Artykuły z dnia: 19-09-2020

Kontrowersje po rekordowej aukcji w Janowie Podlaskim

Pojawiają się kontrowersje po ostatniej aukcji "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. Nie wiadomo, za jaką sumę i do kogo trafi słynna klacz Perfinka, wylicytowana za rekordową sumę 1,25 mln euro. Saudyjska księżniczka, która wylicytowała konia, nie chce za niego zapłacić - podaje we wtorek (15 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 19-09-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin Debiut fabularny Jana Holoubka pokazuję historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo 15-latki.

Data publikacji: 19-09-2020

Wejdź za kulisy "Top Model" z Player.pl

Wejdź za kulisy "Top Model" z Player.pl "Top Model. Front Row" to unikatowa szansa na wycieczkę za kulisy największego show o świecie mody w Polsce i obejrzenie 9. edycji "Top Model" od kuchni. Program dostępny tylko w Player.pl.

Data publikacji: 19-09-2020

Medieval Dynasty – wymagania sprzętowe

Wśród gier komputerowych, które zadebiutowały w 2020 roku, znaleźć można wiele świetnych tytułów, które cieszą się sporym zainteresowaniem wśród graczy. Gruszek w popiele nie zasypiały także polskie studia – dowodem tego może być gra Medieval Dynasty, za kt&o...

Data publikacji: 19-09-2020

Bogusław Linda – filmowy Franz Mauer. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Bogusław Linda należy do grona najpopularniejszych polskich aktorów. Największą popularność przyniosły mu występy między innymi w takich produkcjach jak „Psy”, „Sara” czy „Pan Tadeusz”. W ciągu swojej kariery współpracował z Agnieszką Holland, Andrze...

Data publikacji: 19-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 19-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 19-09-2020

Polski pomysł na Białoruś ma poparcie UE

Fundusze na odbudowę gospodarki, otwarcie europejskiego rynku - Polska ma poparcie większości UE dla swojego programu dla Mińska. Warunek: wolne wybory za Bugiem - informuje w czwartek (17 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 19-09-2020

Wirus gorączki Zachodniego Nilu dotarł do Holandii. Instytut Zdrowia wydał oświadczenie

Po raz pierwszy w historii Holandii odnotowano infekcję wirusem gorączki Zachodniego Nilu. Zakażony był ptak znaleziony w regionie Utrechtu. Niderlandzki Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska uspokaja, że jedynie w wyjątkowych przypadkach infekcja może prowadzić do poważnych dolegliwości neurologicznych.

Data publikacji: 19-09-2020

Cezary Kucharski pozywa Roberta Lewandowskiego. W tle wielomilionowe odszkodowanie

Były agent Roberta Lewandowskiego Cezary Kucharski złożył pozew cywilny przeciwko firmie marketingowej RL Management. Jego zdaniem, Lewy miał nielegalnie wyprowadzać pieniądze ze swojej firmy i przeznaczyć je na zakup luksusowych nieruchomości, a także pokrycie kosztów atrakcyjnych podróży. Kucharski żąda odszkodowania w wysokości 9 milionów euro, czyli około 40 mln zł.

Data publikacji: 19-09-2020

Program "Czyste Powietrze" zostanie rozszerzony o właścicieli lokali

W Ministerstwie Klimatu trwają analizy dotyczące usprawnień programu Czyste Powietrze i rozszerzenia katalogu beneficjentów, mogących ubiegać się o dofinansowanie, w tym o właścicieli lokali w budynkach wielolokalowych – podał w piątek wieczorem resort na Twitterze.

Data publikacji: 19-09-2020

Jest prototyp polskiej szczepionki na koronawirusa - CovidVax

Mamy prototyp polskiej szczepionki na SARS-CoV-2. Przechodzimy do etapu charakterystyki molekularnej i przygotowań do badań klinicznych – powiedział onkolog i immunolog prof. Andrzej Mackiewicz. Według niego, jej wyprodukowanie jest niezwykle ważne, bo inne kraje stworzoną przez siebie szczepionkę będą najpierw aplikować swoim obywatelom, a my będziemy czekać.

Data publikacji: 19-09-2020

Co z koalicją? Narada polityków PiS w Krakowie

Po piątkowej wizycie na Wawelu politycy PiS przyjechali do biura partii przy ul. Retoryka. Szef klubu Ryszard Terlecki powiedział dziennikarzom, że to kolacja, a nie rozmowy.

Data publikacji: 19-09-2020