Artykuły z dnia: 21-09-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin Debiut fabularny Jana Holoubka pokazuję historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo 15-latki.

Data publikacji: 21-09-2020

Sto dętek od traktora, żeby tańczyć pogo. Jakubik o koncertach, Off Camera i filmie Smarzowskiego

Sto dętek od traktora, żeby tańczyć pogo. Jakubik o koncertach, Off Camera i filmie Smarzowskiego - To jest bardzo ciężki czas dla ludzi, którzy robią muzykę, którzy grają koncerty - powiedział w rozmowie z TVN24 Arkadiusz Jakubik, aktor i muzyk w zespole Dr Misio. Opowiadał także o filmowym festiwalu Mastercard Off Camera, który w tym roku ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa odbywa się online oraz o nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego "Wesele 2".

Data publikacji: 21-09-2020

Oddział Delta – w walce o życie i honor

Terroryści po raz kolejny zagrozili cywilom – życie zwykłych obywateli jest zagrożone i jeden fałszywy ruch może doprowadzić do ich śmierci. Na ratunek obywatelom amerykańskim rusza elitarny oddział komandosów, który zrobi wszystko, aby uwolnić niewinnych. W jednego z żołnierzy w...

Data publikacji: 21-09-2020

Red Lipstick Monster – youtuberka i specjalistka od wizażu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż

Red Lipstick Monster, a właściwie Ewa Grzelakowska-Kostoglu, jest jedną z najpopularniejszych polskich youtuberek. Rozpoznawalność zdobyła dzięki filmikom, na których wyjawia tajniki makijażu. Jest również autorką kilku książek i od lat angażuje się w działalność charytatywną. Jako jed...

Data publikacji: 21-09-2020

Polski pomysł na Białoruś ma poparcie UE

Fundusze na odbudowę gospodarki, otwarcie europejskiego rynku - Polska ma poparcie większości UE dla swojego programu dla Mińska. Warunek: wolne wybory za Bugiem - informuje w czwartek (17 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 21-09-2020

Kontrowersje po rekordowej aukcji w Janowie Podlaskim

Pojawiają się kontrowersje po ostatniej aukcji "Pride of Poland" w Janowie Podlaskim. Nie wiadomo, za jaką sumę i do kogo trafi słynna klacz Perfinka, wylicytowana za rekordową sumę 1,25 mln euro. Saudyjska księżniczka, która wylicytowała konia, nie chce za niego zapłacić - podaje we wtorek (15 września) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 21-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 21-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 21-09-2020

Śmiertelny wypadek motocyklistów. Zderzenie z autem i najechanie przez bus

Dwaj mężczyźni podróżujący motocyklem zginęli w wypadku, do którego doszło w niedzielę na drodze wojewódzkiej nr 482 w Nowym Ochędzynie (Łódzkie). W jednoślad najpierw uderzyło bmw, a potem jego pasażer został odrzucony na przeciwległy pas, gdzie najechał na niego bus.

Data publikacji: 21-09-2020

Rozpoznanie Alzheimera... po dwóch latach. Jeden z gorszych wyników w Europie

Średnio aż 24 miesiące mijają w naszym kraju od zgłoszenia się pacjenta do lekarza w przychodni - do rozpoznania choroby Alzheimera. Pod tym względem zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w Europie – alarmują specjaliści Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Data publikacji: 21-09-2020

Epidemia w Chinach. Z zakładu farmaceutycznego wyciekła groźna bakteria

Kilka tysięcy osób w północno-zachodnich Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę bakteryjną, której nosicielami są zwierzęta. Wybuch tej epidemii spowodował wyciekiem z fabryki należącej do firmy farmaceutycznej.

Data publikacji: 21-09-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 20 września

Ostatnie dane resortu zdrowia wskazują na ponad 900 nowych zakażeń w Polsce. To drugi najwyższy wynik od początku epidemii. Z kolei brytyjskie władzy określają stan epidemiologiczny swojego kraju mianem krytyczny. W Uzbekistanie z powodu COVID-19 zmarł przedstawiciel władz - tamtejszy wicepremier. Koronawirus, Raport Dnia.

Data publikacji: 21-09-2020

Kilka godzin w szpitalnej poczekalni. Pacjent zmarł

Oskarżenia pod adresem gdańskiego szpitala psychiatrycznego. Pacjent z padaczką alkoholową miał tam czekać przez kilka godzin na pomoc. Według rodziny lekarze zlekceważyli jego ataki. Ostatecznie mężczyzna z urazem głowy trafił na oddział, gdzie zmarł.

Data publikacji: 21-09-2020