Artykuły z dnia: 22-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 22-07-2021

"Nieodwracalna utrata atrybutów". Liverpool skreślony z listy UNESCO

"Nieodwracalna utrata atrybutów". Liverpool skreślony z listy UNESCO Liverpool został w środę pozbawiony statusu miejsca wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Decyzję podjęto w związku z nowymi inwestycjami na nabrzeżu i w dokach, które w nieodwracalny sposób mają zmienić unikatowy charakter miasta. - Nasze obiekty światowego dziedzictwa nigdy nie były w lepszym stanie - przekonuje burmistrz Liverpoolu, określając decyzję UNESCO jako "niezrozumiałą".

Data publikacji: 22-07-2021

"Kanye randkuje" z supermodelką. Co na to Kim?

"Kanye randkuje" z supermodelką. Co na to Kim? Kim Kardashian wie, że Kanye West kilka miesięcy po ich rozstaniu umawia się już na randki z supermodelką Iriną Shayk, ale nie ma nic przeciwko temu - piszą amerykańskie portale plotkarskie. "People", powołując się na swoje źródła, podaje, że jedna z najsłynniejszych celebrytek świata chce jak najlepiej dla swojego byłego męża.

Data publikacji: 22-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 22-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 22-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 22-07-2021

Jeff Bezos podziękował pracownikom, że "zapłacili" za jego lot w kosmos

Założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za opłacenie przedsięwzięcia - poinformowała w środę agencja AP.

Data publikacji: 22-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 22-07-2021

Warszawa. Kierowca skutera zginął po potrąceniu przez samochód osobowy. Policja poszukuje sprawcy

Kierowca skutera zginął w wyniku zderzenia z samochodem osobowym na ul. Grochowskiej na Pradze Południe w Warszawie. Sprawca wypadku zbiegł i jest poszukiwany przez policję.

Data publikacji: 22-07-2021

Niemcy: miliardy euro strat po powodziach. Co najmniej 170 osób zginęło

Roszczenia ubezpieczeniowe po powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii i Nadrenii-Palatynacie sięgają miliardów euro. - Obecnie spodziewamy się zgłoszenia strat w wysokości 4-5 mld euro - ogłosił w środę dyrektor Niemieckiego Stowarzyszenia Ubezpieczeniowego Joerg Asmussen.

Data publikacji: 22-07-2021

Budzyń: śmierć 6-latka w wypadku. Jego rodzice przeżyli

6-letnie dziecko zginęło w wypadku, do którego doszło w środę po południu pod Budzyniem w Wielkopolsce. Rodzice dziecka, którzy nie odnieśli poważniejszych obrażeń w zdarzeniu, zostali objęci opieką psychologa.

Data publikacji: 22-07-2021