Artykuły z dnia: 20-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 20-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 20-11-2021

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny"

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny" Tysiące godzin niepublikowanych dotąd nagrań Davida Bowiego posłużyły Brettowi Morgenowi do stworzenia filmu. Projekt trzymany dotąd w ścisłej tajemnicy jest właśnie finalizowany - dowiedział się portal Variety.

Data publikacji: 20-11-2021

Nie żyje Andrzej Urny, były gitarzysta Perfectu i Dżemu

Nie żyje Andrzej Urny, były gitarzysta Perfectu i Dżemu Gitarzysta rockowy, kompozytor i producent muzyczny Andrzej Urny nie żyje - poinformowała żona artysty. W przeszłości Urny był związany między innymi z zespołami Perfect i Dżem. Miał 63 lata.

Data publikacji: 20-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 20-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 20-11-2021

Płock. 13-latek kierował samochodem i spowodował wypadek. Wiózł pijanych dorosłych

W Płocku 13-latek kierujący volkswagenem, w którym pasażerami była starsza o kilkanaście lat para - oboje nietrzeźwi, doprowadził w piątek do zderzenia z innym samochodem. Po kolizji jej nieletni sprawca wysiadł z auta i zaczął uciekać. Został potrącony przez inny pojazd. Trafił do szpitala.

Data publikacji: 20-11-2021

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z dyrektor Wywiadu Narodowego USA

Z naszymi przyjaciółmi z USA pozostajemy zgodni co do diagnozy zagrożenia, jakim jest wywoływany przez Łukaszenkę i jego sojuszników konflikt hybrydowy - napisał premier Mateusz Morawiecki po rozmowie z dyrektor Wywiadu Narodowego USA Avril Haines. Tematem rozmów była bliska współpraca z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO.

Data publikacji: 20-11-2021

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Nowy sondaż "Wydarzeń" Polsatu

Ponad połowa Polaków popiera pomysł ograniczenia wstępu do miejsc publicznych dla osób, które nie przyjęły szczepienia przeciwko koronawirusowi (54 proc. badanych); 65 proc. badanych popiera obowiązek szczepień dla personelu medycznego - wskazuje nowy sondaż IBRiS dla Wydarzeń.

Data publikacji: 20-11-2021

Naukowcy: chodzenie spać między godz. 22 a 23 jest najzdrowsze dla serca

Obszerne badanie wskazało, że osoby chodzące spać po północy mają o 25 proc. wyższe ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, niż zasypiające między godz. 22 a 23. Zasypianie zbyt wczesne również szkodzi.

Data publikacji: 20-11-2021

Polscy astronomowie wyjaśnili okoliczności słynnego zderzenia gwiazd

Miejsce kosmicznej katastrofy – słynnego zderzenia gwiazd znanego jako V838 Mon, które zaszło w 2002 roku - przeanalizowali naukowcy z zespołu kierowanego przez badaczy z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN). Użyli do tego celu sieci radioteleskopów ALMA.

Data publikacji: 20-11-2021