Artykuły z dnia: 19-09-2021

Damięcki: Czy bycie artystą zwalnia mnie z obywatelskiej odpowiedzialności za państwo?

Damięcki: Czy bycie artystą zwalnia mnie z obywatelskiej odpowiedzialności za państwo? Myślę, że uczciwość względem własnych wartości jest dla prawdziwego widza - bez względu na to, czy się z tymi poglądami zgadza, czy nie - ważna i godna szacunku - opowiada Mateusz Damięcki w rozmowie z portalem tvn24.pl. - Kiedyś hejt robił na mnie wrażenie, teraz po prostu odcinam się od niego. Nie interesują mnie opinie na mój temat, moich poglądów, czy mojego życia prywatnego, wypowiadane przez anonimowych frustratów - dodaje aktor.

Data publikacji: 19-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 19-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 19-09-2021

Nathan Paulin przeszedł po taśmie z wieży Eiffla na dach Teatru Chaillot. Podniebny spacer 70 metrów nad Paryżem

Nathan Paulin przeszedł po taśmie z wieży Eiffla na dach Teatru Chaillot. Podniebny spacer 70 metrów nad Paryżem Paryżanie i turyści odwiedzający stolicę Francji mogli podziwiać w sobotę niecodzienne widowisko. Nad ich głowami, francuski linoskoczek Nathan Paulin odbył podniebny spacer po taśmie rozpiętej między wieżą Eiffla a Teatrem Chaillot. Przeszedł dystans 670 metrów po linie zawieszonej 70 metrów nad ziemią.

Data publikacji: 19-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 19-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 19-09-2021

"Białe miasteczko 2.0". Medycy zawiesili protest przed KPRM i ogłosili żałobę

Ze względu na tragedię, do jakiej doszło w sobotę w białym miasteczku 2.0, medycy zawiesili do niedzielnego wieczora protest przed Kancelarią Premiera.

Data publikacji: 19-09-2021

"Żywa trumna" z grzybni rozkłada szczątki na składniki odżywcze. Coraz więcej chętnych

Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w holenderskim Delfcie opracowali żywą trumnę z grzybnią w środku. Eksperci wskazali, że ciało osoby, która zdecydowała się na niestandardowy pochówek rozłoży się w ciągu 45 dni, a przemiana materii przyczyni się do pozytywnego wpływu na środowisko. Zainteresowanie tą metodą stale się zwiększa.

Data publikacji: 19-09-2021

USA. Misja Inspiration 4 dotarła na orbitę okołoziemską. To pierwszy cywilny lot

Czwórka astronautów-amatorów na pokładzie kapsuły Crew Dragon należącej do SpaceX dotarła w czwartek nad ranem na orbitę okołoziemską w ramach Inspiration 4, pierwszej misji bez udziału astronautów z NASA i innych agencji kosmicznych. Załoga spędzi w kosmosie co najmniej 3 dni.

Data publikacji: 19-09-2021

Katowice. Polska przegrała ze Słowenią 1:3 w półfinale Mistrzostw Europy w siatkówce

Polscy siatkarze przegrali w katowickim Spodku ze Słoweńcami 1:3 (25:17, 30:32,16:25, 35:37) w półfinale mistrzostw Europy. To druga edycja z rzędu tej imprezy, w której biało-czerwoni ulegli temu rywalowi w pojedynku o awans do finału.

Data publikacji: 19-09-2021

Macierewicz: przyczyną katastrofy w Smoleńsku były dwie eksplozje

Z raportu podkomisji smoleńskiej wynika, że przyczyną katastrofy 10 kwietnia 2010 roku były przynajmniej dwie eksplozje; podkomisja zidentyfikowała dźwięk eksplozji w lewym skrzydle, miała ona miejsce jeszcze zanim samolot przeleciał nad brzozą - mówi Antoni Macierewicz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Data publikacji: 19-09-2021