranił pozostałych dwóch uczestników bójki. Ranni trafili do szpitala, a nożownik uciekł z miejsca zdarzenia.

Data publikacji: 18-07-2021

"Lewica w kryzysie", "nie ma oferty dla Polaków". Politycy komentują spór w ugrupowaniu

- Przypomina mi to walkę mienszewików z bolszewikami od Czarzastego. Ten kryzys bierze się stąd, że Lewica nie ma oferty dla Polaków - ocenił w Debacie Tygodnia rozłam w Nowej Lewicy poseł Konfederacji Robert Winnicki. Paulina Matysiak z Razem przekazała, że posłowie klubu będą rozmawiali o sytuacji przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu.

Data publikacji: 18-07-2021