Informacje i plotki z życia gwiazd i celebrytów. Wiadomości z Polski i Świata

"Brudna strefa. Koronawirus w Polsce" od dziś w Playerze. Dokument reporterów "Superwizjera"

"Brudna strefa. Koronawirus w Polsce" od dziś w Playerze. Dokument reporterów "Superwizjera" Film dokumentalny "Brudna strefa. Koronawirus w Polsce" będzie można od środy od 22.00 oglądać w Playerze. Dokument reporterów "Superwizjera" ukazuje kulisy pracy tych, którzy każdego dnia narażają swoje życie i zdrowie, niosąc pomoc innym w czasie pandemii.

Data publikacji: 28-05-2020

Pierwszy spektakl zrealizowany w warunkach całkowitej izolacji. Od czwartku w Playerze "Balladyna"

Pierwszy spektakl zrealizowany w warunkach całkowitej izolacji. Od czwartku w Playerze "Balladyna" W czwartek 28 maja o godzinie 21:00 w Playerze odbędzie się premiera produkcji teatralno-filmowej "Balladyna", w reżyserii Oskara Sadowskiego. Spektakl przygotowano w warunkach całkowitej izolacji aktorów.

Data publikacji: 28-05-2020

"Nasz Dziennik" o pielgrzymce: Skandal

Zablokowanie przez policję pieszej pielgrzymki z Łowicza na Jasną Górę to atak na wolność kultu religijnego w Polsce - pisze środowy "Nasz Dziennik". Publikuje też list kilku stowarzyszeń katolickich do premiera Mateusza Morawieckiego w tej sprawie.

Data publikacji: 28-05-2020

"DGP": Sąd odrzucił zażalenie szefa NIK Mariana Banasia

Sąd odrzucił zażalenie Mariana Banasia na przeszukanie jego mieszkań i gabinetu. Natomiast prokuratura i CBA nagle uznały, że nie potrzebują już jego notatek służbowych - czytamy w środowym (27 maja) "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Data publikacji: 28-05-2020

"Czas Zarazy". Copernicus Festival online

Jak przebiegały dotychczasowe epidemie w historii? Czym była słynna "zaraza ateńska"? Jaka była geneza grypy hiszpanki? Organizatorzy Copernicus Festival zapraszają na cykl pt. "Czas zarazy". I jak zapowiadają, festiwal powróci w tradycyjnej formie we wrześniu.

Data publikacji: 28-05-2020

Koronawirus wstrzymał grypę, może ruszyć gruźlicę

Obostrzenia związane z pandemią koronawirusa przyczyniły się na półkuli północnej do zauważalnego spadku zachorowań na grypę i niektóre inne choroby zakaźne - pisze na swej stronie internetowej czasopismo "Nature". Są jednak obawy, że zwiększy się liczba zachorowań m.in. na gruźlicę.

Data publikacji: 28-05-2020

Falcon 9 Elona Muska zabiera ludzi w kosmos. Zobacz start rakiety

O godzinie 22:23 polskiego czasu po raz pierwszy w historii prywatna firma wyśle ludzi w kosmos. Na pokładzie kapsuły Dragon, którą wyniesie rakieta Falcon 9, znajduje się już dwóch astronautów. Kilkanaście minut po starcie kapsułę będzie można zobaczyć z południowo-zachodniej i centralnej Polski.

Data publikacji: 28-05-2020

Rakieta Elona Muska nie wystartowała. Znamy powód

Z powodu niesprzyjającej pogody start amerykańskiej rakiety Falcon 9 nie odbędzie się w środę. Najbliższy możliwy termin na ponowny start to sobota. Rakieta ma wynieść na orbitę kapsułę Dragon z dwoma amerykańskimi astronautami.

Data publikacji: 28-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 27 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 22 473 przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W środę odnotowano 399 nowych przypadków. Zmarło łącznie 1028 osób, a 10 330 wyzdrowiało. Od 30 maja w przestrzeni ogólnodostępnej zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa, jeśli zachowany zostanie dystans społeczny. Od 6 czerwca będą mogły działać kina, teatry i filharmonie.

Data publikacji: 28-05-2020

Arłukowicz: obawiam się fałszerstw wyborczych

- Naprawiamy ustawę (ws. wyborów prezydenckich - red.) po to, żeby 38 mln Polaków mogło czuć się bezpiecznie i żeby wiedzieli, że jak oddadzą głos na Rafała Trzaskowskiego, to ktoś nie przerobi tego głosu na Andrzeja Dudę bądź nie wyrzuci karty do śmieci - mówił w Debacie Dnia europoseł PO Bartosz Arłukowicz.

Data publikacji: 28-05-2020

Wybory po 6 sierpnia? Dwugłos ws. senackiej poprawki

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka zgłosiła poprawkę zakładającą, że ustawa ws. organizacji wyborów prezydenckich wejdzie w życie 6 sierpnia. - Nie ma żadnych uzgodnień koalicyjnych co do tej poprawki - powiedział w środę lider PO Borys Budka. - Ustalenia były i Borys Budka był na tym spotkaniu - oznajmiła Morawska-Stanecka w Wydarzeniach i Opiniach.

Data publikacji: 28-05-2020

Maryla Rodowicz w fatalnym stanie zdrowia? Artystka komentuje wyolbrzymione plotki na jej temat

Maryla Rodowicz, jak wiele innych gwiazd, nie może koncertować. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Mimo wszystko - legenda polskiej muzyki pozostaje w ciągłym kontakcie ze swoimi fanami. Niedawno podzieliła się z nimi tym, że miewa bóle kręgosłupa. Niestety, przez niektóre portale p...

Data publikacji: 27-05-2020

Atrakcyjny pozna panią – czy uda mu się odnaleźć miłość?

Polskie komedie to nierzadko prawdziwe perełki, do których widzowie wracają wielokrotnie. Niektóre z nich uzyskały już dawno status kultowych i często można je obejrzeć chociażby w telewizji. Jedną z takich komedii jest z całą pewnością film „Atrakcyjny pozna panią”, kt&oac...

Data publikacji: 27-05-2020

Słynny tenor Andrea Bocelli miał koronawirusa. Teraz oddał osocze do badań

Słynny tenor Andrea Bocelli miał koronawirusa. Teraz oddał osocze do badań Andrea Bocelli, znany na całym świecie włoski tenor, poinformował, że był zakażony koronawirusem. Po wyleczeniu oddał osocze do dalszych badań, które mają pomóc chorym na COVID-19.

Data publikacji: 27-05-2020

Twórcy "Avatara" wracają na plan dwóch sequeli filmu

Twórcy "Avatara" wracają na plan dwóch sequeli filmu Jak ogłosił w mediach społecznościowych producent "Avatara" Jon Landau, po ponad dwumiesięcznej przerwie twórcy jego kontynuacji wracają na plan w Nowej Zelandii. "Avatar 2" będzie pierwszym dużym filmem, którego produkcję wznowiono od czasu zamknięcia planów zdjęciowych z powodu koronawirusa.

Data publikacji: 27-05-2020