Artykuły z dnia: 20-09-2021

Liam Gallagher zamieścił zdjęcie swojej poranionej twarzy. "Wypadłem z helikoptera"

Liam Gallagher zamieścił zdjęcie swojej poranionej twarzy. "Wypadłem z helikoptera" Były wokalista zespołu Oasis, Liam Gallagher, napisał na Twitterze, że wypadł z helikoptera po występie na festiwalu na brytyjskiej wyspie Wight. Zamieścił też zdjęcie swojej poranionej twarzy.

Data publikacji: 20-09-2021

Protest medyków. Ile zarabiają lekarze, a ile pielęgniarki?

16,7 tys. brutto dla lekarzy, 5,9 tys. dla pielęgniarek i 3,6 tys. dla fizjoterapeutów - to, jak podaje Polski Instytut Ekonomiczny, mediany zarobków w tych grupach zawodowych.

Data publikacji: 20-09-2021

Mateusz Morawiecki: Atak Łukaszenki jest wymierzony w całą społeczność euroatlantycką

- Musimy powiedzieć jasno: ewakuacja z Kabulu nie ma nic wspólnego ze zorganizowaną kampanią przerzutu imigrantów z Bagdadu. Łukaszenka i jego służby korzystają z usług migrantów gotowych zapłacić oszczędności życia, aby dostać się do Europy Zachodniej. Jakże zwodnicza, nieludzka i niezwykle niebezpieczna jest ta prowokacja - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla estońskiego dziennika "Eesti Paevaleht". O samej ewakuacji z Kabulu premier stwierdził: - Dziś z ulgą mówimy: "mission completed".

Data publikacji: 20-09-2021

Rzemieślnicy otworzą swoje pracownie. Zapraszają na warsztaty, zwiedzanie i wystawy

Rzemieślnicy otworzą swoje pracownie. Zapraszają na warsztaty, zwiedzanie i wystawy W ostatni weekend września odbędzie się "Noc Rzemiosła". Ponad 40 pracowni rzemieślniczych otworzy swoje podwoje dla warszawiaków. Na miłośników rękodzieła czekają spotkania, warsztaty i wystawy. Będzie można spróbować swoich sił w ręcznym szyciu, lepieniu naczyń z gliny, malarstwie czy tworzeniu kadzideł z lokalnych ziół.

Data publikacji: 20-09-2021

Naukowcy z UJ: Niewyspany człowiek dochodzi do siebie nawet tydzień

Po długotrwałym okresie niewysypiania się parametry organizmu nie wracają do normy jeszcze przez siedem dni - odkryli naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data publikacji: 20-09-2021

Badania: Pozytywny wpływ szczepionki przeciw COVID-19 na zdrowie psychiczne

Według naukowców z Uniwersytetu Południowej Kalifornii uczestnicy niedawnej ankiety stwierdzili, że zaszczepienie się przeciw COVID-19 ułatwiło im życie i zmniejszyło ryzyko przygnębienia.

Data publikacji: 20-09-2021

Mistrzostwa Europy siatkarzy. Polacy z brązowym medalem. Wygrana z Serbami

Polscy siatkarze pokonali w katowickim Spodku Serbów 3:0 (25:22, 25:16, 25:22) i zdobyli brązowy medal mistrzostw Europy. Biało-czerwoni po raz drugi z rzędu stanęli na najniższym stopniu podium w czempionacie Starego Kontynentu.

Data publikacji: 20-09-2021

"Żywa trumna" z grzybni rozkłada szczątki na składniki odżywcze. Coraz więcej chętnych

Naukowcy z Uniwersytetu Technologicznego w holenderskim Delfcie opracowali żywą trumnę z grzybnią w środku. Eksperci wskazali, że ciało osoby, która zdecydowała się na niestandardowy pochówek rozłoży się w ciągu 45 dni, a przemiana materii przyczyni się do pozytywnego wpływu na środowisko. Zainteresowanie tą metodą stale się zwiększa.

Data publikacji: 20-09-2021

USA. Misja Inspiration 4 dotarła na orbitę okołoziemską. To pierwszy cywilny lot

Czwórka astronautów-amatorów na pokładzie kapsuły Crew Dragon należącej do SpaceX dotarła w czwartek nad ranem na orbitę okołoziemską w ramach Inspiration 4, pierwszej misji bez udziału astronautów z NASA i innych agencji kosmicznych. Załoga spędzi w kosmosie co najmniej 3 dni.

Data publikacji: 20-09-2021

Medycy zmieniają formułę protestu z "białego miasteczka" na "cichy dyżur"

W obliczu tragedii, która wydarzyła się wczoraj naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjedliśmy decyzję o zmianie formuły działalności białego miasteczka na cichy dyżur - poinformowali w niedzielę wieczorem protestujący medycy.

Data publikacji: 20-09-2021

Abp Stanisław Gądecki: troska o dobro skrzywdzonych powinna być naszym priorytetem

Troska o dobro skrzywdzonych powinna być naszym priorytetem – powiedział w niedzielę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Słowa padły podczas otwarcia międzynarodowej konferencji poświęconej ochronie małoletnich w Kościele w Europie Środkowo-Wschodniej.

Data publikacji: 20-09-2021