Artykuły z dnia: 21-06-2020

Naczelna Izba Lekarska do komisji ds. pedofilii zgłosiła ortodontkę

Naczelna Izba Lekarska zgłosiła do Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 stomatologa specjalizującego się w ortodoncji.

Data publikacji: 21-06-2020

Czy można mieć wakacje od literatury? "Trudno byłoby je zorganizować, a co dopiero wytrzymać"

Czy można mieć wakacje od literatury? "Trudno byłoby je zorganizować, a co dopiero wytrzymać" Mnogość konwencji i pewne przymrużenie oka stanowią kontrapunkt dla poważnych tematów - mówiła w "Xięgarni" Marta Podgórnik, która opisywała swoje wiersze z tomu "Przepowieść w ścinkach".

Data publikacji: 21-06-2020

Nie żyje Ian Holm

Nie żyje Ian Holm Nie żyje brytyjski aktor Ian Holm, który zasłynął rolami między innymi we "Władcy Pierścieni", "Obcym" i "Rydwanach ognia". Miał 88 lat.

Data publikacji: 21-06-2020

Wilki morskie – szaleńczy plan, który nie może się udać

Historie z czasów drugiej wojny światowej fascynują, przerażają i ciekawią do dziś. Ówczesne zdarzenia niejednokrotnie stały się inspiracją dla filmowych i serialowych produkcji, które ciepło przyjęte zostały nie tylko przez miłośników historii. Jedną z ciekawszych propoz...

Data publikacji: 21-06-2020

Wiktoria Gąsiewska pochwaliła się tatuażem. Spadła na nią fala krytyki

Wiktoria Gąsiewska zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie, gdzie prezentuje swój nowy tatuaż. Nowy nabytek na ciele dziewczyny wywołał sporą burzę w komentarzach. Jak można się było spodziewać - w obronie swojej ukochanej stanął Adam Zdrójkowski. Co prawda do grona najbardziej wytatuo...

Data publikacji: 21-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 21-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 21-06-2020

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż "Super Expressu" o przepływach głosów w II turze

Wszystko wskazuje na to, że 28 czerwca nie uda się wybrać nowego prezydenta i potrzebna będzie II tura wyborów. Prawdopodobnie zawalczą w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - wskazał sobotni "Super Express", który zlecił badanie, jak przepłyną wtedy głosy wyborców.

Data publikacji: 21-06-2020

Bakterie w Bałtyku. Kąpiel może być niebezpieczna

Przecinkowce to mięsożerne bakterie występujące także w Bałtyku, zwłaszcza podczas ciepłego lata, a kontakt z nimi może być niebezpieczny dla zdrowia. Niektóre gatunki tych bakterii wywołują m.in. cholerę. Pojawiają się coraz częściej za sprawą wzrostu temperatury wód, który ułatwia, przyspiesza i zwiększa ich rozmnażanie się.

Data publikacji: 21-06-2020

Nieprawidłowości w mózgach po Covid-19. Wyniki badania rezonansem magnetycznym

Badania rezonansem magnetycznym wykazały nieprawidłowości w mózgach osób z ciężkim przebiegiem COVID-19 i objawami neurologicznymi – dowodzi badanie przeprowadzone przez wiele ośrodków, które publikuje pismo Radiology. Sprawdzani pacjenci cierpieli najczęściej na m.in. zmiany świadomości i nadmierne pobudzenie.

Data publikacji: 21-06-2020

Nowy lek na COVID-19 w kieleckim szpitalu

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach rozpoczęto podawanie chorym na COVID-19 nowego leku przeciwwirusowego o nazwie Remdesivir. - Lek blokuje polimerazę RNA i jest aktywny wobec takich wirusów, jak: Ebola, Lassa, Nipah, RSV, a także wobec koronawirusów - powiedziała dr Dorota Zarębska-Michaluk z kieleckiego szpitala.

Data publikacji: 21-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 20 czerwca

W Polsce na COVID-19 zachorowało do tej pory 31 620 osób, zmarło 1346 zakażonych, a wyzdrowiało 16 181 chorych. Na świecie pandemia koronawirusa pochłonęła do tej pory ponad 460 tys. istnień, a zachorowało 8,6 mln osób. Niektóre kraje wycofują się ze znoszenia obostrzeń. Bułgaria poinformowała, że z powodu wzrostu liczby nowych zakażeń odwołuje przyjazd pierwszych zagranicznych turystów.

Data publikacji: 21-06-2020

Interwencje strażaków po burzach w całej Polsce. W nocy spodziewane są nawałnice

Ponad tysiąc interwencji strażaków w całej Polsce. Dotyczyły głównie na wypompowywaniu wody z zalanych piwnic i usuwaniu połamanych konarów drzew. W nocy spodziewane są burze z gradem. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało w tej sprawie alert. Zaleca znalezienie bezpiecznego schronienia. W Świętokrzyskiem spodziewane są nawałnice, w dwóch woj. ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe.

Data publikacji: 21-06-2020