Artykuły z dnia: 19-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 19-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 19-07-2021

Złota Palma w rękach kobiety. "Titane" wielkim zwycięzcą w Cannes

Złota Palma w rękach kobiety. "Titane" wielkim zwycięzcą w Cannes Cannes 2021 powoli przechodzi do historii. Najbardziej prestiżową nagrodą filmową świata została doceniona francuska reżyserka Julia Ducournau, twórczyni filmu "Titane". Relacja na żywo w tvn24.pl.

Data publikacji: 19-07-2021

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

Pamięci bohaterów i cywilnych ofiar. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego Koncert zespołu Tomasza Organka w Parku Wolności, monodram Ewy Błaszczyk, wyjątkowa wystawa, premiery książek, konkurs fotograficzny, gra miejska, zlot harcerski, wreszcie spotkanie powstańców w Parku Wolności z udziałem prezydentów Polski i Warszawy. Program obchodów 77. rocznicy Powstania Warszawskiego jest wyjątkowy bogaty, a wydarzenia zaplanowane na ponad dwa tygodnie.

Data publikacji: 19-07-2021

Wariant Lambda. Co to za mutacja? Czy szczepienia są skuteczne?

Premier Mateusz Morawiecki przestrzegł, że obecnie duży niepokój budzi wariant Delta koronawirusa, jednak na horyzoncie już pojawiła się nowa mutacja, która może być jeszcze groźniejsza - wariant Lambda. Badacze z Australii alarmują, że może być on trudny do zwalczenia za pomocą obecnych szczepionek na COVID-19.

Data publikacji: 19-07-2021

Wariant Delta. Objawy mutacji indyjskiej

Wariant Delta, czyli indyjska mutacja koronawirusa, odpowiada za coraz większą liczbę zakażeń na świecie. Eksperci alarmują, że może być przyczyną kolejnej fali pandemii. Jednocześnie zwracają uwagę, że wariant Delta ma inne objawy niż wersja pierwotna.

Data publikacji: 19-07-2021

Media: oprogramowanie Pegasus szpiegowało dziennikarzy, obrońców praw człowieka i opozycjonistów

Obrońcy praw człowieka, dziennikarze i opozycjoniści na całym świecie byli celami inwigilacji prowadzonej za pomocą sprzedawanego przez izraelską firmę NSO Group oprogramowania Pegasus - wynika z dziennikarskiego śledztwa, którego wyniki opublikowano w niedzielę w kilku mediach.

Data publikacji: 19-07-2021

Amazon poprosił Apple o usunięcie aplikacji, która wykrywa fałszywe recenzje. Zgodzili się

Użytkownicy urządzeń Apple nie znajdą już w App Store aplikacji Fakespot, która służyła do wykrywania fałszywych recenzji produktów. Stało się to za sprawą Amazona, który twierdził, że aplikacja dostarcza mylące informacje i zagraża bezpieczeństwu. Dyrektor aplikacji Fakespot Saoud Khalifah nie zgadza się z roszczeniami Amazona.

Data publikacji: 19-07-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 18 lipca

69 nowych zakażeń i trzy osoby zmarłe - to niedzielny bilans pandemii koronawirusa w Polsce. Minister zdrowia Adam Niedzielski powołując się na dane z Wielkiej Brytanii podkreśla, że szczepienia bardzo skutecznie chronią przed ciężkim przebiegiem COVID-19. Jednocześnie UE wyprzedziły Stany Zjednoczone pod względem wykonanych szczepień.

Data publikacji: 19-07-2021

Nawałnice w Polsce. Woda porwała auto, powalone drzewo spadło na groby

Wichury i burze nie opuszczają Polski na krok. Żywioł powoduje coraz więcej strat. W Gruszowie (woj. małopolskie) w trakcie nawałnicy, podczas spływania dużej ilości wody i mułu, nurt zabrał samochód, w którym znajdował się kierowca. W Sanoku (woj. podkarpackie) drzewo zniszczyło groby. Synoptycy wydali alerty III stopnia.

Data publikacji: 19-07-2021

Mateusz Morawiecki w Głogoczowie: zrobimy wszystko, by straty zostały jak najszybciej usunięte

Zrobimy wszystko, by te straty, które się tu pojawiły, zostały jak najszybciej usunięte; pomoc bezpośrednia już dotarła na konto tu w powiecie, w gminie Myślenice - powiedział w niedzielę w Głogoczowie premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przebywa na terenach dotkniętych podtopieniami.

Data publikacji: 19-07-2021