Artykuły z dnia: 19-05-2020

Monica Bellucci – poznajcie najlepsze filmy z udziałem gwiazdy

Monica Bellucci jest jedną z najsłynniejszych włoskich aktorek. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko talentowi, ale także niezwykłej, południowej urodzie. Początkowo pracowała jako modelka. Przed kamerami zadebiutowała w 1990 roku, gdy wystąpiła we włoskim serialu „Życie u boku dzieci”...

Data publikacji: 19-05-2020

Barbara Kurdej-Szatan odgryza się Domańskiej po krytyce #CucChallenge: "koledzy nie mieli ochoty z nią grać"

Niedawno napisaliśmy artykuł o tym, że Barbara Kurdej-Szatan i inni celebryci zostali skrytykowani przez Aleksandrę Domańską za filmik, który opatrzony został adnotacją kierowaną do ofiar przemocy domowej. To bardzo nie spodobało się ciężarnej aktorce, która postanowiła urządzić sobie...

Data publikacji: 19-05-2020

Bardzo kosztowna dezynfekcja, czyli jak oszuści zarabiają na koronawirusie

Podczas epidemii koronawirusa jest coraz więcej oszustów, którzy na wszelkie możliwe sposoby chcą wyłudzić pieniądze. Metody są bardzo różne.

Data publikacji: 19-05-2020

"Rz": CBA wiedziało o zakupie bezwartościowych masek

Mimo że Ministerstwo Zdrowia powiadomiło CBA o zakupie 120 tys. maseczek, Biuro nie zablokowało transakcji i nie zrobiło nic z tą wiedzą. Sprawę bada prokuratura - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 19-05-2020

Ile razy na antenie Trójki pojawiła się w ostatnich dniach piosenka Kazika? Odpowiada wicedyrektor

Ile razy na antenie Trójki pojawiła się w ostatnich dniach piosenka Kazika? Odpowiada wicedyrektor Zastępca dyrektora Trójki Mirosław Rogalski przekonywał w poniedziałek, że głosy oddane w ramach 1998. notowania Listy Przebojów Trójki zostały zmanipulowane. - Było dla nas zaskoczeniem, że skoro utwór Kazika nie był grany przez cały poprzedni tydzień, znalazł się na pierwszym miejscu listy - mówił w trakcie konferencji prasowej. Przyznał, że w ciągu ostatnich dni piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" nie pojawiała się na antenie rozgłośni.

Data publikacji: 19-05-2020

Niedźwiecki, Wrona, Kydryński, Mazolewski, Szydłowska. Pożegnania z Trójką

Niedźwiecki, Wrona, Kydryński, Mazolewski, Szydłowska. Pożegnania z Trójką W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia - poinformował w opublikowanym w niedzielę oświadczeniu Marek Niedźwiecki. Podobną decyzję podjęli inni dziennikarze, w tym Hirek Wrona, Marcin Kydryński i Agnieszka Szydłowska. Z radiem pożegnał się też muzyk Wojtek Mazolewski, związany z rozgłośnią od stycznia 2019 roku.

Data publikacji: 19-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 19-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 19-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 19-05-2020

Zatwierdzono nowy typ testów na koronawirusa. Wynik w 15 minut

Amerykańska Agencja Kontroli Leków i Żywności (FDA) zatwierdziła w sobotę nowy typ szybkich testów na obecność koronawirusa. Są to testy antygenowe opracowane przez koncern Quidel Corp., dające wynik w 15 minut - poinformowała agencja AP.

Data publikacji: 19-05-2020

O. Zięba: Jan Paweł II był nieubłagany w ściganiu pedofilii

- Ta perspektywa czasu pozwala nam dostrzec coraz większy rozmiar pontyfikatu, który zostanie jeszcze na setki lat - podkreślił ojciec Maciej Zięba, dominikanin i przyjaciel Jana Pawła II w rozmowie z Bogdanem Rymanowski w programie Wydarzenia i Opinie.

Data publikacji: 19-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 18 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 18 885 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W poniedziałek odnotowano 356 nowych przypadków. Zmarło łącznie 936 osób, a 7628 wyzdrowiało. Od 1 czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT wznawiają loty pasażerskie - na razie niektóre krajowe.

Data publikacji: 19-05-2020

Lista Trójki wróciła z piosenką Kazika na 4. miejscu. Znowu można głosować

- Jestem zaszokowana ustaleniami, tym do czego dotarliśmy - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, która na konferencji poinformowała o pierwszych danych zabezpieczonych przez system informatyczny. Przekonywała, że piosenka Kazika nie wygrała ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki. Dyrekcja zapowiedziała, że prawdziwe notowanie listy wróci na stronę. Już jest.

Data publikacji: 19-05-2020