Artykuły z dnia: 21-11-2021

"Przepraszamy, kończymy koncert". Śmierć w rytmie muzyki

"Przepraszamy, kończymy koncert". Śmierć w rytmie muzyki Siódma rano. Dla fanów zaczyna się walka o najlepsze miejsce pod sceną. Czekają przed bramą kilkanaście godzin, często bez jedzenia czy wody. Czasem w upale. Kiedy później rozpoczyna się koncert, zmęczenie, odwodnienie, dezorientacja dają o sobie znać. Dodajmy do tego panikę. Tak prawdopodobnie wyglądał dzień wielu uczestników festiwalu Astroworld.

Data publikacji: 21-11-2021

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny"

David Bowie na tysiącach godzin niepublikowanych nagrań. "Nie jest to ani film dokumentalny, ani biograficzny" Tysiące godzin niepublikowanych dotąd nagrań Davida Bowiego posłużyły Brettowi Morgenowi do stworzenia filmu. Projekt trzymany dotąd w ścisłej tajemnicy jest właśnie finalizowany - dowiedział się portal Variety.

Data publikacji: 21-11-2021

Sondaż: Wygrywa PiS, KO zmniejsza dystans

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 35 proc. głosów. Na drugim miejscu plasuje się odrabiająca straty Koalicja Obywatelska - wynika z sondażu Ipsos.

Data publikacji: 21-11-2021

Małgorzata Wassermann: Przecież my się wszyscy pozabijamy

- Nie mogę wytrzymać tego jazgotu, który jest wokół, tej walki. Na przykład wprowadzenie tego wulgaryzmu do języka publicznego jest dla mnie nie do przyjęcia - mówi posłanka PiS Małgorzata Wassermann. Jej zdaniem "dzisiaj powinniśmy wszyscy zastanowić się, jakie poglądy wyznajemy, dokąd zmierzamy i zrobić krok wstecz".

Data publikacji: 21-11-2021

Wirus RSV. Niezwykła skala zachorowań. Dlaczego jest ich tak dużo?

Wirus RSV zaatakował wcześniej niż zwykle. Dla starszych nie jest groźny, ale bywa bardzo niebezpieczny dla najmłodszych pacjentów. Na oddziałach pediatrycznych brakuje miejsc, a lekarze mówią, że sytuacja jest dramatyczna. Do tematu wirusa RSV odniósł się także wirusolog prof. Włodzimierz Gut.

Data publikacji: 21-11-2021

Naukowcy "prześwietlili" planetoidy. Jedna ma kształt kości

Międzynarodowy zespół naukowców, w tym z Polski, opublikował wyniki badania nad polanetoidami, które nazwał "skokiem naprzód" w badaniach tych obiektów. Dzięki zdjęciom w ogromnej rozdzielczości, wykonanym teleskopem VLT, udało się zebrać cenne informacje na temat kilkudziesięciu z największych obiektów w głównym pasie planetoid pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza.

Data publikacji: 21-11-2021

Naukowcy: chodzenie spać między godz. 22 a 23 jest najzdrowsze dla serca

Obszerne badanie wskazało, że osoby chodzące spać po północy mają o 25 proc. wyższe ryzyko rozwoju chorób układu krążenia, niż zasypiające między godz. 22 a 23. Zasypianie zbyt wczesne również szkodzi.

Data publikacji: 21-11-2021

Polscy astronomowie wyjaśnili okoliczności słynnego zderzenia gwiazd

Miejsce kosmicznej katastrofy – słynnego zderzenia gwiazd znanego jako V838 Mon, które zaszło w 2002 roku - przeanalizowali naukowcy z zespołu kierowanego przez badaczy z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika PAN (CAMK PAN). Użyli do tego celu sieci radioteleskopów ALMA.

Data publikacji: 21-11-2021

"Gość Wydarzeń". Dominikanin o. Roman Bielecki: upominamy się o godność człowieka

- Teraz upominamy się o godność człowieka, tak samo jak rok temu upominaliśmy się o godność dziecka nienarodzonego - mówił w Gościu Wydarzeń o. Roman Bielecki, dominikanin i redaktor naczelny miesięcznika W drodze. Odniósł się w ten sposób do pomocy migrantom na granicy polsko-białoruskiej.

Data publikacji: 21-11-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Sobota, 20 listopada

23 414 nowych zakażeń odnotowano w Polsce w sobotę. Zmarły 382 kolejne osoby. Dramatyczna sytuacja epidemiczna jest na Słowacji. Premier poinformował, że brakuje aparatury, a lekarze muszą decydować, który z chorych otrzyma wsparcie. Wprowadzenie obostrzeń epidemicznych spowodowało protesty m.in. w Austrii i Holandii. W Rotterdamie policja strzelała do demonstrantów. Rannych zostało siedem osób.

Data publikacji: 21-11-2021

Sylwia Spurek proponuje zakaz jeździectwa. Władysław Kosiniak-Kamysz odpowiada

Po zakazie hodowli, wędkarstwa, promocji mięsa i nabiału, pani Sylwia Spurek proponuje zakaz jeździectwa. Absurd goni absurd! - napisał Władysław Kosiniak-Kamysz, komentując wywiad z Sylwią Spurek, który w sobotę ukazał się w Tygodniku Interia. W rozmowie z Piotrem Witwickim europosłanka stwierdziła, że jeździectwo powinno zniknąć.

Data publikacji: 21-11-2021