Artykuły z dnia: 22-05-2020

„Batwoman” - Ruby Rose rezygnuje z roli w serialu!

Serial „Batwoman” od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Wielu fanów uważało, że historia o żeńskiej wersji Batmana nie okaże się sukcesem. Te przypuszczenia wkrótce znalazły potwierdzenie w niezbyt pochlebnych recenzjach serialu. Co więcej, ekipa filmowa wciąż napotykała...

Data publikacji: 22-05-2020

Sia w zeszłym roku adoptowała dwóch chłopców. Ich wiek jest sporym zaskoczeniem

Sia to znana na świecie wokalistka i autorka tekstów. To ona odpowiadała za jedne z największych hitów takich gwiazd jak Rihanna, Pink czy Beyonce. Jednocześnie robi wielką furorę w świecie muzyki swoim własnym głosem i kompozycjami. O jej karierze można dowiedzieć się wiele, ale gwiaz...

Data publikacji: 22-05-2020

Bydgoszcz: Tajemniczy wypadek. Samobójstwo kierowcy?

W minioną niedzielę (17 maja) pod Bydgoszczą doszło do tragicznych i zagadkowych wydarzeń. Sprawę wyjaśnia tamtejsza prokuratura – donosi "Express Bydgoski".

Data publikacji: 22-05-2020

Jacek Sasin dla "Gazety Polskiej": Stałem się symbolem

"Stałem się symbolem działań mających doprowadzić do tego, by mimo epidemii wybory odbyły się w terminie konstytucyjnym. W związku z tym trzeba było mnie wściekle zaatakować, a przy okazji zohydzić cały proces wyborczy" - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Data publikacji: 22-05-2020

Stella Meghie wyreżyseruje film o Whitney Houston. Rodzina usunie kontrowersje?

Stella Meghie wyreżyseruje film o Whitney Houston. Rodzina usunie kontrowersje? Anthony McCarten, twórca scenariuszy do głośnych filmów biograficznych, jak muzyczny "Bohemian Rhapsody" czy polityczny "Czas mroku", napisze kolejny - tym razem do fabuły poświęconej Whitney Houston. Film będzie nosił tytuł "I Wanna Dance With Somebody", a reżyserować ma go Stella Meghie. Pieczę nad całością sprawuje rodzina zmarłej artystki.

Data publikacji: 22-05-2020

Szef Trójki: miałem informacje, że coś jest nie tak z Listą Przebojów. Nie chciał powiedzieć, od kogo

Szef Trójki: miałem informacje, że coś jest nie tak z Listą Przebojów. Nie chciał powiedzieć, od kogo Dostałem informację, że coś jest z tym notowaniem. Zdecydowałem, że to notowanie najlepiej będzie unieważnić i dojść do prawdy, co tak naprawdę się stało - mówił na czwartkowej Komisji Kultury i Środków Przekazu w Senacie dyrektor radiowej Trójki Tomasz Kowalczewski. - Marek Niedźwiecki i Bartek Gil są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? - pytał dyrektora rozgłośni Ernest Zozuń, przedstawiciel związku zawodowego dziennikarzy Trójki.

Data publikacji: 22-05-2020

Brytyjscy naukowcy: Przechodzimy recesję Słońca

Recesja - to słowo pada często odniesieniu do światowej gospodarki, ale tym razem chodzi o obniżenie aktywności Słońca, o czym donoszą brytyjskie media. Przechodzimy właśnie okres zmniejszonej aktywności na powierzchni tej życiodajnej gwiazdy.

Data publikacji: 22-05-2020

Uniwersytet Jagielloński ma już 656 lat

Przedstawiciele Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie złożyli we wtorek (12 maja) kwiaty przy grobowcach królów w katedrze wawelskiej. Uczcili w ten sposób 656. rocznicę powołania UJ. Tego samego dnia elektorzy drogą elektronicznego głosowania wybrali 306. rektora uczelni. Został nim prof. dr hab. Jacek Popiel.

Data publikacji: 22-05-2020

Diecezja przeprasza jednego z bohaterów filmu "Tylko nie mów nikomu"

Diecezja pelplińska zgodnie z wyrokiem sądu wystosowała przeprosiny skierowane do Marka Mielewczyka - jednego z bohaterów dokumentu Tylko nie mów nikomu. Poinformował o tym Tomasz Sekielski, autor filmu.

Data publikacji: 22-05-2020

Ostatnie takie nagranie z tygrysem tasmańskim. Ujawniono je po 85 latach

Publikujemy 21-sekundowe nagranie z ostatnim żyjącym wilkoworem taśmańskim. Pochodzi z 1935 r., zostało zdigitalizowane i odświeżone w rozdzielczości 4K - przekazało Narodowe Archiwum Filmu i Dźwięku Australii (NFSA). Widoczny na wideo tygrys tasmański o imieniu Benjamin zmarł kilkanaście miesięcy po sfilmowaniu.

Data publikacji: 22-05-2020

Pełnomocnik ds. przestrzeni kosmicznej. Nowe stanowisko w MON

W MON zostanie powołany pełnomocnik ministra obrony narodowej do spraw przestrzeni kosmicznej, który ma przygotować strategię resortu w tej dziedzinie. Decyzja szefa MON w tej sprawie została opublikowana w poniedziałek w Dzienniku Urzędowym MON.

Data publikacji: 22-05-2020

Znaleziono martwą pięciolatkę. "Być może matka zabiła córkę"

- W jednym z domów w gminie Babice (woj. małopolskie) znaleziono martwą pięcioletnią dziewczynkę - poinformował w czwartek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń. Na miejscu pracuje prokurator. Nie wiadomo, jak doszło do tragedii.

Data publikacji: 22-05-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Czwartek, 21 maja

Dotychczas w Polsce potwierdzono 20 143 przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. W czwartek odnotowano 405 nowych przypadków. Zmarło łącznie 972 osób, a 8452 wyzdrowiały. Państwa europejskie przygotowują się do otwarcia granic w połowie czerwca. Polska jeszcze nie podjęła decyzji. Kwiecień był jednym z najgorszych miesięcy w historii Lotniska Chopina.

Data publikacji: 22-05-2020