Artykuły z dnia: 18-11-2021

Piotr Gąsowski zakażony koronawirusem. Aktor trafił do szpitala

Piotr Gąsowski zakażony koronawirusem. Aktor trafił do szpitala Piotr Gąsowski jest zakażony koronawirusem, trafił do szpitala. Aktor poinformował o tym w mediach społecznościowch. "No i przyszła kolej na mnie. Jestem już w szpitalu pod świetną opieką" - napisał na Instagramie. Zamieścił też nagranie.

Data publikacji: 18-11-2021

Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za rekordową sumę

Autoportret Fridy Kahlo sprzedany za rekordową sumę Autoportret meksykańskiej malarki Fridy Kahlo "Diego y yo", czyli "Diego i ja", został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za prawie 34,9 miliona dolarów. Obraz powstał kilka lat przed śmiercią artystki. Przedstawiła na nim siebie i swojego męża Diego Riverę. Parę łączyła burzliwa relacja.

Data publikacji: 18-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 18-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 18-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 18-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 18-11-2021

Posłowie KO: konflikt na granicy, rekord zakażeń, a Morawiecki o Tusku

Jest kryzys na granicy, rekord zakażeń i zgonów na Covid-19, a premier Mateusz Morawiecki nagle przypomina sobie o Donaldzie Tusku i rzekomo nie wie, jaki jest jego pogląd na KPO - tak posłowie Koalicji Obywatelskiej odnoszą się do słów szefa rządu na temat lidera PO.

Data publikacji: 18-11-2021

Naukowcy: chodzenie spać między godz. 22 a 23 jest najzdrowsze dla serca

Obszerne badanie wskazało, że osoby chodzące spać po północy mają o 25 proc. wyższe ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, niż zasypiające między godz. 22 a 23. Zasypianie zbyt wczesne również szkodzi.

Data publikacji: 18-11-2021

Polscy astronomowie wyjaśnili okoliczności słynnego zderzenia gwiazd

Miejsce kosmicznej katastrofy – słynnego zderzenia gwiazd znanego jako V838 Mon, które zaszło w 2002 roku - przeanalizowali naukowcy z zespołu kierowanego przez badaczy z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN). Użyli do tego celu sieci radioteleskopów ALMA.

Data publikacji: 18-11-2021

Pogrzeb Kamila Durczoka w piątek w Katowicach

Pogrzeb zmarłego we wtorek dziennikarza Kamila Durczoka odbędzie się w piątek w kościele pod wezwaniem Przenajświętszej Trójcy w Katowicach-Kostuchnie. Urna z prochami zmarłego zostanie złożona w rodzinnym grobie na pobliskim cmentarzu.

Data publikacji: 18-11-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 17 listopada

Niemal 25 tys. nowych zakażeń w Polsce to dobowy wynik nienotowany od maja. W szpitalach jest ponad 15 tys. pacjentów, w tym 1,3 tys. podłączonych do respiratorów, a wg WHO Europa jest jedynym obszarem, w którym rośnie liczba zgonów. PiS zaproponował w środę prawo pozwalające pracodawcom na kontrolę zaszczepienia pracowników. Rekordowo wysoka jest też liczba samobójstw nastolatków.

Data publikacji: 18-11-2021