Artykuły z dnia: 22-07-2020

"Czułam, że moje życie jest zagrożone". Heard o swym związku z Deppem. W tle rzekomy romans z Muskiem

"Czułam, że moje życie jest zagrożone". Heard o swym związku z Deppem. W tle rzekomy romans z Muskiem Amerykańska aktorka Amber Heard powiedziała przed londyńskim sądem, że jej były mąż, Johnny Depp, wielokrotnie groził, iż ją zabije. Zaprzeczyła, jakoby miała romans z miliarderem Elonem Muskiem, który oferował jej w SMS-ach "24-godzinną ochronę".

Data publikacji: 22-07-2020

Top modelka skazana za unikanie płacenia podatków

Top modelka skazana za unikanie płacenia podatków Izraelska top modelka Bar Refaeli została ukarana wysoką grzywną i skazana na dziewięć miesięcy prac społecznych za unikanie płacenia podatków. Skazana została również jej matka.

Data publikacji: 22-07-2020

Courteney Cox – najlepsze produkcje z udziałem aktorki. To trzeba zobaczyć!

Courteney Cox jest jedną z najpopularniejszych amerykańskich gwiazd. Początkowo pracowała jako modelka. Wkrótce zaczęła pracować w telewizji i grywać w reklamach. Przełom w jej karierze nastąpił, gdy wystąpiła w teledysku do utworu Bruce’a Springsteena „Dancing in the Dark”,...

Data publikacji: 22-07-2020

Wielki upadek gwiazdy. To koniec Ellen DeGeneres?

Do niedawna była ulubienicą Amerykanów. Jej talk-show był chętnie przez nich oglądany i często odwiedzały ją największe gwiazdy, chętnie opowiadając o swoim życiu prywatnym i karierze. Jednak będąc na szczycie Ellen najwyraźniej zapomniała o kilku rzeczach, między innymi o szacunku do drugieg...

Data publikacji: 22-07-2020

Prof. Małgorzata Manowska w "DGP": Dostrzegam problem nierównego obciążenia sędziów SN pracą

Dostrzegam nierówne obciążenie sędziów pracą - oceniła w tekście we wtorkowym wydaniu "DGP" I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska, dodając, że podjęła działania mające na celu opracowanie jednolitych zasad prowadzenia statystyki spraw dla wszystkich izb SN.

Data publikacji: 22-07-2020

​"Rzeczpospolita": Deklaracja Czaputowicza zaskoczyła PiS

Deklaracja ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza o dymisji zaskoczyła kierownictwo PiS - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Data publikacji: 22-07-2020

Atak hakerów na Twittera. Tysiące wpisów z kont Muska, Gatesa i Obamy

To był największy atak hakerów w historii Twittera. Dzięki przejęciu oficjalnych profili na tym portalu społecznościowym oszuści zyskali ponad 118 tysięcy dolarów. Ich ofiarami padli m.in. Apple, Uber, Joe Biden, Elon Musk, Barack Obama czy Kanye West. Z ich kont w środę wieczorem czasu polskiego wysłano tysiące tweetów zachęcających do wpłaty bitcoinów.

Data publikacji: 22-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 22-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 22-07-2020

Poseł "testował" prawdomówność wiceministra. Zapytał... o kolory

Podczas dyskusji na temat zapisów w unijnym porozumieniu między gośćmi Agnieszki Gozdyry doszło do ostrej wymiany zdań. Poseł Tomasz Trela postanowił przetestować prawdomówność wiceministra Janusza Kowalskiego. Zapytał go więc... o kolory.

Data publikacji: 22-07-2020

Wspólna operacja Religi i Zembali. "Byłem wzruszony, że historia zatoczyła koło"

Zbigniew Religa i Marian Zembala razem przeprowadzili pierwszy udany przeszczep serca w Polsce. Teraz ich synowie, dr n. med. Grzegorz Religa i dr hab. Michał Zembala, stanęli razem przy stole operacyjnym. - Znamy się długo, ale do tej pory nie było przyczynku, żeby stanąć razem przy stole - mówił w Polsat News Zembala. - Okazja się nadarzyła i jestem naprawdę wdzięczny losowi - dodał.

Data publikacji: 22-07-2020

Koparka burzyła dom. W środku byli ludzie

Pani Ewa Dudzińska ma 56 lat. Razem z dwoma dorosłymi synami mieszkała w domu przy ulicy Obornickiej w Poznaniu. 9. czerwca tego roku, gdy rodzina Dudzińskich była w domu, na plac wjechała koparka, która zaczęła burzyć dom. Jak się okazało na polecenie właściciela budynku. Reportaż Interwencji.

Data publikacji: 22-07-2020

Prezes PiS spóźnił się na przemówienie prezydenta. Politycy: to dalsze upokarzanie

Andrzej Duda odebrał uchwałę PKW o wyborze go na prezydenta. Podczas uroczystości na Zamku Królewskim prezydent wygłosił przemówienie, w którym m.in. podziękował urzędującym ministrom za współpracę. Jak zauważyli dziennikarze i internauci, na uroczystość spóźnił się prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Najważniejsza osoba w państwie przychodzi ostatnia - powiedział Władysław Teofil Bartoszewski (PSL).

Data publikacji: 22-07-2020