Artykuły z dnia: 23-07-2020

​"Dziennik Gazeta Prawna": Co syn Mariana Banasia robi w NIK?

Jakub Banaś, syn kierującego Najwyższą Izbą Kontroli Mariana Banasia, jest częstym gościem w budynku przy ulicy Filtrowej w Warszawie - pisze w środę "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na swoich informatorów. Według nich może on mieć wpływ na funkcjonowanie instytucji.

Data publikacji: 23-07-2020

"Rzeczpospolita": Adam Bodnar dłużej na stanowisku

Adam Bodnar, jeden z największych wrogów PiS, najpewniej pozostanie na stanowisku rzecznika praw obywatelskich – pisze "Rzeczpospolita".

Data publikacji: 23-07-2020

Remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata

Remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata Główny architekt francuskich pomników historycznych Pascal Prunet zapowiedział, że remont katedry w Nantes potrwa co najmniej trzy lata. Wnętrze perły francuskiej architektury gotyckiej strawił częściowo pożar, który wybuchł w sobotni poranek.

Data publikacji: 23-07-2020

Siedmiolatek, który kiedyś ma zostać królem. Urodzinowa sesja zdjęciowa

Siedmiolatek, który kiedyś ma zostać królem. Urodzinowa sesja zdjęciowa Książę George, najstarszy z trojga dzieci księcia Williama i księżnej Kate, obchodzi siódme urodziny. Z tej okazji mama chłopca, księżna Cambridge, opublikowała dwa jego zdjęcia. George jest trzeci w kolejce do brytyjskiego tronu.

Data publikacji: 23-07-2020

„Mój dług” - powstanie nowa wersja kultowego „Długu”!

Nakręcony w 1999 roku „Dług” Krzysztofa Krauzego jest jednym z najwazniejszych polskich filmów, jakie powstały w XX wieku. Okazuje się, że przedstawiona w filmie historia niebawem powróci w nowej odsłonie. Właśnie rozpoczęły się zdjęcia do filmu „Mój dług&rdquo...

Data publikacji: 23-07-2020

Wielkie zmiany w "The Voice of Poland". Wiemy, kto zastąpi Margaret!

Już tej jesieni pojawi się w TVP 11. edycja programu „The Voice of Poland”. Nagrania do popularnego show ruszają już w sierpniu, ale do tej pory nie było wiadomo, kto zasiądzie w czwartym fotelu jurorskim po Margaret, która postanowiła zrezygnować z pracy dla Telewizji Polskiej. B...

Data publikacji: 23-07-2020

​Naukowcy znaleźli związek pomiędzy HPV i rakiem prostaty

Badacze z Australii znaleźli związek pomiędzy przenoszonym drogą płciową wirusem brodawczaka ludzkiego i rakiem prostaty - informuje "Daily Mail". Czy szczepionka podawana od lat nastoletnim dziewczynkom pomoże uratować mężczyzn znajdujących się w grupie ryzyka? Rocznie na raka prostaty umiera cztery do pięciu tysięcy Polaków.

Data publikacji: 23-07-2020

"Przegląd": Z kim na orbitę?

W przestrzeni okołoziemskiej mamy wyścig między firmami komercyjnymi – mówi dr hab. Marek Czajkowski, doktor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Bezpieczeństwa Narodowego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz członek Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych i The Academy of Political Science. Rozmawia Bronisław Tumiłowicz.

Data publikacji: 23-07-2020

Twitter usuwa tysiące kont. Chodzi o grupę QAnon

Z Twittera zniknęło 7 tys. kont powiązanych z QAnon, najbardziej znaną grupą zajmującą się rozpowszechnianiem teorii spiskowych oraz szerzącą dezinformację w internecie. Firma podkreśliła, że sprawdzonych zostanie 150 tys. kont. Grupa QAnon zrzesza głównie zwolenników prezydenta USA Donalda Trumpa.

Data publikacji: 23-07-2020

Efekt "Stranger Things" czy hipsterska moda? Wzrost sprzedaży kaset magnetofonowych

Ponad 65 tysięcy kaset magnetofonowych sprzedano w pierwszej połowie 2020 roku. To ponad dwa razy więcej niż w ubiegłym roku w tym samym okresie  - podaje Official Charts Company. Taśmy królowały w latach 80. i 90. Czy w najbliższym czasie powrócą na szczyt? Wszystko wskazuje na to, że zapomniany nośnik wrócił do łask słuchaczy.

Data publikacji: 23-07-2020

Koronawirus - Raport Dnia. Środa, 22 lipca

Liczba wszystkich potwierdzonych zakażeń koronawirusem na świecie przekroczyła w środę 15 milionów. W Polsce liczba zakażonych przekroczyła z kolei 41 tys. Kolejne przyjęcie weselne okazało się ogniskiem nowych przypadków. Jak dotychczas odnotowano 20 zakażeń, a ponad 260 osób poddano kwarantannie. Koronawirus - Raport Dnia.

Data publikacji: 23-07-2020

Zagraniczne wakacje w czasie pandemii. Sprawdź, co warto wiedzieć

Polscy turyści, którzy zdecydowali się na zagraniczną wycieczkę, powinni dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w kraju, do którego jadą. Bardzo często na granicach trzeba przedstawiać bowiem wyniki testów. Do innych państw wolno z kolei wjechać autobusem, a nie wolno autem.

Data publikacji: 23-07-2020

Miesięczne niemowlę zmarło. Trafiło do szpitala z objawami maltretowania

W skrajnie ciężkim stanie trafił w środę do szpitala w Katowicach miesięczny chłopczyk z Rudy Śląskiej. Zmarł po kilkugodzinnej walce lekarzy o jego życie. Policja zatrzymała rodziców dziecka – poinformował oficer prasowy rudzkiej policji st. asp. Arkadiusz Ciozak.

Data publikacji: 23-07-2020