Artykuły z dnia: 22-06-2020

Czy można mieć wakacje od literatury? "Trudno byłoby je zorganizować, a co dopiero wytrzymać"

Czy można mieć wakacje od literatury? "Trudno byłoby je zorganizować, a co dopiero wytrzymać" Mnogość konwencji i pewne przymrużenie oka stanowią kontrapunkt dla poważnych tematów - mówiła w "Xięgarni" Marta Podgórnik, która opisywała swoje wiersze z tomu "Przepowieść w ścinkach".

Data publikacji: 22-06-2020

Nie żyje Ian Holm

Nie żyje Ian Holm Nie żyje brytyjski aktor Ian Holm, który zasłynął rolami między innymi we "Władcy Pierścieni", "Obcym" i "Rydwanach ognia". Miał 88 lat.

Data publikacji: 22-06-2020

„Dopesick” - Michael Keaton wystąpi w serialu o uzależnieniach

Władze amerykańskiej platformy Hulu właśnie ogłosiły, że rozpoczęto prace nad nowym serialem „Dopesick”. Powstanie on w oparciu o książkę „Dopesick: Dealers, Doctors and the Drug Company that Addicted America” autorstwa Beth Macy. Scenariusz do filmu napisze Danny Strong, zna...

Data publikacji: 22-06-2020

Wiadomo, kto zagra księżną Dianę w nowym filmie. To gwiazda "Zmierzchu"

Reżyser Pablo Larrain tworzy dramat o kryzysie, jaki dotknął małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola. Okazuje się, że w rolę księżnej wcieli się gwiazda sagi „Zmierzch” - Kristen Stewart. Wszyscy zastanawiają się jak sobie poradzi w tej roli i czy podoła. Czy pasuje do roli „kr&...

Data publikacji: 22-06-2020

Wybory prezydenckie 2020. Sondaż "Super Expressu" o przepływach głosów w II turze

Wszystko wskazuje na to, że 28 czerwca nie uda się wybrać nowego prezydenta i potrzebna będzie II tura wyborów. Prawdopodobnie zawalczą w niej Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski - wskazał sobotni "Super Express", który zlecił badanie, jak przepłyną wtedy głosy wyborców.

Data publikacji: 22-06-2020

Naczelna Izba Lekarska do komisji ds. pedofilii zgłosiła ortodontkę

Naczelna Izba Lekarska zgłosiła do Państwowej Komisji do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej lat 15 stomatologa specjalizującego się w ortodoncji.

Data publikacji: 22-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 22-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 22-06-2020

Sensacyjne nagranie. Rodzina amurskich tygrysów nad brzegiem jeziora [WIDEO]

Największe na świecie drapieżne koty zostały nagrane przez fotopułapkę nad brzegiem jeziora w rezerwacie przyrody Kraina Leoparda na Dalekim Wschodzie Rosji. To unikalne nagranie - tamtejszym przyrodnikom pierwszy raz udało się uwiecznić czteroosobową rodzinę amurskich tygrysów u wodopoju. Gatunek ten znajduje się na granicy wymarcia.

Data publikacji: 22-06-2020

O ziemi, ogniu, powietrzu i wodzie - Szczyt Klimatyczny TOGETAIR 22-24 czerwca

Jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska? Czy ekonomia i ekologia idą w parze? Cele cywilizacyjne i energetyczne kraju oraz rekomendacje dalszych działań zostaną omówione w trakcie Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w dniach 22-24 czerwca pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Data publikacji: 22-06-2020

Pogotowie przeciwpowodziowe na Śląsku

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłosił w niedzielę wojewoda śląski w dwóch kolejnych powiatach – raciborskim i wodzisławskim. Od piątku pogotowie obowiązuje na terenie 5 innych i miasta Bielsko-Biała.

Data publikacji: 22-06-2020

Mówił po angielsku do Trzaskowskiego. Zaskakująca reakcja prezydenta Warszawy

Kandydat KO na prezydenta Rafał Trzaskowski był w niedzielę w woj. podlaskim i odwiedził m.in. Białystok oraz Supraśl. W tym drugim miejscu podszedł do polityka mężczyzna, który mówił po angielsku. Po krótkiej wymianie zdań prezydent Warszawy powiedział: nie masz amerykańskiego akcentu. Brzmisz jak Polak.

Data publikacji: 22-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Niedziela, 21 czerwca

Resort zdrowia poinformował w niedzielę o 311 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Oznacza to, że w sumie zachorowało 31 931 osób. Na Covid-19 zmarło kolejnych 10 chorych, a liczba wszystkich ofiar sięgnęła 1356. Epidemia nie zwalnia również w Niemczech. Współczynnik reprodukcji koronawirusa wzrósł tam z 1,79 do 2,88. Aby epidemia zaczęła wygasać musi on wynosić mniej niż jeden.

Data publikacji: 22-06-2020