Artykuły z dnia: 21-10-2020

Jerzy Owsiak – założyciel WOŚP. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

Jerzy Owsiak jest polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, a także działaczem charytatywnym oraz społecznym. Jest współzałożycielem i byłym prezesem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która organizuje coroczną zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny dla polskich...

Data publikacji: 21-10-2020

Łamanie covidowych zakazów. Sądy uchylają mandaty

Prawnicy uważają, że im bardziej rzetelna byłaby legislacja, tym mniej spraw związanych np. z noszeniem maseczek trafiałoby do sądów - informuje we wtorek (20 października) "Rzeczpospolita". Jak podaje gazeta, sądy uchylają mandaty, bo prawo jest niejasne.

Data publikacji: 21-10-2020

Wielkie ćwiczenia. Armia wezwie nawet 200 tys. rezerwistów

W przyszłym roku armia w sposób skokowy planuje zwiększyć liczbę rezerwistów wzywanych na obowiązkowe ćwiczenia. Może wezwać ich nawet do 200 tysięcy - informuje we wtorek (20 października) "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 21-10-2020

Moryc Welt, Robespierre, Janusz Korczak. Najważniejsze, niezapomniane role Wojciecha Pszoniaka

Moryc Welt, Robespierre, Janusz Korczak. Najważniejsze, niezapomniane role Wojciecha Pszoniaka Zagrał w ponad 100 filmach, ale najważniejsze role zaoferował mu Andrzej Wajda. Dla polskich widzów rolę życia stworzył w nominowanej do Oscara "Ziemi obiecanej", w której kreował Moryca Welta. Francuzi z kolei pewnie wymieniliby "Dantona", gdzie wcielił się w Maximiliena de Robespierre'a.

Data publikacji: 21-10-2020

Nie żyje Dariusz Gnatowski

Nie żyje Dariusz Gnatowski Aktor Dariusz Gnatowski zmarł we wtorek w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Dietla w Krakowie. - Mimo długiej reanimacji i wysiłków lekarzy nie udało się go uratować - przekazał wicedyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Dietla Marcin Mikos. Aktor, znany między innymi z roli Arnolda Boczka w serialu "Świat według Kiepskich", miał 59 lat.

Data publikacji: 21-10-2020

Yuma (2012) - król życia w wersji PRL

Yuma to film nakręcony w 2012 roku. W główną postać wcielił się Jakub Gierszał, który zagrał Zygę. Młodzieniec z pomocą ciotki zaczyna na własną rękę rozrkęcać interes w PRL-owskiej Polsce. Nie do końca legalny proceder przynosi mu bogactwo i powszechny szacunek.  Tytuł oryg...

Data publikacji: 21-10-2020

Seniorzy online. Jak starsze osoby korzystają z internetu?

Zakupy, rozmowy, załatwianie spraw urzędowych, rozrywka, nawiązywanie przyjaźni, a nawet randki. Za pośrednictwem internetu możesz załatwić dziś niemalże wszystko. Nowe technologie pozwalają na zorganizowanie ważnych dla nas spraw nie tylko z ukochanego fotela, ale także z dowolnego miejsca na ziemi.

Data publikacji: 21-10-2020

COVID-19. Choroby nerek zwiększają śmiertelność

Kto jest bardziej narażony na ryzyko śmierci przy zakażeniu SARS-CoV-2? Jak wynika z badań naukowców Imperial College London, pacjenci z przewlekłą chorobą nerek i powstającym w przebiegu COVID-19 ostrym uszkodzeniem nerek znacznie częściej umierają z powodu infekcji tym koronawirusem.

Data publikacji: 21-10-2020

Dzieci wypijają miliony cząsteczek mikroplastiku dziennie. To przez karmienie butelkami

Dzieci karmione plastikowymi butelkami połykają dziennie miliony cząsteczek tworzyw sztucznych, zwanych mikroplastikami - twierdzą naukowcy z międzynarodowego zespołu badawczego. Cząsteczki są uwalniane podczas sterylizacji pojemników w wysokich temperaturach. Zagrożenie jest znacznie wyższe niż wcześniej sądzono. Niebezpieczne mogą być także czajniki i pojemniki na żywność z polipropylenu.

Data publikacji: 21-10-2020

Otyłość wpływa na przebieg Covid-19? Wyniki badania

Osoby o wysokim BMI są bardziej zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19 niezależnie od wieku, płci, przynależności rasowej i innych parametrów zdrowotnych - pokazuje obszerna analiza.

Data publikacji: 21-10-2020

Kraków w czerwonej strefie. Reporter "Interwencji" na nielegalnej imprezie

Największe miasta w Polsce znalazły się w tzw. czerwonej strefie. Wśród nich Kraków, będący w czołówce, jeśli chodzi o dzienną liczbę nowych zakażeń. Z ukrytą kamerą odwiedziliśmy kilka tamtejszych klubów, by sprawdzić, jak wygląda nocne życie w mieście i przestrzeganie obostrzeń. Materiał Interwencji.

Data publikacji: 21-10-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Wtorek, 20 października

Blisko 10 tys. nowych przypadków zakażeń i śmierć kolejnych 107 pacjentów - to koronawirusowy bilans ostatniej doby. Wśród osób zakażonych jest m.in. aktorka Maja Ostaszewska, a wśród ofiar - emerytowany biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. Poszczególne kraje wprowadzają nowe restrykcje. Te w Wielkiej Brytanii komplikują utrzymanie relacji mieszkającym osobno parom. Raport Dnia.

Data publikacji: 21-10-2020

Premier apeluje o pomoc do Grodzkiego. "Dziś wszyscy musimy się zjednoczyć"

Dziś wszyscy musimy zjednoczyć się, by wygrać z koronawirusem. Solidarność to nasza największa broń w tej walce. Dlatego przypominam członkom opozycji i tym, którzy nie zawsze zgadzają się z naszymi decyzjami: zgoda buduje! - przekazał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zwrócił się do marszałka Senatu, by jak najszybciej pomógł w uchwaleniu tej bardzo potrzebnej dla walki z COVID-19 ustawy.

Data publikacji: 21-10-2020