Artykuły z dnia: 20-07-2021

Nie żyje Kurt Westergaard. Autor jednej z najbardziej kontrowersyjnych karykatur Mahometa

Nie żyje Kurt Westergaard. Autor jednej z najbardziej kontrowersyjnych karykatur Mahometa W wieku 86 lat zmarł duński rysownik Kurt Westergaard. To autor budzącej kontrowersje karykatury Mahometa, która w 2005 roku wywołała protesty społeczności muzułmańskiej na całym świecie. Ochraniany do końca życia przez służby specjalne był celem kilku nieudanych zamachów ze strony islamskich fundamentalistów.

Data publikacji: 20-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 20-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 20-07-2021

Nowy film Pedro Almodovara otworzy festiwal wenecki

Nowy film Pedro Almodovara otworzy festiwal wenecki Pedro Almodovar wraca po 33 latach do walki o Złotego Lwa Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Jego najnowszy film "Madres paralelas" 1 września otworzy 78. edycję festiwalu. 

Data publikacji: 20-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 20-07-2021

Szczepienia Pfizerem. Nowe wyniki badań: Preparat nie zwiększa ryzyka sercowo-naczyniowego u osób powyżej 75 lat

Szczepionka przeciwko COVID-19 firmy Pfizer/BioNTech nie zwiększa ryzyka poważnych problemów sercowo-naczyniowych, jak zawał serca, udar mózgu czy zatorowość płucna, u osób powyżej 75 lat - wynika z francuskiego badania opublikowanego w poniedziałek.

Data publikacji: 20-07-2021

Media: oprogramowanie Pegasus szpiegowało dziennikarzy, obrońców praw człowieka i opozycjonistów

Obrońcy praw człowieka, dziennikarze i opozycjoniści na całym świecie byli celami inwigilacji prowadzonej za pomocą sprzedawanego przez izraelską firmę NSO Group oprogramowania Pegasus - wynika z dziennikarskiego śledztwa, którego wyniki opublikowano w niedzielę w kilku mediach.

Data publikacji: 20-07-2021

Nowa praca Adama Bodnara. Były RPO został dziekanem

Adam Bodnar ma nową funkcję. Były Rzecznik Praw Obywatelskich został dziekanem Wydziału Prawa na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Informacja została opublikowana na stronie uczelni.

Data publikacji: 20-07-2021

Świętokrzyskie. Zmarł Zbigniew Marcinkowski - lider PO w Kielcach i były miejski radny

Zmarł Zbigniew Marcinkowski, były kielecki radny, od maja pełniący obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej w Kielcach. Miał 67 lat.

Data publikacji: 20-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 20-07-2021

Joanna Senyszyn: Tusk chce podzielić polską scenę polityczną tylko na PiS i PO

- Donald Tusk wraca do starej retoryki i chce podzielić polską scenę polityczną tylko na PiS i PO - tak w Debacie Dnia wystąpienie lidera PO komentowała Joanna Senyszyn. Były premier mówił m.in. o ruskim ładzie, który wprowadza PiS.

Data publikacji: 20-07-2021