Artykuły z dnia: 20-09-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin Debiut fabularny Jana Holoubka pokazuję historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo 15-latki.

Data publikacji: 20-09-2020

61 rysunków w godzinę. Henryk Sawka z rekordem Polski

61 rysunków w godzinę. Henryk Sawka z rekordem Polski Henryk Sawka ustanowił rekord Polski w rysowaniu na czas. W ciągu godziny stworzył 61 satrycznych ilustracji. Tym samym narysował jeden więcej, niż wstępnie zakładał. Rekord Polski popularny rysownik i komentator ustanowił w Szczecinie.

Data publikacji: 20-09-2020

Nieodwracalne – zemsta i jej przyczyny

Zemsta to motyw, który bardzo często pojawia się w filmach i serialach. Powodowani nią bohaterowie gotowi są dopuścić się niemal wszystkiego. Nic więc dziwnego, że tego rodzaju produkcje przykuwają przed ekran i cieszą się sporą popularnością. Jednym z takich filmów jest z pewnością ob...

Data publikacji: 20-09-2020

Qczaj – ulubiony trener Polek. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Qczaj, a właściwie Daniel Kuczaj, jest polskim trenerem i aktorem. Popularność zdobył za sprawą założonego przez siebie bloga, na którym publikuje filmiki z zestawami ćwiczeń. Brał udział w „Tańcu z gwiazdami”, a także wstąpił w filmie „Fighter”. Niedawno dokonał comin...

Data publikacji: 20-09-2020

Polski pomysł na Białoruś ma poparcie UE

Fundusze na odbudowę gospodarki, otwarcie europejskiego rynku - Polska ma poparcie większości UE dla swojego programu dla Mińska. Warunek: wolne wybory za Bugiem - informuje w czwartek (17 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 20-09-2020

Kontrowersje po rekordowej aukcji w Janowie Podlaskim

Pojawiają się kontrowersje po ostatniej aukcji "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. Nie wiadomo, za jaką sumę i do kogo trafi słynna klacz Perfinka, wylicytowana za rekordową sumę 1,25 mln euro. Saudyjska księżniczka, która wylicytowała konia, nie chce za niego zapłacić - podaje we wtorek (15 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 20-09-2020

Remont w Centrum Zdrowia Dziecka. Pomogła Fundacja Polsat

We wtorek 22 września o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste otwarcie po remoncie Ośrodka Symulacji Chirurgii Małoinwazyjnej u Dzieci w Centrum Zdrowia Dziecka. Fundacja Polsat przeznaczyła 150 000 zł na remont pomieszczeń przeznaczonych na Ośrodek. 

Data publikacji: 20-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 20-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 20-09-2020

Białystok: przeszedł Podlaski Marsz Normalności. Poświęcono go kardynałowi Wyszyńskiemu

Z hasłem Rodzina siłą narodu przeszedł w sobotę po południu ulicami Białegostoku 1. Podlaski Marsz Normalności. Jak mówili organizatorzy, chodziło o pokazanie wartości tradycyjnego modelu rodziny. Uczestnicy przemarszu nieśli transparenty z napisami: Rodzina = chłopak + dziewczyna oraz Czy to absurdalne, że chcemy żyć normalnie. Według policji, w marszu wzięło udział około 300 osób.

Data publikacji: 20-09-2020

Epidemia w Chinach. Z zakładu farmaceutycznego wyciekła groźna bakteria

Kilka tysięcy osób w północno-zachodnich Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę bakteryjną, której nosicielami są zwierzęta. Wybuch tej epidemii spowodował wyciekiem z fabryki należącej do firmy farmaceutycznej.

Data publikacji: 20-09-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 19 września

Ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem w Polsce u 1002 osób. To najwyższa odnotowana dotąd liczba od początku epidemii. W USA z kolei na COVID-19 zmarło już ponad 200 tys. pacjentów. Liczba ofiar przekroczyła tym samym początkowe przewidywania amerykańskich ekspertów.

Data publikacji: 20-09-2020

Protest przeciwko aborcji. Zatrzymano działaczkę Partii Razem

Po sobotnim proteście przeciwko aborcji, który odbywał się przed poznańską kliniką ginekologiczno-położniczą zatrzymana została działaczka Partii Razem. Cztery inne osoby odpowiedzą za naruszenie miru.

Data publikacji: 20-09-2020