Artykuły z dnia: 22-09-2020

AdBuster – youtuber znany jako pogromca reklam. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona

AdBuster, a właściwie Marek Hoffman, jest obecnie jednym z najpopularniejszych polskich youtuberów. Słynny pogromca reklam zajmuje się konfrontowaniem ich z rzeczywistością. Na swoim kanale publikuje nagrania, na których eksperymentuje z różnymi zachwalanymi przez producent&oacu...

Data publikacji: 22-09-2020

Jarosław Gowin: Wciąż jest szansa na utrzymanie rządów Zjednoczonej Prawicy

"Ryzyko rozpadu koalicji istnieje zawsze. Ja jednak uważam, że wciąż jest szansa na utrzymanie rządów Zjednoczonej Prawicy i mam nadzieję, że weekend posłużył nam wszystkim, by nabrać dystansu" - powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego "Super Expressu" lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Data publikacji: 22-09-2020

Pieniądze z Rosji i Ukrainy wyprane w banku w Polsce?

Co najmniej kilkaset milionów dolarów mogło zostać wypranych za pośrednictwem kont w ING Banku Śląskim; pieniądze pochodziły z Rosji i Ukrainy - pisze w poniedziałek (21 września) "Gazeta Wyborcza".

Data publikacji: 22-09-2020

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" wchodzi do kin Debiut fabularny Jana Holoubka pokazuję historię Tomasza Komendy, niesłusznie skazanego za gwałt i zabójstwo 15-latki.

Data publikacji: 22-09-2020

"Milionerzy": filmowa Sugar Kowalczyk w pytaniu za 40 tysięcy złotych

"Milionerzy": filmowa Sugar Kowalczyk w pytaniu za 40 tysięcy złotych W filmie "Pół żartem, pół serio" Joe i Jerry przebierają się za kobiety i poznają Sugar Kowalczyk, podejmując pracę na oddziale położniczym, w salonie fryzjerskim, w sklepie odzieżowym czy w żeńskiej orkiestrze? Takie pytanie usłyszała w "Milionerach" pani Mariola Tałaj. Za poprawną odpowiedź mogła otrzymać 40 tysięcy złotych.

Data publikacji: 22-09-2020

To nie jest kraj dla starych ludzi (2007) - psychopatyczny morderca na tropie

"To nie jest kraj dla starych ludzi" to film nakręcony w 2007 roku, który powstał na podstawie ksiażki autorstwa Cormaca McCarthy'ego o tym samym tytule. Trzymający w napięciu thriller doczekał się wielu nagród - uhonorowany został między innymi czterema Oscarami. Dziś obejrzeć go...

Data publikacji: 22-09-2020

Życie na Wenus? NASA rozważa wysłanie czterech sond

Po sensacyjnym odkryciu w atmosferze Wenus fosfiny (fosforowodoru) - czyli gazu produkowanego na Ziemi przez bakterie beztlenowe - amerykańska agencja kosmiczna NASA rozważa wysłanie do kwietnia przyszłego roku czterech sond na planety Układu Słonecznego. Dwie z nich miałyby trafić właśnie na Wenus.

Data publikacji: 22-09-2020

Ślady życia na Wenus? Przełomowe odkrycie naukowców

Międzynarodowa grupa badawcza, z udziałem Polaka, ogłosiła wykrycie w chmurach na Wenus rzadkiej cząsteczki fosforowodoru (fosfiny). Zaobserwowana ilość raczej wyklucza jako źródło tej substancji procesy niebiologiczne. Być może źródłem mogą być organizmy biologiczne występujące w chmurach.

Data publikacji: 22-09-2020

Rozpoznanie Alzheimera... po dwóch latach. Jeden z gorszych wyników w Europie

Średnio aż 24 miesiące mijają w naszym kraju od zgłoszenia się pacjenta do lekarza w przychodni - do rozpoznania choroby Alzheimera. Pod tym względem zajmujemy jedno z ostatnich miejsc w Europie – alarmują specjaliści Polskiego Towarzystwa Neurologicznego.

Data publikacji: 22-09-2020

Epidemia w Chinach. Z zakładu farmaceutycznego wyciekła groźna bakteria

Kilka tysięcy osób w północno-zachodnich Chinach uzyskało pozytywny wynik testu na chorobę bakteryjną, której nosicielami są zwierzęta. Wybuch tej epidemii spowodował wyciekiem z fabryki należącej do firmy farmaceutycznej.

Data publikacji: 22-09-2020

Lipiński i Gajęcka w NBP. Prezydent wręczył powołania

Prezydent Andrzej Duda wręczył akty powołania, dwóm członkom zarządu NBP Adamowi Lipińskiemu oraz Marcie Gajęckiej - poinformowano na stronie prezydenta RP.

Data publikacji: 22-09-2020

Proponował seks 14-latce. Nieoficjalnie: to znany muzyk disco polo

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem internetu korespondował z 14-letnią dziewczynką. Składał jej propozycje seksualne i wysyłał zdjęcia swoich narządów płciowych. W jego mieszkaniu znaleziono broń oraz narkotyki. Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to znany muzyk disco polo.

Data publikacji: 22-09-2020

Joński: "ziobryści" po prostu skomlą, wydają dźwięki bólu

- Do piątku ziobryści stroszyli się i opowiadali, jak to mają swoje zdanie, nie ugną się i nie poprą tarczy, która ma chronić przestępców - mówił w programie Debata Dnia poseł KO Dariusz Joński, odnosząc się do sporu wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Jego zdaniem, politycy PiS oraz Solidarnej Polski powinni ujawnić haki.

Data publikacji: 22-09-2020