Artykuły z dnia: 19-10-2020

Słoweński pisarz Goran Vojnovic nagrodzony Angelusem

Słoweński pisarz Goran Vojnovic nagrodzony Angelusem Słoweński pisarz Goran Vojnovic otrzymał w sobotę Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus. Został nagrodzony za powieść "Moja Jugosławia". Gala odbyła się we Wrocławiu, wręczono również Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius.

Data publikacji: 19-10-2020

"18 kiloherców" triumfował na Warszawskim Festiwalu Filmowym

"18 kiloherców" triumfował na Warszawskim Festiwalu Filmowym Film Farkhata Sharipova pod tytułem "18 kiloherców" zdobył Warsaw Grand Prix 36. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Za reżyserię doceniono Martina Sulika, twórcę "Człowieka z zajęczymi uszami". Uroczystość wręczenia nagród - w części wirtualna - odbyła się w sobotę w Warszawie.

Data publikacji: 19-10-2020

OpenOffice - darmowy pakiet biurowy

Pracując na komputerze bardzo często korzystamy z oprogramowania biurowego, które pozwala na edycję tekstów, arkuszów kalkulacyjnych czy tworzenie baz danych. Skorzystać możemy wówczas  z darmowego pakietu OpenOffice.  OpenOffice to nic innego, jak alternatywa...

Data publikacji: 19-10-2020

Arnold Schwarzenegger – kultowy Terminator. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Arnold Schwarzenegger to austriacko-amerykański aktor, a także polityk. Karierę rozpoczynał jako kulturysta i zdobywca tytułów Mr. Universe i Mr. Olimpia. Największą sławę zdobył dzięki występom w filmach akcji, takich jak „Terminator”, „Komando” czy „Pamięć abso...

Data publikacji: 19-10-2020

Koronawirus w Polsce. Przy obecnej dynamice za dwa tygodnie braknie respiratorów

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 i przypadków aktywnych w naszym kraju. Czternaście dni - na tyle wystarczy łóżek respiratorowych przy obecnej dynamice rozwoju koronawirusa w Polsce. Tak wynika z modelu matematycznego szacującego wydolność systemu - pisze czwartkowy (15 października) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 19-10-2020

CBA w Janowie Podlaskim: Klacz sprzedana trzykrotnie taniej?

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa (14 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 19-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 19-10-2020

​Koronawirus. Jak to z tymi maskami jest - pomagają czy nie pomagają?

Jeszcze w maju Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdziła, że osoby zdrowe nie powinny nosić masek i że zakrywanie ust i nosa przez całe społeczeństwo przynosi więcej szkody niż pożytku. Dziś twierdzi się na odwrót. W siłę tymczasem rosną ruchy antymaseczkowe. Jaka jest prawda na temat skuteczności noszenia masek przez całą populację?

Data publikacji: 19-10-2020

Otyłość wpływa na przebieg Covid-19? Wyniki badania

Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.

Data publikacji: 19-10-2020

Koronawirus atakujący świnie może namnażać się w ludzkich komórkach

Naukowcy twierdzą, że koronawirus SADS-CoV, który atakuje świnie, potencjalnie może przenieść się na człowieka i namnażać się w ludzkich komórkach. U zwierząt wywołuje on biegunkę i wymioty.

Data publikacji: 19-10-2020

Wieniawa. 30 pracowników podstawówki zakażonych koronawirusem

Około 30 pracowników szkoły podstawowej w Wieniawie w pow. przysuskim (Mazowieckie) jest zarażonych koronawirusem . Z tego powodu od poniedziałku zajęcia szkolne będą prowadzone zdalnie.

Data publikacji: 19-10-2020

Koronawirus. Szpital tymczasowy powstanie na Stadionie Narodowym

Na Stadionie Narodowym ma powstać szpital tymczasowy. Informację tę w rozmowie z polsatnews.pl potwierdził szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Z nieoficjalnych informacji wynika, że to właśnie szef KPRM ma nadzorować prace, a obiekt ma być gotowy już w najbliższym tygodniu.

Data publikacji: 19-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 18 października

W niedzielę odnotowano 8536 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, zmarło 49 osób. W szpitalu w Gorlicach zmarł były senator Stanisław Kogut, który chorował na COVID-19. Kwarantannę zakończył premier Mateusz Morawiecki. Z kolei wynik testu na obecność koronawirusa zamiast do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego trafił do... senatora Michała Kamińskiego.

Data publikacji: 19-10-2020