Artykuły z dnia: 18-09-2020

Kontrowersje po rekordowej aukcji w Janowie Podlaskim

Pojawiają się kontrowersje po ostatniej aukcji "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. Nie wiadomo, za jaką sumę i do kogo trafi słynna klacz Perfinka, wylicytowana za rekordową sumę 1,25 mln euro. Saudyjska księżniczka, która wylicytowała konia, nie chce za niego zapłacić - podaje we wtorek (15 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 18-09-2020

Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Program zza kulis do obejrzenia w TVN

Jak powstawał film o Tomaszu Komendzie? Program zza kulis do obejrzenia w TVN W sobotę w TVN można było obejrzeć, jak powstawał film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Powtórkę TVN wyemituje 20 września.

Data publikacji: 18-09-2020

Słyszała, że ma szczęście, że wykorzystują ją prominentni mężczyźni

Słyszała, że ma szczęście, że wykorzystują ją prominentni mężczyźni Norma Bastidas pobiła rekord Guinnessa w długości pokonanego dystansu podczas triathlonu. Przepłynęła 156 km, przejechała 4719 km na rowerze i przebiegła 1182 km. Jednak to nie morderczy dystans był największym wyzwaniem w jej życiu. – Najtrudniejsze było powiedzenie światu o tym, że padłam ofiarą molestowania seksualnego i handlu ludźmi – mówi dzisiaj Norma Bastidas.

Data publikacji: 18-09-2020

Atlas chmur (2012) - oni kształtują rzeczywistość

Ludzie potrafią kształtować otaczającą ich rzeczywistość - ich zachowanie i przedsięwzięcia często maja wpływ na przyszłość lub wynikają z przeszłości. Świetnie ukazuje to film pod tytułem "Atlas chmur", który zadebiutował w roku 2012. Tytuł oryginalny: Cloud AtlasGatunek: Dramat / Sci-FiReż...

Data publikacji: 18-09-2020

Gimper – youtuber znany z „Lekko nie będzie”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Gimper, a właściwie Tomasz Działowy, jest polskim youtuberem, influencerem i osobowością medialną. Dał się poznać szerszej publiczności jako uczestnik programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, a także prowadzący talk-show „Lekko nie będzie”. Ma na swoim koncie r&...

Data publikacji: 18-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 18-09-2020

Polski pomysł na Białoruś ma poparcie UE

Fundusze na odbudowę gospodarki, otwarcie europejskiego rynku - Polska ma poparcie większości UE dla swojego programu dla Mińska. Warunek: wolne wybory za Bugiem - informuje w czwartek (17 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 18-09-2020

Wirus gorączki Zachodniego Nilu dotarł do Holandii. Instytut Zdrowia wydał oświadczenie

Po raz pierwszy w historii Holandii odnotowano infekcję wirusem gorączki Zachodniego Nilu. Zakażony był ptak znaleziony w regionie Utrechtu. Niderlandzki Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska uspokaja, że jedynie w wyjątkowych przypadkach infekcja może prowadzić do poważnych dolegliwości neurologicznych.

Data publikacji: 18-09-2020

Koronawirus. Powstał lek całkowicie neutralizujący SARS-CoV-2. Możliwy przełom w walce z COVID-19

Naukowcy z Pittsburgha opracowali lek, który całkowicie neutralizuje koronawirusa SARS-CoV-2. Lek, roboczo nazywany AB-8, zawiera cząstki przeciwciał, którymi dotychczas leczono pacjentów chorych na COVID-19. AB-8 ma być całkowicie bezpieczny, nie generuje szeregu przeciwciał, jak w przypadku szczepionki, a więc nie stwarza zagrożenia wywołania skutków ubocznych.

Data publikacji: 18-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 18-09-2020

Sejm nie wybierze nowego RPO. Jedyna kandydatka czekała na podłodze

Punkt o powołaniu rzecznika praw obywatelskich został w czwartek wieczorem zdjęty z porządku głosowań - wynika z informacji na stronie sejmowej. Tymczasem jedyna kandydatka na RPO Zuzanna Rudzińska-Bluszcz zamieściła na Twitterze zdjęcie, na którym - siedząc na podłodze - czeka na głosowanie.

Data publikacji: 18-09-2020

Ustawa o Funduszu Medycznym. Sejm podjął decyzję

Sejm uchwalił w czwartek ustawę o Funduszu Medycznym, zakładającą przeznaczenie dodatkowych pieniędzy na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych i rzadkich.

Data publikacji: 18-09-2020

"Ważny moment dla Polski i NATO". Błaszczak o ratyfikacji umowy z USA

Sejm przyjął ustawę o ratyfikacji polsko-amerykańskiej umowy o wzmocnionej współpracy obronnej, to ważna decyzja i ważny moment dla bezpieczeństwa Polski i wschodniej flanki NATO - podkreślił w czwartek szef MON Mariusz Błaszczak.

Data publikacji: 18-09-2020