Artykuły z dnia: 19-06-2021

"Dajcie mi zbudować dom". Kazik na klęczkach przed białołęckim urzędem

"Dajcie mi zbudować dom". Kazik na klęczkach przed białołęckim urzędem Ukazał się teledysk do piosenki Kultu "Plan zagospodarowania przestrzennego dla Białołęki" z najnowszego krążka "Ostatnia płyta". Klip pokazuje zmagania bohatera z urzędniczą machiną, która odmawia mu budowy wymarzonego domu.

Data publikacji: 19-06-2021

Polski pejzaż po Zagładzie. Wystawa Sasnala w Polin

Polski pejzaż po Zagładzie. Wystawa Sasnala w Polin W Muzeum Historii Żydów Polskich Polin można oglądać wystawę jednego z najwybitniejszych współczesnych artystów polskich Wilhelma Sasnala. Na ekspozycję "Wilhelm Sasnal: Taki pejzaż" składają się obrazy i rysunki opisujące pejzaż po Zagładzie.

Data publikacji: 19-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 19-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 19-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 19-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 19-06-2021

Polski Produkt Przyszłości. Nagrody dla najbardziej innowacyjnych

Nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii. Polski Produkt Przyszłości to konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Data publikacji: 19-06-2021

Odkryty w Chinach bezrogi nosorożec olbrzymi był wyższy od żyrafy. Nowe badania

W północno-zachodnich Chinach odkryto nowy gatunek prehistorycznego nosorożca olbrzymiego, jednego z największych ssaków chodzących po lądzie - twierdzą naukowcy. Wymarły koło 26,5 mln lat temu ssak był wyższy niż żyrafa, a ważył tyle, co cztery współczesne słonie afrykańskie.

Data publikacji: 19-06-2021

Peru: autobus stoczył się w przepaść. Co najmniej 27 pasażerów zginęło

Gdy autobus firmy wydobywczej stoczył się na andyjskiej drodze na południu Peru i wpadł do wąwozu, zginęło co najmniej 27 pracowników, a 16 osób zostało rannych - podało przedsiębiorstwo Ares. To drugi tak tragiczny wpadek w ciągu ostatnich 10 dni.

Data publikacji: 19-06-2021

Abp Gądecki popiera pomysł nowego święta państwowego

Arcybiskup Stanisław Gądecki poparł inicjatywę ustanowienia 27 grudnia świętem państwowym. Biskup w obecności dyrektora Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości Przemysława Terleckiego podpisał deklarację w tej sprawie. Nowe państwowe święto ma upamiętnić wybuch Powstania Wielkopolskiego.

Data publikacji: 19-06-2021

Przeszli przez zieloną granicę. Szukali ich z policyjnym psem

22 nielegalnych imigrantów z Afganistanu zostało zatrzymanych w dwóch grupach w województwie podlaskim. Obcokrajowcy zostali namierzeni po przekroczeniu przez nich białorusko-polskiej granicy. Wszyscy zostali umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Data publikacji: 19-06-2021