Artykuły z dnia: 23-07-2021

"Przegląd": 63 cele: Warszawa, Wrocław, Gdańsk

Według odtajnionych w USA dokumentów tu miały spaść amerykańskie bomby atomowe.

Data publikacji: 23-07-2021

"Szybcy i wściekli" do końca bez jednego z głównych gwiazdorów. "Życzę im szczęścia"

"Szybcy i wściekli" do końca bez jednego z głównych gwiazdorów. "Życzę im szczęścia" Dwayne "The Rock" Johnson, jeden z najlepiej zarabiających aktorów świata potwierdził, że kolejne, ostatnie odsłony filmowej serii "Szybcy i wściekli" kręcone będą już bez jego udziału. Wcześniej Vin Diesel, również odtwórca jednej z głównych ról i producent serii przyznał, że przez lata na planie stosunki jego i Johnsona były dalekie od przyjacielskich.

Data publikacji: 23-07-2021

Harvey Weinstein nie przyznaje się do kolejnych zarzutów. Grozi mu 140 lat więzienia

Harvey Weinstein nie przyznaje się do kolejnych zarzutów. Grozi mu 140 lat więzienia Harvey Weinstein, kiedyś najpotężniejszy producent filmowy świata, stanął w środę przed sądem w Los Angeles w sprawie, w której usłyszał 11 zarzutów dotyczących gwałtu i przemocy seksualnej. 

Data publikacji: 23-07-2021

Zmiany w zakazie handlu w niedzielę? Janusz Śniadek: Projekt w lipcu w Sejmie

Prawo i Sprawiedliwość chce skończyć z obchodzeniem zakazu handlu w niedzielę. Nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę jest już gotowa, na początku lipca trafi do Sejmu - powiedział wtorkowemu "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Janusz Śniadek, poseł PiS.

Data publikacji: 23-07-2021

Rekiny starają się utrzymać pokój. Niezwykłe odkrycie naukowców

Oceanografowie z Murdoch University (Australia) odkryli niezwykłe zachowanie sześciu gatunków dużych rekinów, w tym żarłaczy tygrysich i rekinów młotów. Jak się okazało, dzielące ten sam teren gatunki polują o różnych porach, dzięki czemu nie przeszkadzają sobie nawzajem.

Data publikacji: 23-07-2021

Raport: Wysoka skuteczność szczepień przeciw COVID-19 w zapobieganiu zakażeniom i hospitalizacjom

Szczepienie przeciw COVID-19 w ponad 70 proc. zapobiega zakażeniu w przypadku przyjęcia jednej dawki, a w 88 proc. po uzyskaniu pełnej ochrony - ogłosił w raporcie włoski Instytut Służby Zdrowia, przedstawiając uśrednione ujęcie dla różnych szczepionek. Przyjęcie preparatu w wysokim stopniu chroni też przed hospitalizacją i zgonem z powodu COVID-19.

Data publikacji: 23-07-2021

Jeff Bezos podziękował pracownikom, że "zapłacili" za jego lot w kosmos

Założyciel firm Blue Origin i Amazon Jeff Bezos znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak we wtorek po swoim pierwszym locie poza granicę atmosfery ziemskiej podziękował pracownikom i klientom Amazona za opłacenie przedsięwzięcia - poinformowała w środę agencja AP.

Data publikacji: 23-07-2021

System Pegasus śledził dziennikarzy i polityków. Wyniki międzynarodowego dochodzenia

Politycy, dziennikarze oraz działacze na rzecz praw człowieka mieli być szpiegowani przez Pegasusa. Własne śledztwo w tej sprawie przeprowadziło 17 redakcji, które ujawniły, że Pegasus szpiegował m.in. węgierskich dziennikarzy. Minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjarto oświadczył, że rządowi nic nie wiadomo o oprogramowaniu szpiegującym Pegasus, które miałoby być używane w kraju.

Data publikacji: 23-07-2021

Oświęcim. 16-latek ranił nożem młodszego chłopca, został zatrzymany

16-latek podczas kłótni ranił nożem o rok młodszego chłopca. Do zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Oświęcimiu (małopolskie). - Ranny trafił do szpitala; jego życiu nic nie grozi. Napastnik został zatrzymany – podała rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Małgorzata Jurecka.

Data publikacji: 23-07-2021

Kutno. Noworodek znaleziony w oknie życia sióstr pasjonistek. "Nie doszło do przestępstwa"

Policja w Kutnie (woj. łódzkie) dostała zgłoszenie o pozostawieniu w oknie życia noworodka. Chłopczyk - jak podali świadkowie - urodził się najprawdopodobniej w czwartek. - Nie doszło do przestępstwa - powiedziała rzeczniczka kutnowskiej policji podkom. Edyta Machnik.

Data publikacji: 23-07-2021

Wybór prezesa IPN. Senat przerwał obrady do piątku

Senat przerwał do piątku wybór prezesa IPN, którym ma zostać dr Karol Nawrocki. Przeciwni ogłoszeniu przerwy byli senatorowie PiS, m.in. wicemarszałek izby Marek Pęk, którzy określili to jako skandal. Senatem rządzi teraz Donald Tusk - mówił.

Data publikacji: 23-07-2021