Artykuły z dnia: 20-06-2021

"Hey Joe" na tysiąc gitar. We Wrocławiu po raz dziewiętnasty próbowali pobić rekord

"Hey Joe" na tysiąc gitar. We Wrocławiu po raz dziewiętnasty próbowali pobić rekord Tym razem nie na wrocławskim Rynku, ale hybrydowo - przy Pergoli i online. Gitarzyści zagrali wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Tym razem nie udało się pobić Gitarowego Rekordu Świata. Prezydent miasta Jacek Sutryk zachęcił do udziału w jubileuszowej 20. edycji imprezy za rok.

Data publikacji: 20-06-2021

"Niech te Chałupy i pszczoła dalej będą, ale nie zapominajmy o tym, że on był przede wszystkim gigantem"

"Niech te Chałupy i pszczoła dalej będą, ale nie zapominajmy o tym, że on był przede wszystkim gigantem" W Polsce cały czas jest grany i lubiany, a ludzie o nim mówią. Jest żywą legendą muzyczną, a gdyby urodził się za granicą, to w kwestii standardów byłby na równi z takim na przykład Frankiem Sinatrą. A teraz jeszcze okazało się, że jazzowo również niejednego skrzypka o międzynarodowej sławie mógłby przeskoczyć – opowiada Katarzyna Wodecka-Stubbs, córka artysty, producentka nowej płyty "Wodecki Jazz '70 – dialogi".

Data publikacji: 20-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 20-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 20-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 20-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 20-06-2021

Witek: w centrum programu Polski Ład jest rodzina

W centrum programu Polski Ład jest rodzina, dla całej rodziny mamy wiele bardzo interesujących propozycji, wychodzących naprzeciw oczekiwaniom – powiedziała w sobotę we Włodawie (Lubelskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Data publikacji: 20-06-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 19 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę o 168 nowych przypadkach koronawirusa i 41 zgonach. Ekspozycja na rinowirusy, najczęstszą przyczynę przeziębienia, może chronić przed zakażeniem wirusem SARS-CoV-2, wywołującym Covid-19 - uważają eksperci.

Data publikacji: 20-06-2021

Naukowcy opracowali przyrząd do leczenia czkawki. "Rozwiązanie, o które nikt nie prosił"

Naukowcy opracowali specjalne urządzenie, które w badaniach wykazało 92-procentową skuteczność w leczeniu czkawki. Kosztuje 10 funtów, czyli 53 złote. Neurochirurg skomentował, że to rozwiązanie problemu, o które nikt nie prosił.

Data publikacji: 20-06-2021

Polski Produkt Przyszłości. Nagrody dla najbardziej innowacyjnych

Nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii. Polski Produkt Przyszłości to konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Data publikacji: 20-06-2021

400 strażaków gasiło pożar kilkudziesięciu budynków we wsi Nowa Biała

We wsi Nowa Biała w powiecie nowotarskim płonęło w sobotę około 40 domów oraz budynków gospodarczych. Pożar został opanowany po godz. 21. W akcji wzięło udział ponad 100 jednostek straży pożarnej i ok. 400 strażaków. Dziewięć osób trafiło do szpitala. Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że rodziny nie pozostaną bez dachu nad głową. W pomoc zaangażuje się wojsko.

Data publikacji: 20-06-2021