Artykuły z dnia: 23-06-2020

Małgorzata i Rafał Trzaskowscy w wywiadzie dla "Newsweeka": Jesteśmy wierzący

"Jestem osobą wierzącą" - podkreśla w "Newsweeku" Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata KO na prezydenta. "Szukali sensacji u mnie w pracy, nic nie znaleźli, rozmawiali z byłymi studentkami męża, żeby coś znaleźć" - zaznaczyła. "Ja też jestem osobą wierzącą" - mówi w tym samym wywiadzie Rafał Trzaskowski.

Data publikacji: 23-06-2020

Ceremonia wręczenia Złotych Globów przełożona

Ceremonia wręczenia Złotych Globów przełożona Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) przekazało, że 78. ceremonia wręczenia Złotych Globów zostanie przełożona z pierwszej niedzieli stycznia na koniec lutego 2021 roku. Tym samym organizatorzy Złotych Globów poszli w ślady Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, która w ubiegłym tygodniu poinformowała o przesuniętej ceremonii wręczenia Oscarów.

Data publikacji: 23-06-2020

Komediodramat o stanie wojennym. Będzie nowy film z Katarzyną Figurą

Komediodramat o stanie wojennym. Będzie nowy film z Katarzyną Figurą "Chrzciny" to tytuł debiutu fabularnego Jakuba Skocznia, do którego właśnie zakończono zdjęcia. W głównej roli zobaczymy Katarzynę Figurę. Obraz, z akcją osadzoną w dniu wprowadzenia stanu wojennego, będzie komediodramatem.

Data publikacji: 23-06-2020

Czerwona dusza – jakim przywódcą był Stalin?

Filmy dokumentalne pozwalają nam niemal z reporterską obiektywnością spojrzeć na pewne tematy i problemy, o których nie myślimy na co dzień. Jednym z nich są z pewnością przemiany społeczne, które obserwować możemy na przestrzeni ostatnich dekad. Czy jednak wszędzie są one tak dynamicz...

Data publikacji: 23-06-2020

Janusz Chabior i Agata Wątróbska wzięli ślub. Pochwalili się tym faktem na Instagramie

Na początku sierpnia 2019 roku Janusz Chabior oświadczył się we Włoszech swojej wybrance - Agacie Wątróbskiej. Oczywiście media rozpisywały się dużo na temat tego związku, głównie ze względu na różnicę wieku, jaka jest pomiędzy aktorami. A jest to 18 lat. Mimo dużej ilości niepr...

Data publikacji: 23-06-2020

MNiSW o informacjach "GW" dotyczących likwidacji PAN: Dementujemy

Dementujemy informację, że Polska Akademia Nauk ma zostać zlikwidowana. Jest to teza, która nie ma najmniejszego pokrycia w rzeczywistości - napisał resort nauki we wtorek (2 czerwca) oświadczeniu dotyczącym artykułu w "Gazecie Wyborczej".

Data publikacji: 23-06-2020

Astronauci z kapsuły Dragon są już na pokładzie ISS

Dwaj amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley z kapsuły Dragon są już na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Misja firmy SpaceX miliardera Elona Muska oraz NASA przebiegła w weekend bez zakłóceń.

Data publikacji: 23-06-2020

"Wprost": To Donald Trump nalegał na wizytę Andrzeja Dudy

Termin wizyty Andrzeja Dudy w Stanach Zjednoczonych na finiszu kampanii miał być pomysłem administracji Donalda Trumpa – informuje "Wprost".

Data publikacji: 23-06-2020

Oszustwo na panele słoneczne

Do redakcji Interwencji zgłosiły się osoby oszukane przez Tomasza D. z Warszawy. Mężczyzna oferował klientom z całej Polski montaż paneli fotowoltaicznych, pomagał nawet w zaciągnięciu kredytów na inwestycję i… zniknął z pieniędzmi.

Data publikacji: 23-06-2020

TOGETAIR 2020. Szczyt Klimatyczny z Warszawie

Ruszył pierwszy dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020 w Warszawie. Organizatorzy zaplanowali 11 debat tematycznych poświęconych żywiołom: ziemi, ogniowi, powietrzu i wodzie. Zaproszeni goście będą zastanawiać się jak połączyć interesy przedsiębiorców i ochronę środowiska? Czy ekonomia i ekologia idą w parze? Transmisja ze szczytu na polsatnews.pl.

Data publikacji: 23-06-2020

Andrzej Duda odwiedził zalane tereny

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w poniedziałek Łapanów w Małopolsce, który po ostatnich burzach znalazł się pod wodą. Straty, które wywołały nawałnice przechodzące nad gminą szacuje się na miliony złotych. Woda wdarła się m.in. do zabytkowego kościoła z XVI wieku, niszcząc w nim podłogę oraz drewniane ławy. Podtopiona została również pobliska nowa świątynia oraz lokalny dom kultury.

Data publikacji: 23-06-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Poniedziałek, 22 czerwca

Minister zdrowia ostrzega przed drugą falą pandemii koronawirusa i ponownym obowiązkiem noszenia masek w miejscach publicznych. W poniedziałek stwierdzono 296 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło trzech kolejnych chorych, a liczba wszystkich ofiar sięgnęła 1359. W sumie zachorowało 32 227 osób. O pozytywnym teście na koronawirusa poinformował Adam Małysz.

Data publikacji: 23-06-2020

Przy sobie miał granat i rewolwer z amunicją. W piwnicy policja znalazła substancje chemiczne

- Ujawniono granat ręczny i rewolwer z amunicją. Przedmioty będą wywiezione na poligon w celu neutralizacji. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy. W piwnicy natrafiliśmy na substancje chemiczne, w tej chwili są one zabezpieczane przez służby - następnie zostaną przekazane do ekspertyzy - powiedziała polsatnews.pl asp. Anna Kamola z zespołu prasowego lubelskiej policji.

Data publikacji: 23-06-2020