Artykuły z dnia: 21-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 21-07-2021

"Baby są silne, sprytne i mądre". Urodziny Anny Dymnej

"Baby są silne, sprytne i mądre". Urodziny Anny Dymnej Jest jedną z najznakomitszych aktorek polskiego teatru i filmu, która zachwyca widzów od ponad pięciu dekad.Ma na koncie ponad 300 ról u największych polskich reżyserów. Uznanie i podziw budzi także jej działalność społeczna. Anna Dymna obchodzi we wtorek urodziny.

Data publikacji: 21-07-2021

Zmarł trener personalny gwiazd Jacek Kramek. Miał 32 lata

Zmarł trener personalny gwiazd Jacek Kramek. Miał 32 lata Jacek Kramek, ceniony trener personalny, zmarł w wieku 32 lat. Informację podali w mediach społecznościowych przedstawiciele firmy założonej przez Kramka. Przyjaciela i współpracownika pożegnała między innymi Anna Lewandowska.

Data publikacji: 21-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 21-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 21-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 21-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 21-07-2021

Media: oprogramowanie Pegasus szpiegowało dziennikarzy, obrońców praw człowieka i opozycjonistów

Obrońcy praw człowieka, dziennikarze i opozycjoniści na całym świecie byli celami inwigilacji prowadzonej za pomocą sprzedawanego przez izraelską firmę NSO Group oprogramowania Pegasus - wynika z dziennikarskiego śledztwa, którego wyniki opublikowano w niedzielę w kilku mediach.

Data publikacji: 21-07-2021

Paweł Kukiz o ustawie medialnej. Składa poprawkę

Przeczytałem projekt ustawy (o radiofonii i telewizji - red.) i ogólnie jest ok. Jedno budzi poważny niepokój - napisał na Facebooku Paweł Kukiz zapowiadając, że do projektu zgłosi poprawkę.

Data publikacji: 21-07-2021

Spotkanie senatorów KO z Donaldem Tuskiem: Polska stoi przed kluczowym momentem

Zgodziliśmy się z Donaldem Tuskiem, że Polska stoi przed kluczowym wyborem - albo będzie nadal w rodzinie cywilizowanych demokracji zachodu, czyli w UE, albo PiS nas z tej rodziny coraz bardziej wyprowadzał - powiedział szef klubu senackiego KO Marcin Bosacki po wtorkowym spotkaniu z liderem PO Donaldem Tuskiem.

Data publikacji: 21-07-2021

Matka pomyliła syna z obcym dzieckiem. Kobieta była pijana

Matka dwuletniego chłopca była tak pijana, że podczas wizyty nad zalewem, pomyliła swojego syna z obcym dzieckiem. Kobiecie, która miała dwa promile alkoholu w organizmie, grożą poważne konsekwencje.

Data publikacji: 21-07-2021