Artykuły z dnia: 20-06-2020

Kamil Durczok ma poważne problemy ze zdrowiem

Kamil Durczok to dziennikarz, o którym co i rusz robi się głośno w mediach. Wszystko za sprawą różnych jego wybryków. Kiedyś był uwielbianym przez wielu dziennikarzem, ale jeszcze za czasów TVP zdiagnozowano u niego nowotwór. Po wielu zmaganiach udało mu się go pok...

Data publikacji: 20-06-2020

Naczelna Izba Lekarska do komisji ds. pedofilii zgłosiła ortodontkę

Naczelna Izba Lekarska zgłosiła do Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 stomatologa specjalizującego się w ortodoncji.

Data publikacji: 20-06-2020

​Mateusz Morawiecki: Rafał Trzaskowski będzie "szybki" jak Grodzki

"Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski będzie podążał drogą wytyczoną przez opozycję - ciągłej obstrukcji, weta dla weta, podejścia 'nie, bo nie'" - powiedział "Rzeczpospolitej" premier Mateusz Morawiecki.

Data publikacji: 20-06-2020

Nie żyje Ian Holm

Nie żyje Ian Holm Nie żyje brytyjski aktor Ian Holm, który zasłynął rolami między innymi we "Władcy Pierścieni", "Obcym" i "Rydwanach ognia". Miał 88 lat.

Data publikacji: 20-06-2020

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat

Zmarł autor powieści "Cień wiatru". Carlos Ruiz Zafon miał 55 lat Pisarz Carlos Ruiz Zafon zmarł w piątek w Los Angeles, gdzie mieszkał od 1993 roku. Jak informuje kataloński dziennik "La Vanguardia", 55-letni autor "Cienia wiatru" od dwóch lat zmagał się z chorobą nowotworową.

Data publikacji: 20-06-2020

Flicka – nastolatka i jej mustang

Zwierzęta przez wielu uważane są za najlepszych przyjaciół człowieka. Nie ma w tym nic dziwnego – między ludźmi i ich pupilami często wywiązuje się specyficzna więź, której nie sposób porównać z żadną inną. Nic więc dziwnego, że dość często jest ona tematem film&oac...

Data publikacji: 20-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 20-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 20-06-2020

Nieprawidłowości w mózgach po Covid-19. Wyniki badania rezonansem magnetycznym

Badania rezonansem magnetycznym wykazały nieprawidłowości w mózgach osób z ciężkim przebiegiem COVID-19 i objawami neurologicznymi – dowodzi badanie przeprowadzone przez wiele ośrodków, które publikuje pismo Radiology. Sprawdzani pacjenci cierpieli najczęściej na m.in. zmiany świadomości i nadmierne pobudzenie.

Data publikacji: 20-06-2020

Amerykańscy lekarze wątpią w skuteczność brytyjskiego leku na COVID-19

Eksperci z USA wyrazili sceptycyzm w stosunku do doniesień brytyjskich naukowców dotyczących skuteczności deksametazonu w leczeniu pacjentów zakażonych koronawirusem. Lek ten został uznany przez premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona za największy, jak dotąd, przełom w walce z chorobą COVID-19. Jego stosowanie w brytyjskich szpitalach zostało już zatwierdzone.

Data publikacji: 20-06-2020

Sejm przyjął bon turystyczny - dla korzystających z 500+ i dodatków opiekuńczych

500-złotowy bon turystyczny otrzymają korzystający z programu 500+ i dodatków opiekuńczych - zakłada uchwalona w piątek przez Sejm prezydencka ustawa o Polskim Bonie Turystycznym. Będzie można nim płacić za hotele lub imprezy turystyczne do 31 marca 2022 r.

Data publikacji: 20-06-2020

Jasna deklaracja Hołowni w sprawie neutralności klimatycznej

Zawetuję każdą ustawę, która będzie pogłębiała kryzys wodny w Polsce i oddalała nas od osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 roku - zapowiedział w piątek niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia podczas spotkania z młodzieżą w Warszawie.

Data publikacji: 20-06-2020

Posłowie przyjęli większość poprawek Senatu do "Tarczy 4.0"

Sejm przyjął w piątek 91 ze 126 poprawek zgłoszonych przez Senat do tzw. Tarczy antykryzysowej 4.0. Wszystkie przyjęte poprawki zyskały wcześniej pozytywną rekomendację sejmowej komisji finansów publicznych. Ustawa trafi teraz do prezydenta.

Data publikacji: 20-06-2020