Artykuły z dnia: 18-09-2021

Ocean i jego życie w obiektywie. Najpiękniejsze zdjęcia nagrodzone w konkursie Ocean Photographer of the Year 2021

Ocean i jego życie w obiektywie. Najpiękniejsze zdjęcia nagrodzone w konkursie Ocean Photographer of the Year 2021 Aimee Jan zwyciężyła w konkursie na najlepszego oceanicznego fotografa roku (Ocean Photographer of the Year 2021). Główną nagrodą uhonorowano zdjęcie jej autorstwa wykonane na australijskiej rafie Ningaloo. W konkursie przyznano też wyróżnienia w kilku kategoriach tematycznych, specjalną nagrodę dla młodego fotografa oraz - po raz pierwszy - "Nagrodę Pięćdziesięciu Sążni" (Fifty Fathoms Award), przeznaczoną wyłącznie dla kobiet.

Data publikacji: 18-09-2021

Kashell. Nowy zespół członków Comy i Abradaba. Jest singiel i zapowiedź płyty

Kashell. Nowy zespół członków Comy i Abradaba. Jest singiel i zapowiedź płyty Muzycy Comy i Abradab połączyli siły. Pierwszy singiel nowego zespołu Kashell pojawił się w internecie w piątek. Utwór "Chłopak" zapowiada album "Kashell", który na rynek ma trafić w listopadzie. "Jaramy się mega" - piszą muzycy w mediach społecznościowych.

Data publikacji: 18-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 18-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 18-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 18-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 18-09-2021

"Żywa trumna" z grzybni rozkłada szczątki na składniki odżywcze. Coraz więcej chętnych

Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w holenderskim Delfcie opracowali żywą trumnę z grzybnią w środku. Eksperci wskazali, że ciało osoby, która zdecydowała się na niestandardowy pochówek rozłoży się w ciągu 45 dni, a przemiana materii przyczyni się do pozytywnego wpływu na środowisko. Zainteresowanie tą metodą stale się zwiększa.

Data publikacji: 18-09-2021

USA. Misja Inspiration 4 dotarła na orbitę okołoziemską. To pierwszy cywilny lot

Czwórka astronautów-amatorów na pokładzie kapsuły Crew Dragon należącej do SpaceX dotarła w czwartek nad ranem na orbitę okołoziemską w ramach Inspiration 4, pierwszej misji bez udziału astronautów z NASA i innych agencji kosmicznych. Załoga spędzi w kosmosie co najmniej 3 dni.

Data publikacji: 18-09-2021

Joanna Segelstrom jest poszukiwana przez 190 państw. Oszukała m.in. Mariana Banasia. "Raport"

Prowadziła galerie sztuki na całym świecie. Miała sprzedawać dzieła nawet brytyjskiej rodzinie królewskiej czy byłemu prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Nagle jednak Joanna Segelstrom, Polka z Wadowic przez lata mieszkająca w Szwecji, zniknęła i od trzech lat ucieka przed Interpolem. Straty poszkodowanych szacowane są nawet na miliard złotych. Materiał Raportu.

Data publikacji: 18-09-2021

Suchanow: zostałam oskarżona o naruszenie nietykalności policjanta

Zostałam oskarżona o naruszenie nietykalności policjanta - poinformowała jedna z liderek Strajku Kobiet Klementyna Suchanow. Pełnomocnik policjanta mec. Bartosz Lewandowski powiedział, że sprawa dotyczy ochlapania munduru farbą i wtargnięcia na teren TK.

Data publikacji: 18-09-2021

Sejm skierował do komisji projekt zmian w ustawach podatkowych w ramach Polskiego Ładu

Sejm w piątek skierował do komisji projekt zmian w ustawach podatkowych w ramach Polskiego Ładu. Zgłoszony przez Koalicję Obywatelską wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu nie uzyskał większości.

Data publikacji: 18-09-2021