Artykuły z dnia: 21-06-2021

Premier pochwalił się prezentami urodzinowymi. "Rodzina nigdy mnie nie zawodzi"

Premier pochwalił się prezentami urodzinowymi. "Rodzina nigdy mnie nie zawodzi" Premier Mateusz Morawiecki obchodzi w niedzielę 53. urodziny. W mediach społecznościowych napisał: "Rodzina nigdy mnie nie zawodzi, jeżeli chodzi o prezenty. Wiedzą, że lubię książki, a zwłaszcza polską literaturę".

Data publikacji: 21-06-2021

"Hey Joe" na tysiąc gitar. We Wrocławiu po raz dziewiętnasty próbowali pobić rekord

"Hey Joe" na tysiąc gitar. We Wrocławiu po raz dziewiętnasty próbowali pobić rekord Tym razem nie na wrocławskim Rynku, ale hybrydowo - przy Pergoli i online. Gitarzyści zagrali wspólnie "Hey Joe" Jimiego Hendrixa. Tym razem nie udało się pobić Gitarowego Rekordu Świata. Prezydent miasta Jacek Sutryk zachęcił do udziału w jubileuszowej 20. edycji imprezy za rok.

Data publikacji: 21-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 21-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 21-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 21-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 21-06-2021

Naukowcy opracowali przyrząd do leczenia czkawki. "Rozwiązanie, o które nikt nie prosił"

Naukowcy opracowali specjalne urządzenie, które w badaniach wykazało 92-procentową skuteczność w leczeniu czkawki. Kosztuje 10 funtów, czyli 53 złote. Neurochirurg skomentował, że to rozwiązanie problemu, o które nikt nie prosił.

Data publikacji: 21-06-2021

Polski Produkt Przyszłości. Nagrody dla najbardziej innowacyjnych

Nagrody i wyróżnienia dla najbardziej innowacyjnych polskich wyrobów i technologii. Polski Produkt Przyszłości to konkurs organizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Data publikacji: 21-06-2021

Premier Słowacji deklaruje pomoc po pożarze w Nowej Białej

Premier Eduard Heger zadeklarował w niedzielę w sieci społecznościowej, że Słowacja jest gotowa do udzielenia wszelkiej pomocy, jakiej Polska może potrzebować po pożarze w Nowej Białej. Premier Mateusz Morawiecki podziękował za pomoc i okazaną solidarność.

Data publikacji: 21-06-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 20 czerwca

W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 133 nowych zakażeniach koronawirusem i pięciu ofiarach śmiertelnych. Na całym świecie trwa akcja szczepień przeciwko Covid-19. Publiczne przychodnie oraz władze holenderskich gmin, aby zachęcić do przyjęcia preparatu, organizują w punktach szczepień koncerty, a nawet degustację śledzi.

Data publikacji: 21-06-2021

Szef KPRM Michał Dworczyk: w ciągu ostatnich 9 miesięcy hasło zmieniałem 12 razy

- Trudno traktować działania hakerów jako przypadek. Zaatakowano nasz kraj - mówi o cyberatakach szef KPRM Michał Dworczyk. W jego ocenie, ataki na skrzynki mailowe i media społecznościowe mają prowadzić do spowodowania chaosu i dezinformacji.

Data publikacji: 21-06-2021