Artykuły z dnia: 21-05-2020

Katarzyna Bosacka o Edycie Górniak: "może się wypowiadać w kwestiach muzycznych, ale nie medycznych!"

Edyta Górniak najwidoczniej od niedawna należy do tzw. „antyszczepionkowców”. Głośno mówi o tym, że nie da się zaszczepić na koronawirusa, a także że nie pozwoli zrobić tego swojemu dziecku. Coraz częściej i chętniej wypowiada się na tematy, które nie są związ...

Data publikacji: 21-05-2020

Jacek Sasin dla "Gazety Polskiej": Stałem się symbolem

"Stałem się symbolem działań mających doprowadzić do tego, by mimo epidemii wybory odbyły się w terminie konstytucyjnym. W związku z tym trzeba było mnie wściekle zaatakować, a przy okazji zohydzić cały proces wyborczy" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Data publikacji: 21-05-2020

Krzysztof Czabański o sytuacji w radiowej Trójce

"Prawdę mówiąc, proponowałbym, żeby już się tym tematem nie zajmować" - powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, odnosząc się do zamieszania wokół piosenki Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój".

Data publikacji: 21-05-2020

Wydawca Kazika: absolutnie nie spodziewałem się takiej burzy

Wydawca Kazika: absolutnie nie spodziewałem się takiej burzy "Twój ból jest lepszy niż mój" to był utwór, który w dosyć wyważony sposób opowiadał historię, która się zdarzyła - ocenił w "Kropce nad i" Sławomir Pietrzak, były gitarzysta Kultu, obecnie wydawca Kazika Staszewskiego. Komentował sytuację związaną z anulowaniem notowania Listy Przebojów Trójki, w którym piosenka ta zajęła pierwsze miejsce.

Data publikacji: 21-05-2020

"Artysta zdołał zmusić polityków do maksymalnego strachu i histerycznej reakcji. Dzieje się tak, gdy trafia w sedno"

"Artysta zdołał zmusić polityków do maksymalnego strachu i histerycznej reakcji. Dzieje się tak, gdy trafia w sedno" Kazik trafił bardzo celnie w to, że emocje w tym kraju są dla różnych ludzi różnie rozłożone - zwrócił uwagę w "Faktach po Faktach" aktor i reżyser Jerzy Stuhr. W TVN24 komentował sytuację wokół radiowej Trójki. Muzyk Tomasz Lipiński ocenił, że "mamy do czynienia z potworną destrukcją, właściwie na każdym kroku".

Data publikacji: 21-05-2020

„Krzyk 5” - David Arquette powróci w nowej odsłonie!

Kilka miesięcy temu pojawiły się informacje, że rozpoczęto prace nad piątą odsłoną kultowej serii „Krzyk”. Nad nową produkcją pracują między innymi Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett, twórcy „Zabawy w pochowanego”. Producentem wykonawczym został Kevin Williamson, kt...

Data publikacji: 21-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 21-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 21-05-2020

Kaczyński broni ministra zdrowia. "To ikona skutecznej walki z koronawirusem"

- Minister zdrowia Łukasz Szumowski zrobił dla Polski bardzo wiele dobrego w tym bardzo trudnym czasie. Ma miejsce atak na człowieka, który stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem, oskarżenia wobec ministra są niesprawiedliwe.

Data publikacji: 21-05-2020

Ostatnie takie nagranie z tygrysem tasmańskim. Ujawniono je po 85 latach

Publikujemy 21-sekundowe nagranie z ostatnim żyjącym wilkoworem taśmańskim. Pochodzi z 1935 r., zostało zdigitalizowane i odświeżone w rozdzielczości 4K - przekazało Narodowe Archiwum Filmu i Dźwięku Australii (NFSA). Widoczny na wideo tygrys tasmański o imieniu Benjamin zmarł kilkanaście miesięcy po sfilmowaniu.

Data publikacji: 21-05-2020

Pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Nowe stanowisko w MON

W MON zostanie powołany pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw przestrzeni kosmicznej, który ma przygotować strategię resortu w tej dziedzinie. Decyzja szefa MON w tej sprawie została opublikowana w poniedziałek w Dzienniku Urzędowym MON.

Data publikacji: 21-05-2020

"W najbliższych miesiącach będą wybuchać ogniska koronawirusa"

- Będą wybuchały ogniska zachorowań na koronawirusa, będzie tak w najbliższych miesiącach, dopóki go nie zlikwidujemy - powiedział w środę minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Data publikacji: 21-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 20 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 19 739 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W środę odnotowano 471 nowych przypadków, co jest 4 najgorszym dobowym wynikiem od początku epidemii w Polsce. Zmarło łącznie 962 osób, a 8183 wyzdrowiały. Wiceminister rozwoju podała wstępną datę odmrożenia branży ślubnej. Na świecie zakażonych jest już ponad 5 mln ludzi.

Data publikacji: 21-05-2020