Artykuły z dnia: 22-06-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 22-06-2021

"Przegląd": Szatan mi kazał

Powieś się, będzie spokój! - wołali krewni ofiar Artura K.

Data publikacji: 22-06-2021

Twórcy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" z Orłami 2021

Twórcy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" z Orłami 2021

Data publikacji: 22-06-2021

Maneskin zagra w Gdyni

Maneskin zagra w Gdyni Maneskin będzie jedną z gwiazd Open'er Park - poinformowali organizatorzy projektu. Włoska grupa, która stała się jednym z największych odkryć muzycznych ostatnich tygodni, zagra w gdyńskim parku Kolibki. Cykl jest organizowany w związku z odwołaniem tegorocznej edycji Open'era.

Data publikacji: 22-06-2021

Rozmrozili stworzenie sprzed 24 tys. lat. Bezkręgowiec odżył

Wrotek Bdelloidea spędził w wiecznej zmarzlinie na Syberii 24 tysiące lat. Mikroskopijnego bezkręgowca odkryto w rdzeniu zamarzniętej gleby, która została wydobyta za pomocą platformy wiertniczej. Po rozmrożeniu stworzenie odżyło, mogło się rozmnażać i żerować.

Data publikacji: 22-06-2021

Czeka nas rewolucja w szczepieniach? Naukowcy z USA opracowują nową metodę

Tabletka wkładana pod język może zrewolucjonizować proces szczepień. Naukowcy z Minnesoty pracują nad nową metodą wprowadzania do organizmu białkowych preparatów. Może to pomóc w opracowaniu m.in. szczepionki przeciw HIV.

Data publikacji: 22-06-2021

Sześć godzin w przestrzeni kosmicznej. Astronauci montowali instalację

Prawie sześć i pół godziny zajęło dwójce astronautów zamontowanie w niedzielę nowej instalacji paneli słonecznych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Instalacja dotarła na stację na początku czerwca. Pełen montaż ma zakończyć się do piątku.

Data publikacji: 22-06-2021

Mniej "The Crown" na Netfliksie? UE ograniczy liczbę brytyjskich produkcji po Brexicie

Brytyjski rynek produkcji programów telewizyjnych może boleśnie odczuć zmiany, które według nieoficjalnych informacji planowane są w UE. Unijne przepisy określają parytety programów europejskiej produkcji w telewizjach Unii i na dostępnych tam platformach streamingowych. Teraz Brexit może sprawić, że produkcje pochodzące z Wysp przestaną być uznawane za europejskie.

Data publikacji: 22-06-2021

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 21 czerwca

Polski rząd poinformował w poniedziałek o niespełna stu przypadkach nowych zakażeń koronawirusem. Zmarła jedna osoba, chora na choroby kompilkujące dodatkowo przebieg COVID-19. Tymczasem w Poznaniu w Termach Maltańskich otwarto specjalną kasę tylko dla zaszczepionych. Niemcy planują, żeby testy zostały z nami na dłużej, a przyszłoroczny mundial również ma być ograniczony do osób po szczepieniu.

Data publikacji: 22-06-2021

"Debata Dnia". Senyszyn: Partia Republikańska powstała w głowie Kaczyńskiego

Nowa partia na polskiej scenie politycznej pod nazwą Republikanie uroczyście zaistniała pod koniec czerwca. Jednym z przemawiających na warszawskim spotkaniu był Jarosław Kaczyński. To projekt polityczny Kaczyńskiego – tłumaczyła Joanna Senyszyn.

Data publikacji: 22-06-2021

Orły 2021. "Zabij to i wyjedź z tego miasta" najlepszym filmem

Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego uhonorowano Polską Nagrodą Filmową Orły 2021 w kategorii najlepszy film. Nagrodę za reżyserię przyznano Janowi Holoubkowi za 25 lat niewinności. Sprawę Tomka Komendy.

Data publikacji: 22-06-2021