Artykuły z dnia: 20-10-2020

AdwCleaner – usuń niechciane oprogramowanie

Wielu z nas zna taką sytuację: pobieramy program, którego potrzebujemy przy pomocy asystującego instalatora. Pobieramy starter pobierania i szybko przeklikujemy menu instalacji aby jak najszybciej zakończyć jej proces. Klikając „dalej” nie czytamy na co zezwalamy przy procesie roz...

Data publikacji: 20-10-2020

Mieciu Mietczyński – recenzent kiepskich filmów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Mieciu Mietczyński, a właściwie Bartłomiej Szczęśniak, jest jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Znany jest również jako Mietek i Profesor Niczego. Największy rozgłos przyniosły mu serie „Streszczenia lektur”, „Masochista” i „Ni mom pojęcia co...

Data publikacji: 20-10-2020

Koronawirus w Polsce. Przy obecnej dynamice za dwa tygodnie braknie respiratorów

Wciąż rośnie liczba nowych zakażeń SARS-CoV-2 i przypadków aktywnych w naszym kraju. Czternaście dni - na tyle wystarczy łóżek respiratorowych przy obecnej dynamice rozwoju koronawirusa w Polsce. Tak wynika z modelu matematycznego szacującego wydolność systemu - pisze czwartkowy (15 października) "Dziennik Gazeta Prawna".

Data publikacji: 20-10-2020

CBA w Janowie Podlaskim: Klacz sprzedana trzykrotnie taniej?

Państwowa stadnina tanio i w nietypowych okolicznościach pozbyła się pretendentki do tytułu czempionki świata – informuje środowa (14 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 20-10-2020

Nie żyje "gigant". Francuskie media żegnają Wojciecha Pszoniaka

Nie żyje "gigant". Francuskie media żegnają Wojciecha Pszoniaka "Pracował z najlepszymi" - piszą o Wojciechu Pszoniaku francuskie media, informując o śmierci jednego z największych polskich aktorów ostatnich dekad. Przypominają o jego współpracy z Volkerem Schloendorffem i Peterem Handke.

Data publikacji: 20-10-2020

Wystawa Chrisa Niedenthala odwołana "z powodu zawartych treści politycznych"

Wystawa Chrisa Niedenthala odwołana "z powodu zawartych treści politycznych" "Nie można reagować obojętnością na tego rodzaju decyzje" - napisali w mediach społecznościowych organizatorzy Rzeszowskiego Weekendu Fotografii. To reakcja na decyzję wicedyrektor Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie o odwołaniu wystawy fotografa Chrisa Niedenthala "z powodu zawartych treści politycznych".

Data publikacji: 20-10-2020

​Koronawirus. Jak to z tymi maskami jest - pomagają czy nie pomagają?

Jeszcze w maju Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) twierdziła, że osoby zdrowe nie powinny nosić masek i że zakrywanie ust i nosa przez całe społeczeństwo przynosi więcej szkody niż pożytku. Dziś twierdzi się na odwrót. W siłę tymczasem rosną ruchy antymaseczkowe. Jaka jest prawda na temat skuteczności noszenia masek przez całą populację?

Data publikacji: 20-10-2020

Otyłość wpływa na przebieg Covid-19? Wyniki badania

Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.

Data publikacji: 20-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 20-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 19 października

7482 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i 41 ofiar. Z powodu COVID-19 od początku pandemii zmarło w Polsce 3614 osób. Powstaje pierwszy szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym. Jarosław Kaczyński poddał się autokwarantannie. Zaczęły obowiązywać nowe obostrzenia, a policjanci przerwali nabożeństwo i wynieśli księdza, gdyż nie przestrzegano obowiązku noszenia maseczek i wymaganego dystansu.

Data publikacji: 20-10-2020

Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.

Data publikacji: 20-10-2020

Zmarzlik, Przygoński, Włodarczyk, Lisek. Sportowcy apelują o noszenie maseczek

Wielu znanych polskich sportowców zaapelowało o przestrzeganie zasad sanitarnych w czasie pandemii koronawirusa. Wśród nich m.in. żużlowiec Bartosz Zmarzlik, kapitan piłkarskiej kadry Robert Lewandowski i czołowi lekkoatleci. Niektórzy, jak Anita Włodarczyk, zamieścili dodatkowe instrukcje.

Data publikacji: 20-10-2020

Sośnierz: gratuluję ministrowi zdrowia dobrego samopoczucia

- Gratuluję dobrego samopoczucia ministrowi zdrowia, który mówi, że wszystko jest pod kontrolą. To nie jest prawda - powiedział w Debacie Dnia poseł Porozumienia Andrzej Sośnierz. Europoseł KO Bartosz Arłukowicz ocenił z kolei, że decyzja o budowaniu szpitali polowych powinna zostać podjęta już dawno temu.

Data publikacji: 20-10-2020