Artykuły z dnia: 20-05-2020

"Rz": CBA wiedziało o zakupie bezwartościowych masek

Mimo że Ministerstwo Zdrowia powiadomiło CBA o zakupie 120 tys. maseczek, Biuro nie zablokowało transakcji i nie zrobiło nic z tą wiedzą. Sprawę bada prokuratura - pisze poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 20-05-2020

Piotr Metz pokazuje SMS-a i odchodzi z Trójki. "Wewnątrz gotuje się w nas ogromny gniew"

Piotr Metz pokazuje SMS-a i odchodzi z Trójki. "Wewnątrz gotuje się w nas ogromny gniew" Dyrektor muzyczny radiowej Trójki Piotr Metz poinformował o swoim odejściu ze stacji. Jego decyzja ma związek z działaniami kierownictwa Trójki po tym, jak w ostatnim notowaniu Listy Przebojów pierwsze miejsce zajęła piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". - Nie mogę akceptować sposobu zarządzania radiem i sposobu traktowania ludzi. Myślę, że mógłbym to też nazwać obrażaniem naszej inteligencji - powiedział Metz w "Kropce nad i".

Data publikacji: 20-05-2020

Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" w TVN. Emisja w czwartek o godzinie 21.35

Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" w TVN. Emisja w czwartek o godzinie 21.35 W czwartek o godzinie 21.35 stacja TVN wyemituje film "Zabawa w chowanego". To druga produkcja braci Sekielskich, która dotyczy pedofilii wśród księży.

Data publikacji: 20-05-2020

„Legalna blondynka” - powstaje 3. część! Elle Woods powraca

Trwają właśnie prace nad trzecią odsłoną kultowej komedii „Legalna blondynka”. Chociaż od premiery pierwszej części minęło już blisko dwadzieścia lat, film wciąż cieszy się ogromną popularnością i nie przestaje bawić widzów na całym świecie. W roli głównej ponownie zobaczym...

Data publikacji: 20-05-2020

Otylia Jędrzejczak szczerze opowiedziała o poronieniu

Otylia Jędrzejczak to była polska pływaczka, która obecnie w 100% poświęca się macierzyństwu. Sportsmenka powróciła jednak, aby wypromować swoją autobiografię „Moja historia”, w której opowiada nie tylko o swojej zawodowej stronie, ale również o swoim życiu pr...

Data publikacji: 20-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 20-05-2020

Bardzo kosztowna dezynfekcja, czyli jak oszuści zarabiają na koronawirusie

Podczas epidemii koronawirusa jest coraz więcej oszustów, którzy na wszelkie możliwe sposoby chcą wyłudzić pieniądze. Metody są bardzo różne.

Data publikacji: 20-05-2020

Trwa wyścig o szczepionkę przeciwko COVID-19. Powstało ponad 90 projektów

Istnieje już ponad 90 potencjalnych szczepionek przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 na różnych etapach rozwoju; stale pojawiają się nowe. Wyłonienie najlepszych i najbezpieczniejszych nie będzie łatwym zadaniem.

Data publikacji: 20-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 20-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 19 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 19 268 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. We wtorek odnotowano 356 nowych przypadków. Zmarło łącznie 948 osób, a 7903 wyzdrowiały. Wśród mieszkańców Łomży nie ma nikogo z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ostatni pacjent został zdiagnozowany 7 maja. Minister edukacji podał terminy wyników egzaminów i rekrutacji do szkół.

Data publikacji: 20-05-2020

Ktoś porzucił dziewięć szczeniaków. Tuż obok torów kolejowych

Co kilka dni otrzymujemy nowe zgłoszenia o porzuconych na łące lub w lesie szczeniakach. Tym razem jakiś chyba niezrównoważony psychicznie właściciel wywiózł je w szczere pole pod Ostrołęką i pozostawił przy torach kolejowych - pisze Pogotowie dla Zwierząt. Trasą, na której porzucono zwierzęta, często kursują pociągi. Na szczęście czworonogi zostały uratowane przez przypadkowego rowerzystę.

Data publikacji: 20-05-2020

Pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Nowe stanowisko w MON

W MON zostanie powołany pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw przestrzeni kosmicznej, który ma przygotować strategię resortu w tej dziedzinie. Decyzja szefa MON w tej sprawie została opublikowana w poniedziałek w Dzienniku Urzędowym MON.

Data publikacji: 20-05-2020

By walczyć z epidemią, przełożył emeryturę. Zmarł kolejny nowojorski lekarz

Nowojorski doktor James Charlie Mahoney przełożył swoje przejście na emeryturę, by pomagać w walce z epidemią. Po zakażeniu się koronawirusem zmarł pod koniec kwietnia - informuje we wtorek dziennik Washington Post.

Data publikacji: 20-05-2020